Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Park 700-lecia w Czernikowie
[obiekt mapy]

Park 700-lecia w Czernikowie

Niedawno miejscowość Czernikowo obchodziła swoje 700-lecie. Z tej okazji postanowiono zagospodarować tereny po byłym targowisku i upamiętnić tą szczególną rocznicę. Tak oto powstał  "Park 700-lecia", położony w samym centrum wsi. Jest to idealne miejsce wypoczynku dla lokalnej społeczności oraz dla przejeżdżających turystów. Posadzono tam kilka tysięcy rozmaitych krzewów, kilkaset drzew oraz rabaty kwiatowe i roślinność ozdobną. Tereny zielone wyposażono również w ławki, stolik do gry w szachy, mostek oraz pamiątkowy pomnik. Na terenie parku znaleźć możemy także plac zabaw dla dzieci oraz mini skate park dla młodzieży. W pobliżu nie brakuje też hotelu i restauracji, które mogą być miejscem wypoczynku jak i idealną "bazą wypadową" umożliwiającą zwiedzanie okolicznych zabytków oraz wyjazdy na łono przyrody.

drukuj (Park 700-lecia w Czernikowie)

  • Park 700-lecia w Czernikowie
  • Park 700-lecia w Czernikowie
  • Park 700-lecia w Czernikowie
  • Park 700-lecia w Czernikowie

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.