Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Gmina Łubianka - słoneczna gmina

Przy szosie z Torunia do Unisławia, będącej częścią średniowiecznego traktu do Chełmna, leży Łubianka – centralna miejscowość gminy o tej samej nazwie. Zajmując obszar 84 km2 z 5,5 tysiącem mieszkańców w 14 wsiach – jest najmniejszą gminą powiatu toruńskiego.

Podstawą zatrudnienia w gminie jest rolnictwo, wykorzystujące dobrej jakości gleby i reprezentujące wysoki poziom upraw i hodowli. Funkcjonuje tu także wiele podmiotów gospodarczych, prowadzących działalność w sferze handlu i usług, budownictwa i transportu, produkcji stolarki budowlanej i wyrobu mebli.

Obszar gminy Łubianka leży prawie w całości na Pojezierzu Chełmińskim, jedynie południowa jej część znajduje się w Kotlinie Toruńskiej i stanowi fragment obszaru chronionego krajobrazu. Na wysokie wartości przyrodnicze tych terenów składają się: unikalna rzeźba, lasy o wysokich walorach przyrodniczych, kompleksy wydm śródlądowych na terasach Wisły oraz lokalnie występujące osobliwości florystyczne. Atutami gminy są także czyste i przyjazne ludziom środowisko oraz dobrze rozwinięta infrastruktura techniczna. Dzięki przecinającej gmine drodze rowerowej miłośnicy dwóch kółek mogą na swych jednośladach bezpiecznie dojechać do Torunia lub Unisławia.

URZĄD GMINY ŁUBIANKA
Wójt Jerzy Zająkała
Aleja Jana Pawła II nr 8, 87-152 Łubianka
tel.: +48 56 678 82 17, fax: +48 56 678 82 19

e-mail: gmina@lubianka.pl

www.lubianka.pl

  • Urząd Gminy Łubianka
  • Leśne pejzaże gminy Łubianka
  • Zamek Bierzgłowski
  • Kapliczka św. Rozalii w Przecznie
  • Wąwóz w Leszczu
  • Wiatrak w Bierzgłowie
  • Jezioro Kozielec fot. Marian Jaworski
  • Droga rowerowa Toruń-Unisław biegnie przez gminę Łubianka
Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.