Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

 • Wideorejestrator
 • Mapa dróg rowerowych
 • Przysiek - Rozgarty - Górsk z odgałęzieniem do Barbarki

Przysiek - Rozgarty - Górsk z odgałęzieniem do Barbarki

Droga rowerowa Przysiek - Rozgarty - Górsk z odgałęzieniem do Barbarki o łącznej długości prawie 10 km  jest kolejnym szlakiem mającym swój początek w Toruniu. Droga ta posiada krótkie odgałęzienie, którym bez problemu można udać się do Barbarki.

 • Osiek nad Wisłą - Sąsieczno - Zimny Zdrój - Czernikowo - Mazowsze z odgałęzieniem do Obrowa

Osiek nad Wisłą - Sąsieczno - Zimny Zdrój - Czernikowo - Mazowsze z odgałęzieniem do Obrowa

Droga rowerowa Osiek nad Wisłą - Sąsieczno - Zimny Zdrój - Czernikowo - Mazowsze z odgałęzieniem do Obrowa o łącznej długości ponad 24 km jest idealną propozycją na spędzenie z rodziną dnia na rowerach. Jest idealna dla tych, którzy szukają nietuzinkowych miejsc do spędzania wolnego czasu.

 • Różankowo - Lulkowo, Kamionki Małe – Turzno

Różankowo - Lulkowo, Kamionki Małe – Turzno

Droga rowerowa Różankowo - Lulkowo, Kamionki Małe – Turzno to 2 odcinki, pierwszy z nich Różankowo – Lulkowo o długości 3,13 km jest krótkim odcinkiem, dzięki któremu z łatwością dotrzemy do jednej z najpopularniejszych atrakcji w powiecie toruńskim.

 • Droga rowerowa Toruń - Złotoria - Osiek nad Wisłą

Złotoria – Grabowiec – Silno – Osiek

Droga rowerowa została otwarta 9 maja 2014 r. Na terenie powiatu toruńskiego trasa o łącznej długości 12,6 km biegnie wśród pięknych lasów, wzdłuż drogi wojewódzkiej, przez kilka atrakcyjnych turystycznie miejscowości, m.in. Złotorię, Grabowiec, Silno, czy Dzikowo z urokliwym, małym jeziorkiem.

 • Droga rowerowa Toruń - Chełmża z odgałęzieniem do Kamionek Małych

Toruń – Chełmża z odgałęzieniem do Kamionek Małych

Droga rowerowa Toruń-Chełmża, z odgałęzieniem do Kamionek Małych, o łącznej długości ponad 36 km, jest najdłuższą trasą rowerową biegnącą przez powiat toruński. Prowadzi nad dwa bardzo atrakcyjne turystycznie jeziora, w Zalesiu i Kamionkach Małych.

 • Droga rowerowa Toruń - Unisław

Toruń – Różankowo – Bierzgłowo – Siemoń – Unisław

Droga rowerowa o łącznej długości 22,15 km na terenie powiatu toruńskiego jest niezwykle malownicza i atrakcyjna turystycznie. Trasa prowadzi przez trzy gminy: Łubiankę (11,7 km), Łysomice (5,39 km) i Unisław (5,06 km). Obejmuje kilkanaście miejscowości o ciekawej historii, atrakcyjnych zabytkach i pejzażach.

 • Kościół w Biskupicach

Leszcz - Pigża - Brąchnowo - Biskupice - Warszewice – Kończewice

Droga rowerowa Leszcz - Pigża - Brąchnowo - Biskupice - Warszewice – Kończewice o łącznej długości ponad 8 km jest doskonałym pomysłem na popołudnie po pracy. Jest jednym z trzech odgałęzień drogi z Torunia do Leszcza. Szlak ten przebiega przez miejscowości: Leszcz, Pigża, Brąchnowo, Biskupice, Warszewice, Kończewice.

Drogi rowerowe na terenie powiatu toruńskiego administrowane przez OM PTTK w Toruniu

 • Mapa szlaków rowerowych administrowanych przez OM PTTK w Toruniu

Administratorem i gospodarzem turystycznych szlaków pieszych i rowerowych jest Oddział Miejski Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego im. M. Sydowa w Toruniu, do którego można zgłaszać wszelkie uwagi o szlakach, w tym także zniszczenia i dewastacje.

Znaki szlaków turystycznych w Polsce są prawnie chronione.

(Opisy szlaków dzięki uprzejmości Oddziału Miejskiego Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego w Toruniu im. M. Sydowa)

 • Szlak czerwony Czernikowo – Pokrzywno – Wilcze Kąty – Nowogródek – Czernikowo

Czernikowo - Witowąż - Pokrzywno - Wilcze Kąty - Zabłocie - Nowogródek - Jezioro Zacisze - Osówka - Czernikowo (28,5 km)

Szlak rozpoczyna się przy Urzędzie Gminy w Czernikowie. Długość całkowita wynosi  28,5 km (całość na terenie powiatu toruńskiego). Początkowo jedziemy drogą asfaltową przez Czernikowo, w kierunku wsi Witowąż.

 • Szlak niebieski Toruń – Bydgoszcz

Toruń – Przysiek – Zarośle Cienkie – Rzęczkowo – Skłudzewo…Wałdowo – Ostromecko – Bydgoszcz (57 km)

Szlak ma swój początek w Toruniu przy placu Rapackiego. W granicach administracyjnych powiatu toruńskiego szlak liczy 25,6 km. Początkowo jedziemy uliczkami parku znajdującego się przy placu Rapackiego, by następnie kontynuować jazdę ulica ks. Jerzego Popiełuszki.

 • Szlak żółty Toruń – Młyniec

Toruń – Papowo Toruńskie – Koniczynka – Lipniczki – Turzno – jezioro Kamionki – Gronówko – Gronowo – Młyniec (35km)

Szlak rozpoczyna się przy Forcie IV w Toruniu. Długość całkowita wynosi około 35 km. W granicach administracyjnych powiatu znajduje się 30 km drogi rowerowej. Początkowo jedziemy ulicami Mleczną, Kociewską, w kierunku widocznego z daleka wysypiska śmieci. Następnie polną drogą zmierzamy w kierunku kompleksu leśnego nazywanego Lasem Papowskim.

 • Szlak ogólnopolski czerwony Toruń – Włocławek

Toruń – Czerniewice – Brzoza – Karczemka…Otłoczyn – Ciechocinek – Raciążek – Nieszawa – Włocławek (63 km)

Początek szlaku znajduje się przy placu Rapackiego w Toruniu. Długość całkowita sięga 63 km, w granicach administracyjnych powiatu toruńskiego 10,5 km. Poruszamy się ulicami miasta, zaczynając od przejazdu mostem im. Józefa Piłsudskiego na drugą stronę Wisły.

 • Szlak wojewódzki zielony Toruń - Inowrocław

Toruń – Mała Nieszawka – Wielka Nieszawka – Cierpice…Gniewkowo – Parchanie – Inowrocław (52 km)

Początek szlaku znajduje się na skrzyżowaniu ulicy Kopernika i placu Rapackiego w Toruniu. Długość całkowita wynosi około 52 km, w granicach administracyjnych powiatu 7,5 km. Kierujemy się w stronę mostu drogowego im. Józefa Piłsudskiego.

 • Szlak czerwony Toruń - Zalesie

Toruń – Papowo Toruńskie – Zakrzewo – Tylice – Folsąg – Morczyny – Mirakowo – Zalesie (20 km)

Szlak rozpoczyna się przy Forcie IV w Toruniu. Długość całkowita wynosi około 20 km, w granicach administracyjnych powiatu 15 km. Początkowo jedziemy ulicami Mleczną, Kociewską, w kierunku widocznego z daleka wysypiska śmieci. Następnie polną drogą zmierzamy w kierunku kompleksu leśnego nazywanego Lasem Papowskim.

 • Szlak ogólnopolski w kolorze zielonym Toruń – Radomno

Toruń – Lubicz – Jedwabno – Młyniec…Golub-Dobrzyń – Brodnica – Radomno (130 km)

Szlak liczący łącznie około 130 km, w granicach administracyjnych powiatu 14 km, ma swój początek w Toruniu w rejonie skrzyżowania ulicy Kopernika z ulicą Pod Krzywa Wieżą.

 • Szlak wojewódzki niebieski Toruń – Grudziądz

Toruń – Olek – Różankowo – Piwnice – Lulkowo – Ostaszewo – Sławkowo – Mirakowo – Zalesie – Zelgno – Dźwierzno – Zajączkowo…Wąbrzeźno – Radzyń Chełmiński – Grudziądz (82 km)

Początek szlaku znajduje się pod Toruniem, przy wiadukcie kolejowym w osadzie leśnej Olek. Długość całkowita szlaku to 82 km, w granicach administracyjnych powiatu 27 km. Początkowo szlak prowadzi w kierunku Różankowa.

 • Szlak ogólnopolski czerwony Toruń – Chełmno

Toruń – Barbarka – Olek – Zamek Bierzgłowski – Bierzgłowo – Łążyn – Słomowo – Siemoń…Unisław – Chełmno – Tuchola – Czersk (60 km)

Początek szlaku znajduje się przy placu Rapackiego w Toruniu. Długość całkowita sięga 60 km, w granicach administracyjnych powiatu 26 km. Szlak prowadzi przez południową część parku położonego przy placu Rapackiego do alei 500-lecia. 

Wiślana Trasa Rowerowa

 • Wiślana Trasa Rowerowa

To ogólnopolski projekt w realizację którego zaangażowane jest osiem województw. Celem jest utworzenie 1200 km szlaku rowerowego biegnącego wzdłuż Wisły. Na terenie woj. kujawsko-pomorskiego trasa znajduje się po obu brzegach rzeki, a jej łączna długość wynosi 450 km (na część prawobrzeżną przypada 212 km, natomiast na lewobrzeżną 238 km).

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.