Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Gmina Łysomice

Gmina położona jest na północ od granic Torunia i rozciąga się na powierzchni 128 km2. W 23 miejscowościach mieszka tu niemal 9,5 tys. mieszkańców. Gmina jest bardzo dobrze usytuowana względem najważniejszych tras komunikacyjnych kraju – autostrady A1 z węzłem "Turzno", drogi krajowej nr 91 Gdańsk–Toruń–Łódź i linii kolejowej Toruń–Malbork.

W strukturze gospodarczej gminy dominuje rolnictwo, stanowiące główne źródło dochodów i utrzymania ludności, chociaż coraz bardziej zaczyna być widoczna przedsiębiorczość. W 2005 r. w Ostaszewie została utworzona, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, skupiająca na swoim terenie wiele zakładów produkcyjnych. Oprócz nich prężnie działają także inne, lokalne przedsiębiorstwa - na terenie gminy Łysomice jest zarejestrowanych obecnie blisko 600 podmiotów gospodarczych.

Turyści chętnie korzystają z lokalnej bazy turystyczno-wypoczynkowej znajdującej się nad malowniczo położonym jeziorze w Kamionkach Małych oraz terenów leśnych Barbarki, Olka, rezerwatu Lasu Piwnickiego. Warto także wspomnieć, że w Piwnicach znajduje się Centrum Astronomii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Jest to największy ośrodek astronomii obserwacyjnej w Polsce.

URZĄD GMINY ŁYSOMICE
Wójt Piotr Kowal
ul. Warszawska 8, 87-148 Łysomice
tel.: 56 678 32 22

E-mail: sekretariat@lysomice.pl

www.lysomice.pl

  • Budynek Urzędu Gminy Łysomice
  • Rezerwat Las Piwnicki
  • Pomorska Strefa Ekonomiczna - Ostaszewo
  • Pałac Romantyczny w Turznie
  • Obserwatorium Astronomiczne UMK w Piwnicach
  • Droga rowerowa Toruń-Chełmża z odgałęzieniem do Kamionek Małych
  • Papowo Toruńskie
  • Plaża nad Jeziorem Kamionkowskim
Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.