Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Szpital Powiatowy w Chełmży

Szpital Powiatowy Sp. z o.o. w Chełmży jako spółka prawa handlowego rozpoczął swoją działalność od 2001 r. Dziś w szpitalu pracuje ponad 290 osób, w tym ponad 50 lekarzy i prawie 100 pielęgniarek i położnych zapewniających wysokiej jakości świadczenia zdrowotne nie tylko dla mieszkańców powiatu toruńskiego, ale również powiatów sąsiednich.

Zakres świadczonych usług przez szpital obejmuje lecznictwo zamknięte, lecznictwo otwarte oraz badania diagnostyczne. Aktualnie szpital posiada  5 oddziałów dysponujących 100 łóżkami oraz zakład opiekuńczo-leczniczy posiadający 72 łóżka. W szpitalu rocznie leczy się ponad 6 tys. pacjentów. W 11 poradniach specjalistycznych udzielanych jest rocznie ponad 35 tys. porad specjalistycznych. Szpital posiada szerokie zaplecze diagnostyczno-zabiegowe w którym rocznie wykonywanych jest prawie 163 tys. badań. W ciągu roku przeprowadza się prawie 2 tys. operacji m. in w zakresie chirurgii i ginekologii.

Przyszłe mamy natomiast mają możliwość uczestniczenia w bezpłatnych zajęciach realizowanych w szkole rodzenia funkcjonującej w strukturach Szpitala – Szpitala, który jest m.in. laureatem konkursu „Rodzić po ludzku” oraz otrzymał tytuł „Szpitala przyjaznego dzieciom”.

W spółce największy pakiet udziałów - ponad 86% - posiada powiat toruński, jednostki samorządu terytorialnego (miasto Chełmża oraz gminy Chełmża, Łysomice i Łubianka) posiadają łącznie prawie 13% udziałów. Pozostałe udziały posiadają pozostali udziałowcy instytucjonalni i prywatni.

Więcej informacji na temat Szpitala znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.szpitalchelmza.pl

 

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.