Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Droga rowerowa Osiek nad Wisłą - Sąsieczno - Zimny Zdrój - Czernikowo - Mazowsze z odgałęzieniem do Obrowa o łącznej długości ponad 24 km jest idealną propozycją na spędzenie z rodziną dnia na rowerach. Jest idealna dla tych, którzy szukają nietuzinkowych miejsc do spędzania wolnego czasu. Na jej odcinku znajduje się kilka różnych atrakcji turystycznych, m.in. klasycystyczny dwór w Obrowie, „Daglezjowy Dwór” wraz z gospodarstwem agroturystycznym w Sąsiecznie (dla miłośników mocniejszych wrażeń znajduje się tutaj również tor motokrosowy), gotycki kościół w Czernikowie, neogotycki w Mazowszu. W niedużej odległości od szlaku znajdują się również dwa duże jeziora: jezioro Steklin, znajdujące się nieopodal Czernikowa oraz Jezioro Kijaszkowskie, znajdujące się w okolicy Mazowsza. Szlak biegnie w połowie wśród lasów, na wysokości Czernikowa krajobraz zmienia się na łąki i pola.

Droga rowerowa Osiek nad Wisłą - Mazowsze z odgałęzieniem do Obrowa przebiega w sąsiedztwie:

  • Osiek nad Wisłą: szkoła podstawowa, przedszkole, kościół, sklepy,
  • Obrowo: urząd gminy, szkoła podstawowa, kościół, sklepy, stacja PKP,
  • Sąsieczno: sklep,
  • Czernikowo: urząd gminy, szkoła podstawowa, przedszkole, kościół, sklepy, stacja PKP,
  • Mazowsze: szkoła podstawowa, sklepy.
Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.