Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Dariusz Chrobak

Dariusz Chrobak - poeta

Dariusz Chrobak jest z wykształcenia historykiem, z zamiłowania poetą i miłośnikiem sztuki. Od dzieciństwa interesował się poezją. W szkole podstawowej powstawały już pierwsze rymowanki. Jednak prawdziwa przygoda z poezją zaczęła się dopiero w szkole średniej. Wówczas artysta zafascynował się twórczością Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej.

  • Jacek Kamiński

Jacek Kamiński - malarz

Jacek Kamiński jest absolwentem Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Dyplom w dziedzinie malarstwa uzyskał w 1997 r. Podróżował do Francji, Włoch i Niemiec, by zapoznać się z europejskim malarstwem. Artystyczne wyprawy wpłynęły na wypracowanie własnego stylu.

  • Jan Manewicz - muzyk, poeta

Jan Manewicz - muzyk, poeta

Jan Manewicz jest muzykiem grającym na akordeonie. Instrument ten towarzyszył mu od dzieciństwa, a od ok 6 lat zajmuje się również poezją. Chętnie uczestniczy w spotkaniach okolicznościowych, gdzie dzieli się swoją muzyką jak i pisarstwem.

  • Klub Seniora Radość

Klub Seniora Radość - Czernikowo

Klub seniora działa od 1976 r. i zrzesza 40, a zespół chóralny istnieje od 1986r. Założycielem chóru był Roman Zamojski. Obecnie zespół liczy 25 osób. Jego przewodniczącą jest Alina Karkosik, która była również współorganizatorką Klubu Seniora. Chórowi przygrywa na akordeonie Jerzy Sztangierski i na perkusji Wacław Hinc.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.