Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Logotypy
  • EU-geniusz w swiecie 3D (5)

Kończymy projekt EU-geniusz w świecie 3D!

Koniec roku to doskonała okazja do podsumowań. A jak wraz z ostatnim dniem roku kończy się realizacja ponad 4-letniego projektu partnerskiego to tym bardziej chcemy pochwalić się wspólnymi osiągnięciami.

Projekt „EU-geniusz w świecie 3D” realizowany był z 10 samorządami, organami prowadzącymi szkoły podstawowe i licea. Liderem partnerstwa był Powiat Toruński. Udział w nim wzięło łącznie 39 szkół, 35 z terenu powiatu toruńskiego i 4 z golubsko-dobrzyńskiego. Zaplanowane zadania realizowane i wdrażane były w szkołach przez 56 miesięcy od 1 maja 2019 r do 31 grudnia 2023 r.

  • efekty drukowania w ZSP w Chełmży

Świąteczne przygotowania w 3D

Jak będą wyglądać przygotowania do Świąt w przyszłości? Może tak, że nie trzeba będzie stać w kolejkach w sklepie, czy zamawiać wszystkiego przez Internet? Może wszystko, co potrzebne będzie można wydrukować sobie samemu na domowej drukarce 3D?

Mały krok ku takiej przyszłości zrobili uczniowie szkół, które uczestniczą projekcie „EU-geniusz w świecie 3D”. Zamiast kupować świąteczne ozdoby i foremki do pierników zaprojektowali i wydrukowali je sami szkolnych drukarkach 3D.

  • 2020-08-18 EU-geniusz w świecie 3D - szkolenie z drukarek 3D (9)

Szkoły wkraczają w nowy wymiar – wymiar 3D

Drukowanie w technologii 3D, frezowanie, grawerowanie laserowe – tego wszystkiego od poniedziałku 17 sierpnia uczą się nauczyciele ze szkół z terenu powiatu toruńskiego. To uczestnicy unijnego projektu „EU-geniusz w świecie 3D” i „przyszli mentorzy” powiatowych EU-geniuszy.

  • 2019-04-10 EU-GENIUSZ w świecie 3D - podpisanie umowy partnerskiej (139)

Podpisanie umowy partnerskiej

10 kwietnia 2019 roku odbyło się uroczyste podpisanie umowy partnerskiej pomiędzy 8 gminami powiatu toruńskiego, gminą Kowalewo Pomorskie, a powiatem toruńskim na rzecz realizacji projektu EU-geniusz w świecie 3D. Podpisywaniu partnerstwa towarzyszył pokaz możliwości druku 3D, czyli tego, co już od września 2020 roku uczniowie będą wykorzystywać na swoich zajęciach. Powiat po raz piąty już podjął się zadania Lidera tak rozbudowanego partnerstwa, którego głównym celem jest podniesienie atrakcyjności kształcenia ogólnego w 39 szkołach. Wartość projektu to ponad 4 mln złotych. Z projektu będzie mogło skorzystać ponad 2000 uczniów.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.