Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Patrycja Bezrudczyk - malarka

Patrycja Bezrudczyk - malarka

Patrycja Bezrudczyk (pseudonim artystyczny Pati.Beri) jest samoukiem w dziedzinie malarstwa. Zamiłowanie do sztuk pięknych zaszczepili w artystce rodzice i przyjaciele rodziny. Od 2006 roku poszukiwała formy estetycznej charakteryzującej jej malarstwo i wyróżniającej spośród innych artystów.

  • Krzysztof Balewski - rzeźbiarz

Krzysztof Balewski - rzeźbiarz

Krzysztof Balewski jest rzeźbiarzem samoukiem. Tworzy od 1993 r. a jego zdolności artystyczne odkrył i następnie zachęcił do pracy twórczej nieżyjący już Michał Kokot – znany twórca ludowy Osieckiego Stowarzyszenia Kultury Ludowej.

  • Jadwiga Maćkiewicz - rękodzieło

Jadwiga Maćkiewicz - rękodzieło

Jadwiga Maćkiewicz jest samoukiem. Od najmłodszych lat artystkę pasjonowało rękodzielnictwo. Podstawy wiedzy na temat tej sztuki przekazała jej mama. Artystka posiada bogatą kolekcję swoich prac: obrusy, serwetki, bieżniki, odzież: swetry, kamizelki, narzutki, peleryny, sukienki itp., stroiki bożonarodzeniowe i wielkanocne. Wykonuje robótki na drutach i szydełku.

  • Elżbieta Podlaszewska - rękodzieło

Elżbieta Podlaszewska - rękodzieło

Elżbieta Podlaszewska jest samoukiem. Od najmłodszych lat artystkę pasjonowało rękodzielnictwo. Podstawy wiedzy na temat tej sztuki przekazała jej mama. Artystka posiada bogatą kolekcję swoich prac: obrusy, serwetki, bieżniki, odzież: swetry, kamizelki, narzutki, peleryny, sukienki itp., stroiki bożonarodzeniowe i wielkanocne.

  • Barbara Marycz - hafciarka

Barbara Marycz - hafciarka

Barbara Marycz haftuje od dzieciństwa. Zamiłowanie do rękodzieła odziedziczyła po mamie, która była jej nauczycielem. Pierwsze robótki ręczne wykonywała już w wieku szkolnym. Produkty hafciarskie (makatki, serwetki, poduszki, powłoczki na poduszki, firany, swetry, czapki, rękawiczki itp.) można podziwiać w jej prywatnym domu, w Gminnym Ośrodku Kultury w Obrowie oraz na wystawach regionalnych, dożynkach i lokalnych imprezach.

  • Kapela Ludowa Braci Kamińskich

Kapela Ludowa Braci Kamińskich - Osiek nad Wisłą

Kapela Ludowa Braci Kamińskich istnieje od 1986 r. Skład zespołu jest czteroosobowy: Henryk Kamiński – akordeon, Ryszard Cąbrowski – skrzypce, Zbigniew Dudkiewicz – saksofon i Kamil Kamiński – bęben. Bazując na repertuarze dawnych oberków, poleczek czy walczyków, kapela pielęgnuje dawne tradycje regionu, pogłębia treści muzyczne na ludową nutę. Wykonuje też utwory biesiadne.

  • Modzieżowa Orkiestra Dęta Dobrzejewice

Młodzieżowa Orkiestra Dęta - Dobrzejewice

Młodzieżowa Orkiestra Dęta istnieje od 1990 r. Założycielem zespołu był Edward Nowak, pedagog i lokalny animator wydarzeń wychowawczo-kulturalnych. Obecnie prowadzącą orkiestrę jest Anna Stelter.

  • Kawęczynianki na III Spotkaniu Artystów w Skłudzewie

Zespół Pieśni i Tańca Kawęczynianki - Kawęczyn

Zespół „Kawęczynianki” istnieje od 1987 r. Założony został przy Kole Gospodyń Wiejskich w Kawęczynie. Kierownikiem zespołu jest Jadwiga Politowska. Zespół liczy siedem osób. Artyści nie tylko promują zanikający folklor tradycyjny, wykonują też polskie utwory biesiadne.

  • Osiecka Grupa Wokalno Teatralna 2

Osiecka Grupa Teatralno-Wokalna

Osiecka Grupa Teatralna powstała w 2010r. z inicjatywy mieszkańców Osieka nad Wisłą: nauczycieli, rodziców i osób, którym bliska jest kultura. Współzałożycielem był również ś.p. Michał Kokot. Swoją działalność rozpoczęliśmy od prób teatralnych do jasełek reżyserowanych przez Katarzynę Wichrowską (obecnie Tofil).  Premiera odbyła się 06.01.2011r. w kościele parafialnym w Osieku nad Wisłą. Spektakl został przyjęty z entuzjazmem przez lokalną społeczność, co zachęciło zespół do dalszej działalności.

  • XXV Diecezjalny Przegląd Pieśni i Piosenki Religijnej...

"Źródło" - dziecięco-młodzieżowa schola

Dziecięco-młodzieżowa schola „Źródło” (początkowo „Osieckie słowiki”) została założona w 2010 r. przez Beatę Strąk. Pomocą służyła katechetka, Katarzyna Wichrowska (obecnie Tofil). Osobą wspomagającą grą na gitarze była Ewelina Mytlewska, która po rezygnacji pani Beaty, zaczęła prowadzić scholę wraz z Patrycją Bezrudczyk. Pani Patrycja po kilku latach posługi, musiała niestety zrezygnować z przyczyn zawodowych.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.