Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

 • Akademia zdrowia 2022 (26)

Niech zdrowe odżywianie codziennym nawykiem się stanie!

Liderzy projektu „ Akademia Zdrowia" współfinansowanego z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego zakończyli jego realizację. Projekt, zarówno organizacyjnie jak i finansowo, wsparła również Gmina Chełmża.

Zadanie realizowano w okresie od września do listopada 2022 roku. Łącznie odbyło się 7 warsztatów kulinarnych pod kierownictwem instruktora kulinarnego Jacka Murawskiego. 6 z nich przeprowadzono w świetlicach wiejskich na terenie gminy Chełmża, 1 zaś skierowany był do uczniów Szkoły Podstawowej w Zelgnie. Łącznie w zajęciach uczestniczyło ponad 130 osób z 20 miejscowości gminy Chełmża.

 • Tablice informacyjne dotyczące owadów zapylających

Raj dla pszczół!

Jednym z projektów realizowanych z budżetu obywatelskiego - na rezultaty którego trzeba było czekać niemal rok - jest projekt „Pszczele autostrady – rekultywacja nieużytków z warsztatami edukacyjnymi” . Projekt ten uzyskał wsparcie finansowe ze strony powiatu w wysokości prawie 20 tys. zł.
 • Koncert w Osieku (5)

Tournee zakończyły w Osieku!

Trasa koncertowa „Queens of Violin" - finansowana z budżetu obywatelskiego Powiatu Toruńskiego 2022 - dobiegła końca.

To właśnie dzięki głosom mieszkańców naszego powiatu oddanym na projekt Qulturoweekendy  zgromadzona - w sobotnie popołudnie, w Szkole Podstawowej w Osieku - publiczność miała okazję wysłuchać niesamowitego jesiennego koncertu skrzypcowego. Na scenie zagrały prawdziwe Królowe Skrzypiec – Anita i Karolina – absolwentki Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na stałe współpracujące z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej. Obie grają na skrzypcach klasycznych, zainspirowane twórczością Vanessy Mae założyły w 2007 roku muzyczny duet. Obecnie na swoim koncie mają ponad 400 koncertów w Polsce i za granicą.

 • plakat o koncercie

Ostatni taki koncert...

Przed nami ostatni koncert finansowany z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego w ramach projektu „Qulturoweekendy”.

Po udanym koncercie w Chełmży – Anita i Karolina – absolwentki Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, które zainspirowane twórczością Vanessy Mae, założyły duet „Queens of Violin” wystąpią w Osieku.

Doświadczenie artystek, zdobyte podczas ponad 400 koncertów, połączone z profesjonalizmem gwarantuje wysoki poziom artystyczny występów, o czym będziecie mogli się Państwo przekonać już w najbliższą sobotę, 22 października.
 • Koncert w Chełmży (5)

„Królewski” koncert za nami!

Królowe skrzypiec, czyli „Queens of Violin”, muzyczna chełmżyńska rodzina „panująca” w Chełmży już od ponad 150 lat, czyli Powiatowa i Miejska Orkiestra Dęta oraz „złotka” z Mistrzostw Świata w Chorwacji, czyli chełmżyńskie Mażoretki wystąpili razem w sobotę, 15 października, w Chełmżyńskim Ośrodku Kultury w Chełmży.

Koncert był jednym z czterech, które realizowane są w ramach projektu „Qulturoweekendy” finansowanego z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2022. 

 • plakat2

III Rodzinny Rajd Rowerowy

W najbliższą niedzielę tj. 16 października 2022 r., odbędzie się III, a zarazem już ostatni Rodzinny Rajd Rowerowy finansowany ze środków budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego organizowany przez Stowarzyszenie „Aktywna Gmina”.

 • II Rajd Rowerowy (5)

II Rodzinny Rajd Rowerowy

25 września 2022 r. w Górsku odbył się II Rodzinny Rajd Rowerowy, zorganizowany przez Stowarzyszenie „Aktywna Gmina” w ramach budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego.

Rajd ponownie cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział około 70 osób. 20-kilometrowa trasa przebiegała przez Górsk-Przysiek-Górsk i została zabezpieczona przez policję (Zławieś Wielka) oraz Straż Pożarną OSP KSRG – Toporzysko. Część przejazdu została pokonana ścieżką rowerową wzdłuż drogi krajowej Toruń-Bydgoszcz.

 • Orkiestra Dęta Złejwsi Wielkiej w Górsku

Koncerty Orkiestry - podsumowanie

Orkiestra Dęta Złejwsi Wielkiej występem w Domu Kultury w Górsku zakończyła cykl koncertów realizowanych w ramach budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2022. Ostatnie wydarzenie miało miejsce 17 września w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

 • plakat o koncercie

Ostatnia szansa na udział w koncercie…

a właściwe dwie szanse. Bowiem przed nami dwa ostatnie koncerty finansowane z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego w ramach projektu „Qulturoweekendy”.
Ponownie w naszym powiecie wystąpią dwie niezwykle energetyczne skrzypaczki, dla których gra na skrzypach elektrycznych stała się pasją. Anita i Karolina, absolwentki Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, zainspirowane twórczością Vanessy Mae, założyły duet „Queens of Violin”. Doświadczenie artystek, zdobyte podczas ponad 400 koncertów, połączone z profesjonalizmem gwarantuje wysoki poziom artystyczny występów, o czym będziecie mogli się Państwo przekonać już niebawem.
 • Sprzątanie świata w Cierpicach (17)

Wielkie sprzątanie w Cierpicach

Ależ to była pracowita sobota dla mieszkańców gminy Wielka Nieszawka! 24 września Koło Gospodyń Wiejskich Nowoczesne Gospochy zorganizowało „Wielkie porządki” w Cierpicach. W akcji, współfinansowanej z Budżetu Obywatelskiego Powiatu Toruńskiego, wzięło udział 40 osób, w tym spora grupa aktywnych dzieci. Pokonano 9 km na 4 trasach. W ciągu 2 godzin zebrano około 2500 litrów śmieci!

 • Akademia zdrowia.

"Akademia Zdrowia" - trwają warsztaty

Trwa realizacja zadania pt.: "Akademia Zdrowia" współfinansowanego z Budżetu Obywatelskiego Powiatu Toruńskiego.
Odbyły się już 3 warsztaty kulinarne:
- 10 września br. - w Kuczwałach, wktórych udział wzięło 16 uczestników;
- 13 września br. - w Bielczynach - 15 uczestników;
- 20 września br. - w Kończewicach - 20 uczestników;

 • plakat 25.09.2022

II Rodzinny Rajd Rowerowy

Stowarzyszenie „Aktywna Gmina” zaprasza na II Rodzinny Rajd Rowerowy.
 
Start i meta przy Szkole Podstawowej w Górsku. Uczestnicy rajdu do przejechania będą mieli ok. 17 km. A po przyjemnym rowerowym wysiłku ognisko, gry i zabawy!
 
Impreza zorganizowana została przy dofinansowaniu ze środków Budżetu Obywatelskiego Powiatu Toruńskiego.
 • Plakat dotyczący warsztatów

Co w trawie brzęczy?

Jesteś ciekawy co brzęczy w trawie? A może chcesz się dowiedzieć co to jest pszczela autostrada lub chciałbyś poznać różne gatunki owadów zapylających? Jeśli tak, to nie mogłeś trafić lepiej! Sobotnie warsztaty w Gutowie są zatem idealne dla Ciebie!
Fundacja „Leśna Droga” w ramach projektu „Pszczele autostrady – rekultywacja nieużytków z warsztatami edukacyjnymi” realizowanego w ramach budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego zaprasza mieszkańców powiatu toruńskiego na warsztaty ekologiczne w ostoi pszczół i owadów zapylających w Gutowie.
 • sprzątanie świata

Wielkie Porządki z Nowoczesnymi Gospochami

Zapraszamy mieszkańców Gminy Wielka Nieszawka do wzięcia udziału w akcji sprzątania świata. W tym roku oczyszczamy ze śmieci i odpadów nasze piękne Cierpice. Spotykamy się w kilku miejscach (szczegóły poniżej), odbieramy rękawiczki i worki na śmieci i idziemy w grupach aż do wiat przy ul. Ogrodowej.

 • Zespół Tribute To Maanam Show

„Spotkania z muzyką” zakończone

Koncertem w Małej Nieszawce zespół „Tribute To Maanam Show” zakończył tournée po Powiecie Toruńskiem. Wcześniej występował w Złejwsi Małej oraz Lubiczu. 
Publiczność bardzo ciepło i entuzjastycznie przyjęła występy młodych artystów, niejednokrotnie domagając się bisów. Artyści wykonali m.in. takie przeboje jak: „Boskie Buenos”, „Szare miraże”, „Kocham cię kochanie moje”, „Ta noc do innych jest niepodobna”, „Krakowski Spleen” czy „Cykady na cykladach”. 

 • Orkiestra Zławieś Wielka

Kulturowo z młodzieżową orkiestrą dętą

Utwory dziecięco-młodzieżowej Orkiestry Dętej Złejwsi Wielkiej, działającej przy Szkole Podstawowej w Rzęczkowie pod batutą Krzysztofa Kędzierskiego zabrzmią podczas najbliższych dwóch wydarzeń kulturalnych - 15 i 17 września.

 • Warsztaty kulinarne w Kuczwałach (8)

Warsztaty kulinarne w Kuczwałach

Pierwsze z siedmiu warsztatów kulinarnych realizowanych w ramach projektu Akademia Zdrowia za nami. Dzisiaj (10 września 2022 r.) wiedzę o zdrowych nawykach żywieniowych nabywali uczestnicy warsztatów w Kuczwałach.

 • logo zespołu

„Boskie Buenos” tym razem w Małej Nieszawce

To już ostatnia okazja, by usłyszeć hity Maanamu. A to za sprawą trzeciego już koncertu zespołu „Tribute To Maanam Show”, który odbędzie się w najbliższą sobotę w powiecie toruńskim w ramach projektu „Spotkania z muzyką” finansowanego z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2022.

 • AKADEMIA ZDROWIA

Akademia zdrowia - kulinarna przygoda w gminie Chełmża

Już w najbliższą sobotę, 10 września 2022 r., rusza Akademia Zdrowia. Jest to cykl 7 warsztatów kulinarnych propagujących zdrowe nawyki żywieniowe wśród mieszkańców Gminy Chełmża. Warsztaty będą odbywać się w świetlicach wiejskich w poszczególnych miejscowościach, tj. Kuczwałach, Nawrze, Bielczynach, Kończewicach, Głuchowie, Zelgnie oraz w szkole podstawowej w Zelgnie. Na zakończenie całego cyklu zaplanowana jest konferencja podsumowująca z udziałem dietetyka i lekarza rodzinnego. Projekt jest realizowany w ramach budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego.

 • Podwórkowe gry chodnikowe (2)

Podwórkowe gry chodnikowe

W słoneczny piątek 2 września 2022 r. uroczyście przecięto wstęgę, aby zainaugurować możliwość korzystania z chodnikowych gier zamontowanych na szkolnym dziedzińcu Szkoły Podstawowej w Osieku nad Wisłą.

 • plakat zespołu

„Boskie Buenos” w Złejwsi Małej i w Małej Nieszawce

A to za sprawą koncertów zespołu „Tribute To Maanam Show”, które w najbliższym czasie odbędą się w powiecie toruńskim w ramach projektu „Spotkania z muzyką” finansowanego z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2022.
Tribute to Maanam Show to hołd dla jednego z najbardziej znaczących dla polskiej rockowej sceny muzycznej zespołów. To ukłon młodych muzyków w stronę znakomitej muzyki, a przede wszystkim wspaniałych tekstów Kory, które przez niemal 40 lat towarzyszyły Polakom w każdym wieku, i które na stałe wpisały się w ich serca.
 • Wiata 2

,,Marakan” wyposażony w wiaty

Kolejne  przedsięwzięcie, które zostało zrealizowane  w ramach budżetu obywatelskiego ma charakter inwestycyjny.

Chodzi o dwie wiaty stadionowe zamontowane na boisku ,,Marakan” w Chełmży. 
Murawa znajduje się na stadionie miejskim i służy jako boisko treningowe do piłki nożnej

 • Edukacyjne Miasteczko Wodne 1

Wodny plac zabaw w Chełmży

Nad Jeziorem Chełmżyńskim przy plaży miejskiej Ustronie w Chełmży w dniach 15-17 lipca br. stanęło Edukacyjne Miasteczko Wodne.
Letnia atrakcja na wolnym powietrzu zagościła w Chełmży po raz pierwszy. Mimo kapryśnej pogody, wodny plac zabaw cieszył się ogromnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Szczególnie oblegany był ostatniego dnia, w słoneczną niedzielę.

 • Festyn I Ty możesz zostać strażakiem (55)

Festyn jakiego jeszcze nie było!

W minioną sobotę w Papowie Toruńskim odbył się festyn „I Ty możesz zostać strażakiem”. Takiego festynu współfinansowanego z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego jeszcze nie było.

Wszystko zaczęło się od zakupu za kwotę prawie 17 tys. złotych – ze środków powiatu toruńskiego –  sprzętu do ratownictwa wysokościowego. Marzeniem strażaków było aby wykorzystanie tego sprzętu zaprezentować szerszemu gronu odbiorców. W ten sposób narodził się pomysł organizacji festynu „I Ty możesz zostać strażakiem”. I to był strzał w „10”!

 • Turniej łuczniczy (5)

Pogoda dopisała, łucznicy również - rywalizacja o Złotą Strzałę Grodu Łoza za nami

II Turniej Łuczniczy o Złotą Strzałę Grodu Łoza organizowany w ramach budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego za nami.
 
Upał i lejący się z nieba żar nie odstraszył przybyłych na Stadion Miejski w Chełmży łuczników. Zawodnicy rywalizowali w 16 konkurencjach. Padło wiele celnych strzałów - były cele 3D, japońskie, koreańskie i tureckie. Zawodnicy strzelali, stojąc, klęcząc i siedząc - więc nie było łatwo.
 • Andrzej Kubacki w Czernikowie (5)

Tenor zaśpiewał w Czernikowie

W niedzielę, 26 czerwca 2022 r., odbył się w Czernikowie kolejny projekt współfinansowany ze środków budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego. Uczestnicy mogli wysłuchać i bawić się podczas koncertu Andrzeja Kubackiego zrealizowanego w ramach projektu „Qulturoweekendy”.

Andrzej Kubacki – artysta, piosenkarz, kompozytor, aktor, śpiewak klasyczny i autor tekstów zaprezentował szeroki wachlarz utworów, od arii operowych przez standardy amerykańskie i muzykę rozrywkową. Oprócz szlagierów klasycznych, operowych i operetkowych przedstawił także utwory autorskie. Oprócz Caruso, My Way, Blondynki brunetki wybrzmiały utwory Louisa Armstronga czy Paula Anki.

 • Wielka Nieszawka powitała lato

Gmina Wielka Nieszawka powitała lato :)

W gorące piątkowe popołudnie (24 czerwca br.), w Małej Nieszawce, na terenie GOKiS mieszkańcy Gminy Wielka Nieszawka powitali lato bardzo aktywnie i bardzo rodzinnie.

 • Tribute to Maanam Show w Lubiczu (2)

„Buenos Aires” … w Lubiczu

„Buenos Aires” … w Lubiczu

A to za sprawą zespołu Tribute to Maanam Show, który w niedzielne popołudnie koncertował w lubickim Amfiteatrze i wykonał największe hity Maanamu, wśród których nie zabrakło takich przebojów jak: „Boskie Buenos”, „Kocham cię kochanie moje”, „Ta noc do innych jest niepodobna”, „Cykady na cykladach”, „Szał niebieskich ciał”  i wiele innych.

 • Koncert Zespołu Nadziei Maleńska Orkiestra w Sławkowie (1)

Kultura ponownie trafiła pod strzechy

A to za sprawą kolejnego projektu realizowanego w ramach budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego, który w sobotnie popołudnie, 25 czerwca, miał swój finał w Sławkowie. To tam, na dziedzińcu, przed urokliwą drewnianą chatą pełniącą rolę świetlicy wiejskiej wystąpił Jacek Beszczyński z zespołem Nadziei Maleńka Orkiestra.

W kameralnym klimacie „sławkowskiej poniatówki” wybrzmiały ponadczasowe kompozycje towarzyszące niezwykłym i ważnym tekstom. Uczestnicy spotkania usłyszeli utwory Agnieszki Osieckiej, Włodzimierza Wysockiego, Wojciecha Młynarskiego, Bułata Okudżawy, Leonarda Cohena i wielu innych wybitnych poetów. 

 • TURNIEJ ŁUCZNICZY O ZŁOTĄ STRZAŁĘ GRODU ŁOZA 20 CZERWCA 2021(1)

Warsztaty łucznicze już za nami

Warsztaty łucznicze poprzedzające niedzielny Turniej Łuczniczy o Złotą Strzałę Grodu Łoza już za nami. Dla jednych okazały się dobrym treningiem, dla innych być może początkiem łuczniczej przygody. Przypominamy, że nabyte umniejętności będzie można sprawdzić już 26 czerwca od godz. 9:00 na Stadionie Miejskim w Chełmży.

 • aktywnie-rodzinnie i skosztuj potraw mennonickich

Powitanie lata w Małej Nieszawce

Już jutro na terenie GOKiS w Małej Nieszawce zrealizowane zostaną kolejne projekty z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego.

„Aktywnie-rodzinnie” – pod tą nazwą kryją się rodzinne konkurencje rekreacyjno-sportowe z nagrodami, a także zadanie „Skosztuj potraw menonickich”. Społeczność lokalna będzie miała możliwość degustacji kuchni regionalnej czyli okazję do napicia się kawy z żołędzi, posmakowania zupy mennonickiej oraz wypieków mennonickich.

 • plakat dotyczący koncertu

Podróż po największych hitach Maanamu

Już w najbliższą niedzielę w Amfiteatrze w Lubiczu Górnym zabrzmią największe hity Maanamu, wśród których nie zabraknie takich przebojów jak: „Boskie Buenos”, „Szare miraże”, „Kocham cię kochanie moje”, „Ta noc do innych jest niepodobna”, „Krakowski Spleen”, „Cykady na cykladach”, „Szał niebieskich ciał” i wiele innych.
Tribute to Maanam Show to hołd dla jednego z najbardziej znaczących dla polskiej rockowej sceny muzycznej zespołów. To ukłon młodych muzyków w stronę znakomitej muzyki, a przede wszystkim wspaniałych tekstów Kory, które przez niemal 40 lat towarzyszyły Polakom w każdym wieku, i które na stałe wpisały się w ich serca.
 • plakat dotyczący koncertu

Tenor w Czernikowie

Już w najbliższą niedzielę w Czernikowie koncert Andrzeja Kubackiego – piosenkarza, śpiewaka klasycznego, aktora, kompozytora i autora tekstów.
Artysta zaprezentuje zróżnicowany, szeroki wachlarz utworów od arii operowych przez standardy amerykańskie czy evergreeny muzyki rozrywkowej, a także własne kompozycje i utwory. Koncert gwarantuje słuchaczom doskonale spędzony czas, wiele emocji, doznań, wzruszeń i zabawy.
 • wioska średniowieczna

Wikingowie nie zawiedli

We wtorek, 21 czerwca zrealizowano kolejny projekt budżetu obywatelskiego pn. Wioska średniowieczna w grodzisku pokasztelańskim Steklin. Impreza mimo pogody w kratkę bardzo się udała:) Przyjechały wycieczki z wszystkich okolicznych szkół. Największą atrakcją była łódź Wikingów i rejs po jeziorze Steklińskim.

 • plakat dotyczący koncertu

Nadziei Maleńka Orkiestra w Sławkowie

W pierwszą sobotę wakacji, 25 czerwca zapraszamy na  koncert zespołu „Nadziei Maleńka Orkiestra” pod przewodnictwem Pana Jacka Beszczyńskiego. Koncert współfinansowany z Budżetu Obywatelskiego Powiatu Toruńskiego odbędzie się na dziedzińcu przy świetlicy wiejskiej w Sławkowie - start o godz. 17.00.

 • Powiatowe koncertowanie

Niech muzyka gra!

Koncert, który odbył się 12 czerwca podczas szkolnego festynu przy Szkole Podstawowej w Czarnowie, zakończył cykl czterech koncertów Orkiestry Dętej Gminy Zławieś Wielka współfinansowanych w ramach budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2022 z puli lokalnej gminy Zławieś Wielka.

 • Wioska_21.06_Steklin

Wioska średniowieczna na wyciągnięcie ręki

Już w najbliższy wtorek, 21 czerwca, nad jeziorem Steklińskim będzie można cofnąć się w czasie. Projekt Wioska Średniowieczna w Grodzisku Pokasztelańskim Steklin to kolejny projekt finansowany ze środków budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego.

W godz. 8:30-13:30 na uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Czernikowo czekać będą średniowieczne stoiska i warsztaty m.in. garncarskie, kowalskie i łucznicze. Będą przejażdżki łodzią Wikingów oraz pokazy broni i walki.

 • Z rodziną na rowerze (1)

Z rodziną na rowerze najlepiej spędza się czas

W niedzielę, 12 czerwca 2022 r., odbył się na terenie gminy Czernikowo kolejny projekt współfinansowany ze środków budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego. Rodzinny przejazd rowerami na trasie ok. 20 km oraz piknik z różnymi konkursami dla uczestników pozwolił aktywnie spędzić niedzielne popołudnie. Szczególnie zajęcia prowadzone przez animatorów były dla najmłodszych atrakcją i okazją do wspólnej zabawy.

 • Koncert Orkiestry Dętej Gminy Zławieś Wielka na placu przed CKK Jordanki w Toruniu 1

Z rytmami Orkiestry Dętej

Znane utwory w wykonaniu Orkiestry Dętej Gminy Zławieś Wielka zabrzmiały podczas Majówki z Zespołem Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży 28 maja oraz 30 maja na placu przed CKK Jordanki w Toruniu podczas odbywającego się Welconomy Forum. 

Orkiestra zaprezentowała wiele znanych utworów, wśród nich można wymienić choćby Mambo NO 5 Lou Begi, ABBA Gold Zespołu ABBA, Skrzydlate ręce Enej, czy wiązanka utworów Golec uOrkiestra.

 • Plakat dotyczący turnieju

Można będzie postrzelać z łuku:)

Od 13 do 18 czerwca 2022 r. na terenie przy Stadionie Miejskim w Chełmży pod okiem wykwalifikowanego instruktora odbywać się będą warsztaty z łucznictwa. Mieszkańcy Chełmży mają zatem 4 dni na szkolenie by wziąć udział i stanąć do rywalizacji w turnieju łuczniczym o Złotą Strzałę Grodu Łoza, który odbędzie się 26 czerwca 2022 r.
 • Rodzinny Rajd Rowerowy (37)

Rodzinny Rajd Rowerowy

W minioną niedzielę, 5 czerwca 2022 r. odbył się Rodzinny Rajd Rowerowy w Złejwsi Wielkiej, powiat toruński, zorganizowany przez Stowarzyszenie „Aktywna Gmina” w ramach budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego. Był to pierwszy z trzech rajdów, których pomysłodawcą jest Piotr Grodzki.

 • plakat dotyczący rajdu

Z rodziną nie tylko na zdjęciu, ale także na... rowerze

Już w najbliższą niedzielę, 12 czerwca, zapraszamy miłośników dwóch kółek na rodzinny rajd rowerowy, który odbędzie się w Gminie Czernikowo.

Jest to kolejny projekt współfinansowany z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego. Rajd pn. "Z rodziną na rowerze" to świetna okazja na wspólne spędzenie niedzielnego popołudnia na świeżym powietrzu.
 • Dzień dla zdrowia w Obrowie - zdjęcia nadesłane (5)

Obrowska sobota dla zdrowia

Kolejna edycja „Dnia dla zdrowia” za nami. Dopisała zarówno pogoda, jak i frekwencja. A co przygotowali organizatorzy dla mieszkańców powiatu, którzy w sobotnie przedpołudnie zawitali do Obrowa?

Świetlica przy Urzędzie Gminy zmieniła się w miniprzychodnię – lekarze oraz specjaliści w dziedzinie zdrowia, m.in neurolog, chirurg, specjaliści chorób wewnętrznych, gimnastyki korekcyjnej, fizjoterapeuta, masażysta, dietetyk, kosmetolog, trener personalny, oligofrenopedagog udzielali porad i wskazówek dotyczących poprawy stanu zdrowia i własnej kondycji, zdrowego odżywiania oraz pielęgnacji ciała.

 • Orkiestra Dęta Zławieś Wielka

Orkiestra Dęta Zławieś Wielka zagra na festynie szkolnym

W niedzielę, 5 czerwca br. Orkiestra Dęta Zławieś Wielka zaprasza na kolejny koncert współfinansowany z Budżetu Obywatelskiego Powiatu Toruńskiego.

Orkiestra zagra w trakcie festynu szkolnego organizowanego na placu przy kościele w Złejwsi Wielkiej (wyremontowany teren po SKR). Start o godzinie 14:00. Dodatkowo mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych.

 • plakat dotyczący wydarzenia

W zdrowym ciele zdrowy duch…

czyli kolejna odsłona „Dnia dla zdrowia” – projektu realizowanego z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego.

Już 4 czerwca mieszkańcy naszego powiatu będą mogli sprawdzić stan swojego zdrowia i podjąć działania w celu jego poprawy i lepszego samopoczucia.

W sobotnie przedpołudnie przy Urzędzie Gminy w Obrowie w ramach akcji „Dzień dla zdrowia” będzie można skorzystać z porad dotyczących stanu zdrowia, zdrowego odżywiania, pielęgnacji ciała oraz dbania o swoją kondycję. Porad udzielać będą m.in. lekarze specjaliści, kosmetyczka czy też fizjoterapeuta.
 • rajd

Rodzinny Rajd Rowerowy

Stowarzyszenie Aktywna Gmina zaprasza na Rodzinny Rajd Rowerowy. Zbiórka i zakończenie Zławieś Wielka plac centrum przy GOPS
Start o godzinie 11.00. Trasa ok 15 km. W planie grill i kawa w miłym rowerowym towarzystwie.
Wstęp wolny.
 • Rozgrywki w Czernikowie 21

Podsumowanie czernikowskich rozgrywek

21 maja na stadionie w Czernikowie odbyły się po raz pierwszy piłkarskie zawody AMP Czernikowo Cup. 

Rozgrywki toczyły się wśród 36 drużyn i zgromadziły około 400 piłkarzy. Na początku rywalizowali piłkarze roczników 2015 i 2014. W południe naprzeciwko siebie stanęły drużyny z rocznika 2013, a popołudniu piłkarze z rocznika 2012. 

 • Plakat AMP CZERNIKOWO CUP

Czernikowskie rozgrywki młodzików już w sobotę!

W najbliższą sobotę na stadionie w Czernikowie w szranki staną grupy zawodników grający na co dzień w szkółce Akademii Młodego Piłkarza w Czernikowie. Impreza piłkarska ma na celu promowanie zdrowego stylu życia, ducha fair play oraz postaw prozdrowotnych, wychowawczych i edukacyjnych.

 • Wspólne sadzenie roślin

Sportowego relaksu ciąg dalszy ...

„Sportowy relaks” to kolejny projekt zrealizowany  w ramach Budżetu Obywatelskiego na boisku przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży. W tej edycji głosy oddane przez mieszkańców Chełmży pozwoliły rozbudować istniejącą już tam  infrastrukturę o dodatkowy stół piknikowy, ławki oraz zieleń.

 • Trzy serca dla ekologii (9)

Trzy serca dla ekologii - kolejny projekt z BO powiatu toruńskiego zrealizowany

W powiecie toruńskim, a dokładnie w gminie Zławieś Wielka stanęły trzy pojemniki na nakrętki. 11 kwietnia 2022 liderzy projektu „Trzy serca dla ekologii” w gronie samorządowców i mieszkańców Gminy Zławieś Wielka zainstalowali je w trzech miejscowościach: Rzęczkowo, Skłudzewo i Siemoń. Zakup pojemników był dofinansowany ze środków budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego.

Strażak - ratownik

W niedzielę 27 marca zakończyło się szkolenie, podczas którego strażacy z terenu gminy Obrowo uzyskali tytuł ratownika po pozytywnie zdanym egzaminie w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy. To wszystko nie byłoby możliwe bez pomocy Budżetu Obywatelskiego Powiatu Toruńskiego i Barbary Mońko-Juraszek, która pomogła w przygotowaniu wniosku. 204 mieszkańców gminy Obrowo zadecydowało w głosowaniu żeby pieniądze z budżetu obywatelskiego przeznaczyć właśnie na ten projekt.

 • zdjęcia z koncertu Queens of Violins

„Królowe skrzypiec” w Łysomicach

Projekty realizowane w ramach budżetu obywatelskiego rozkręcają się na dobre. W miniony weekend  odbył się pierwszy z koncertów realizowanych w ramach „Qulturoweekendów”.

Na łysomickiej scenie zagościł duet „Queens of Violin”. Artystki, które na swym koncie mają ponad 400 koncertów w Polsce i za granicą, dały niezwykle dynamiczny koncert łączący muzykę klasyczną w nowoczesnych aranżacjach oraz przeboje muzyki filmowej i rozrywkowej.

 • plakat o koncercie

„Qulturoweeknedy” – pierwszy przystanek: Łysomice

Nadejście wiosny zawsze kojarzy się z nadzieją na lepsze. Pozwólmy sobie, mimo obecnie bardzo trudnego czasu, na odrobinę wytchnienia. Koncert duetu skrzypcowego „Queens of Violins” da nam ciepło, optymizm i siłę na nadchodzące czasy. Artystki są niesamowicie twórcze. Grają muzykę na najwyższym poziomie artystyczno-wykonawczym. Posiadają w bogatym repertuarze oryginalne i nietuzinkowe aranżacje największych przebojów muzyki klasycznej, pop i dance.
 • Kolędowanie w Łążynie (2)

Świąteczny czas to magiczny czas

Zapraszamy na ucztę dla duszy, czyli drugi z czterech koncertów Orkiestry Dętej Gminy Zławieś Wielka w ramach budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2022 z puli lokalnej. Tym razem kolędowanie odbędzie się 16 stycznia 2022 r. o godzinie 9:30 w Parafii pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Męczenników Polskich w Przysieku.

 • Kolędowanie (23)

Kolędowanie po góralsku!

Miniony weekend obfitował w radosne kolędowanie. Wszystko za sprawą "Powiatowego Kolędowania" organizowanego w kościołach w gminie Chełmża. Kapela góralska OCHODZITA zaprezentowała polskie kolędy w wypełnionych publicznością kościołach w Nawrze, Kiełbasinie, Dźwierznie, Grzywnie oraz w kaplicy w Bielczynach.

 • orkiestra

Śpiewajmy i grajmy Mu!

Już jutro, 6 stycznia 2022 r. o godzinie 10:00, w Parafii pw. Świętego Walentego w Łążynie zabrzmią najpiękniejsze polskie kolędy, pastorałki oraz melodie świąteczne w wykonaniu Orkiestry Dętej Gminy Zławieś Wielka. To pierwszy z czterech koncertów w ramach budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2022.

 • Plakat

Powiatowe kolędowanie

Hej kolęda, kolęda … Przepiękne polskie kolędy i pastorałki w wykonaniu kapeli góralskiej Ochodzita będzie można posłuchać już od najbliższego piątku przez cały weekend.

Kolędowanie rozpoczynamy w kościele w Nawrze o godzinie 17:00. W sobotę góralskie kolędy zabrzmią w kościołach w Kiełbasinie i Dźwierznie a w niedzielę zapraszamy do kaplicy w Bielczynach oraz do kościoła w Grzywnie. Szczegóły znajdą Państwo na plakacie.

 • logo budżetu obywatelskiego

Mamy 24 zwycięzców!

Tyle właśnie projektów realizowanych będzie z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego w 2022 roku. To właśnie one zyskały największe uznanie mieszkańców. Warto wspomnieć, że po raz pierwszy głosowanie w tej edycji odbywało się wyłącznie drogą elektroniczną i w ten właśnie sposób o wyborze najciekawszych projektów zdecydowało prawie 8 tys. osób. Pod głosowanie poddano 33 zadania, w tym 20 w puli lokalnej i 13 w puli powiatowej. Do podziału było 250 tys. zł.
 • logo budżetu obywatelskiego

Budżet obywatelski 2022 - GŁOSUJEMY!

Chcesz oddać głos na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2022 kliknij tutaj:

https://powiat-torunski.budzet-obywatelski.org/

 • herb powiatu toruńskiego

Ogłaszamy listę projektów pod głosowanie

W V edycji budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego - złożono 36 projektów, w tym 22 ze środków z puli lokalnej i 14 z puli powiatowej. Pod głosowanie trafiło 20 z puli lokalnej i 13 z puli powiatowej - 3 projekty nie przeszły weryfikacji formalnej.
Poniżej publikujemy ostateczne wyniki oceny.
Głosujemy za pośrednictwem strony https://powiat-torunski.budzet-obywatelski.org/ od najbliższego piątku, 19 listopada od godz. 10:00.
 • logo budżetu obywatelskiego

Budżet obywatelski 2022 - w najbliższy piątek rozpoczynamy głosowanie!

Już w najbliższy piątek 19 listopada, od godz. 10:00 będzie można oddać głosy na projekty zgłoszone do Budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2022.

Poniżej krótkie przypomnienie dotyczące zasad głosowania.

Kto może głosować na projekty z budżetu obywatelskiego 2022?

Uprawnieni do głosowania są mieszkańcy powiatu toruńskiego ziemskiego. Każdy z nich ma do dyspozycji dwa głosy: jeden z nich może oddać na dowolnie wybrany projekt zgłoszony w puli powiatowej, drugi – na projekt zgłoszony w puli lokalnej gminy, w której mieszka.
 • 69447

BO 2022 – już jest wstępna ocena projektów!

Poniżej publikujemy wstępne wyniki oceny zgłoszonych projektów do budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2022.

Przypominamy, iż o realizację ze środków z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego ubiega się 36 projektów, w tym 22 ze środków z puli lokalnej i 14 z puli powiatowej (jeden ze złożonych projektów m.in. z uwagi na chaotyczność i brak spójności w opisie, a także niekompletność wniosku nie mógł podlegać ocenie formalnej).

 • logo powiatu toruńskiego

Co w BO 2022 piszczy?

O tym, że ruszyła, kolejna, V już edycja budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego informowaliśmy Państwa ponad miesiąc temu zachęcając jednocześnie do składania swoich propozycji. Nie zawiedliśmy się – zgłoszono 37 projektów, 22 w puli lokalnej i 15 do puli powiatowej.

Obecnie trwa jeszcze ocena formalna, natomiast w piątek na stronie internetowej zamieszczona zostanie wstępna ocena projektów. Osoby, których projekty nie zostały dopuszczone do głosowania mogą, w terminie 7 dni kalendarzowych, złożyć odwołanie wraz z uzasadnieniem. Rozpatrzenie odwołania również następuje w terminie 7 dni kalendarzowych.

 • Logo Budżetu Obywatelskiego

Startujemy z 5. edycją budżetu obywatelskiego

Już od poniedziałku, 30 sierpnia br. można składać wnioski do budżetu obywatelskiego 2022.

Po dłuższej przerwie spowodowanej sytuacją epidemiczną startujemy z nową energią oraz nowościami – tym razem głosowanie na projekty odbędzie się drogą elektroniczną. Rozpoczęcie przygody z budżetem obywatelskim jest niezwykle proste: wystarczy mieć dobry pomysł, ciekawie go opisać, zebrać poparcie i złożyć wniosek. Na wnioski czekamy do 27 września 2021 r.

Zainteresowanym możliwością skorzystania z tej formy sfinansowania planowanych działań podpowiadamy jak skorzystać z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego.
Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.