Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

POWIATOWY SZKOLNY ZWIĄZEK SPORTOWY W TORUNIU

  • -
  • -

Zawody organizowane przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy stanowią system całorocznej działalności umożliwiający udział we współzawodnictwie sportowym każdemu dziecku. Młodzi ludzie startują w eliminacjach gminnych, następnie przechodząc rywalizację powiatową trafiają na zawody wojewódzkie. Poszczególne szczeble mistrzostw przeprowadzane są przez właściwe instancje Szkolnego Związku Sportowego: Gminny, Miejski, Powiatowy i Wojewódzki.

Imprezy sportowe o mistrzostwo gminy, miasta czy powiatu organizowane są w szerokim zakresie, uwzględniając popularne w naszym środowisku dyscypliny, do których zalicza się m. in. biegi przełajowe, unihokej, tenis stołowy, piłkę ręczną, siatkową, koszykową, nożną oraz dyscypliny lekkoatletyczne.

Zarząd Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego serdecznie dziękuje wszystkim uczniom szkół za bardzo liczny udział w proponowanych przez Stowarzyszenie formach rywalizacji sportowej. Koleżankom i Kolegom Nauczycielom wychowania fizycznego dziękujemy za przygotowanie, wyszkolenie swoich uczniów oraz kształtowanie u nich postaw sportowego stylu życia.

Sczególne podziękowania kierujemy do Burmistrza Chełmży, Wójtów gmin powiatu toruńskiego na terenie, których odbywają się organizowane przez nas zawody sportowe. Dziękujemy Dyrekcjom szkół za możliwość przeprowadzenia rywalizacji sportowej w ich jednostkach oświatowych.

Kalendarz imprez sportowych na rok szkolny 2022/2023 proponuje bogatą ofertę sportową. Dla licznej grupy dzieci i młodzieży niech będzie źródłem satysfakcji z udziału w zawodach i możliwości sprawdzenia się w gronie rówieśników. Dla najlepszych, niech będzie szansą na rozpoczęcie czynnego uprawiania wybranej dyscypliny i przepustką do kariery zawodniczej. Niech obowiązujące w sporcie zasady „fair play” staną się dla wszystkich zaangażowanych w naszą działalność, normą obowiązującą nie tylko na boisku sportowym. Liczymy na to, iż propozycje na sportowy rok szkolny spełnią oczekiwania wszystkich młodych ludzi.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.