Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

 • plakat o koncercie

Muzyczna uczta w Czernikowie

W najbliższą niedzielę, 19 września br. w Auli Szkoły Muzycznej w Czernikowie odbędzie się koncert „Ars Longa” poświęcony pamięci Piotra „Kuby” Kubowicza, kompozytora, wokalisty, artysty m.in. Piwnicy pod Baranami.
Podczas koncertu wystąpią znamienici artyści interpretując muzyczne dokonania „Kuby”: Kamila Klimczak, Urszula Makosz, Marek Bałata, Janusz Radek, Maciej Półtorak, Paweł Pierzchała, Michał Półtorak, Piotr Restek Restecki, Jarosław Wilkosz, Jerzy Odrowąż Wysocki.
 • zdjęcie artystek

„Qulturoweekendów” ciąg dalszy

Po udanym koncercie w Czernikowie Królowe Skrzypiec zawitają do Osieka. „Queens of Violins”, czyli duet niezwykle energetycznych absolwentek Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, na stałe współpracujących z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej zagra koncert w miejscowej szkole. Początek o godz. 17:00. Wstęp wolny!
Warto wspomnieć, iż artystki mają na swym koncie ponad 400 koncertów w Polsce i za granicą, a w repertuarze kanon muzyki klasycznej w nowoczesnych aranżacjach oraz przeboje muzyki filmowej i rozrywkowej przełożone na język skrzypiec. Posiadają zatem duże doświadczenie, które w połączeniu z profesjonalizmem gwarantuje wysoki poziom artystyczny.
 • plakat bieganie

Jesienne bieganie i maszerowanie w Zawałach

Zawały nie zwalniają tempa, aktywnie powitają nadchodzącą jesień. Już w najbliższą sobotę odbędzie się jesienne bieganie i maszerowanie w Zawałach. Jest to już 3 z cyklu imprez realizowanych w ramach projektu „Całym rokiem aktywnym krokiem” współfinansowanego z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego.

 • Plakat - turniej

Bociani Raj – zapraszamy na Turniej Gospodyń Wiejskich Gminy Chełmża

Już 25 września odbędzie się długo wyczekiwany Turniej Gospodyń Wiejskich Gminy Chełmża „Bociani Raj”.

W programie imprezy przewidziano prezentację potraw konkursowych, występ Orkiestry Dętej ze Złejwsi Wielkiej, prezentację konkurencji „Pokaż swoją miejscowość – sołectwo”, koncert zespołu „Polskie Kwiaty”, „Gotowanie na ekranie” – podsumowanie gminnej akcji kulinarnej a na zakończenie koncert Zespołu „Pikus Band” z Zelgna.

 • zdjęcie artysty podczas koncertu

Brunetki i blondynki w Makowiskach

„Brunetki, blondynki…”, „O sole Mio”, „My way” i wiele innych niezapomnianych przebojów wybrzmiało podczas koncertu, który w minioną sobotę odbył się w Makowiskach. Zawitał tam bowiem nietuzinkowy gość – tenor Andrzej Kubacki.
Artysta od ponad 30 lat odnosi sukcesy koncertując na scenach całego świata. W swoim repertuarze ma zarówno utwory klasyczne, jak i muzykę rozrywkową. Jest także autorem tekstów, kompozytorem, fantastycznym wykonawcą z zacięciem aktorskim. Artystę cechuje również niesamowita łatwość nawiązywania kontaktu z audytorium. Jego koncerty przyciągają więc rzesze publiczności, dostarczają wzruszeń i niezapomnianych wrażeń. Tak też było w Makowiskach. Występ porwał zebranych w muzyczną podróż po światowych standardach muzyki klasycznej i operowej.
 • plakat dotyczący koncertu

„Qulturoweekendy” w Czernikowie i Osieku

Kalejdoskop wydarzeń realizowanych z budżetu obywatelskiego rozkręca się na dobre. Za nami dwa udane koncerty w Makowiskach i Sławkowie, natomiast najbliższa niedziela (12 września) należeć będzie do Czernikowa.
Rządzić tam będą „Queens of Violins”, czyli Królowe Skrzypiec – duet niezwykle energetycznych absolwentek Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, na stałe współpracujących z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej. Na swoim koncie mają ponad 400 koncertów w Polsce i za granicą, a w repertuarze kanon muzyki klasycznej w nowoczesnych aranżacjach oraz przeboje muzyki filmowej i rozrywkowej przełożone na język skrzypiec. Posiadają zatem duże doświadczenie, które w połączeniu z profesjonalizmem gwarantuje wysoki poziom artystyczny.
 • Teatr w Sławkowie (8)

Sztuka trafiła pod strzechę

I to dosłownie! A to za sprawą aktorów związanych z toruńskim teatrem Afisz, którzy w niedzielne południe zawitali do Sławkowa. Tam, na dziedzińcu drewnianej chaty pełniącej rolę miejscowej świetlicy wiejskiej, spotkała się lokalna społeczność, by obejrzeć spektakl pt. "Lecz się w szpitalu". Dynamiczna akcja, dowcipne teksty, świetna muzyka grana na żywo, dużo piosenek, zawodowi aktorzy, fantastyczne wokale, do tego świetny kontakt z publicznością, która dzięki magii teatru stała się pacjentami w kabaretowej przychodni. Czegóż chcieć więcej? A jeżeli dołożymy jeszcze to tego piękną pogodę, lokalne przysmaki i sławkowską gościnność to nie ma lepszej recepty na udany dzień!

 • budynek Poniatowki w Sławkowie

Koncert z Poniatówką w tle!

Tak jak przed dwoma wiekami wędrowne grupy teatralne odwiedzały miasta i wsie, tak i teraz organizatorzy kolejnego wydarzenia IV edycji naszego budżetu obywatelskiego umilą nam czas koncertem dostarczonym bezpośrednio w miejsce zamieszkania!
W najbliższą niedzielę do sławkowskiej Poniatówki przybędzie grupa artystów związanych z toruńskim teatrem AFISZ. W czasie plenerowego koncertu na dziedzińcu przed chatą usłyszymy m.in. piosenki ze spektaklu „Lecz się w szpitalu”. Artyści liczą na czynny udział publiczności! ;)
 • plakat o koncercie

Tenor w Makowiskach!

To już kolejny koncert finansowany z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego, który odbędzie się w ten weekend.
W najbliższą sobotę, 4 września, do Makowisk zawita znany tenor Andrzej Kubacki, który od ponad 30 lat odnosi sukcesy koncertując na scenach całego świata. W swoim repertuarze ma zarówno utwory klasyczne, jak i muzykę rozrywkową. Andrzej Kubacki to także autor tekstów, nietuzinkowy aktor oraz kompozytor. Cechuje go niezwykła umiejętność nawiązywania kontaktu z audytorium. Jego koncerty przyciągają rzesze publiczności, dostarczają wzruszeń i niezapomnianych wrażeń.

 • Zawały - impreza rodzinna BO (1)

Turniej rodzinny za nami

W ostatni weekend wakacji, w sobotę 28 sierpnia br. w Zawałach odbył się turniej rodzinny. Całe rodziny rywalizowały ze sobą w konkurencjach sportowych. Turniej został zorganizowany w ramach projektu współfinansowanego z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego.

 • 2021-08-30 Konferancja dotycząca Budżetu Obywatelskiego -...

Podpatrują nasz budżet obywatelski

Grupa samorządowców z powiatu wrocławskiego przyjechała do powiatu toruńskiego na wizytę studyjną. Chcą sprawdzić na własne oczy jak działa w naszym powiecie budżet obywatelski. Bogata w informacje, zdjęcia oraz filmy prezentacja multimedialna ukazująca projekty z wszystkich edycji, zaprezentowana przez pracownika Starostwa Powiatowego w Toruniu, utwierdziła naszych gości w przekonaniu, iż hasło promocyjne „Budżet obywatelski pozwala spełniać marzenia naszych mieszkańców” jest jak najbardziej właściwe.

 

 • Festiwal Żywej Historii w Chełmży (20)

Chełmża w średniowiecznym wydaniu…

W ramach projektu „Festiwal Żywej Historii” współfinansowanego z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego w niedzielne popołudnie do Chełmży zjechały się całe rodziny, aby przenieść się do wczesnego średniowiecza.

Widok wikińskiego drakkaru z brodatą załogą zbliżającego się do brzegu, szczęk mieczy o tarcze oraz dźwięki dud i bębnów budziły ciekawość i przyciągały całe rodziny do udziału w tym niecodziennym wydarzeniu. A atrakcjom – zarówno dla dorosłych, jak i tych nieco młodszych uczestników – nie było końca.

 • Festiwal żywej historii

Festiwal żywej historii już w niedzielę!

W programie nie zabraknie takich atrakcji jak m.in. obóz Wikingów i rejsy łodzią Freya, warsztaty wykonywania bębnów, warsztat ciesielski, pokaz wykonywania drewnianych przedmiotów codziennego użytku, spotkanie z garncarzem, warsztat tworzenia naczyń ceramicznych, bicie pamiątkowych monet, wicie wianków, warsztat zielarski, tworzenie lalek motanek czy zabawy plebejskie.

 • 2021-08-22 Qń Presja w Kończewicach fot. Katarzyna...

Impreza z na-PĘDEM

KOŃCZEWICE – tutaj przedostatnia  wakacyjna sobota upłynęła pod znakiem symbolu wsi, jakim jest galopujący koń, który tej miejscowości patronuje. Podczas zorganizowanego festynu rodzinnego Qń Presja z udziałem wielu atrakcji bawiły się całe rodziny.

Ośrodek Jeździecki z Gzina podczas festynu zapewnił przejażdżki konne, a właścicielka ośrodka przybliżyła wszystkim wiele ciekawostek na temat przyzwyczajeń i zachowań koni, bo jak się okazuje, zwierzęta te, to wyjątkowe i wspaniałe istoty towarzyszące ludziom od wieków, wszechstronnie i powszechnie przez nich używane. Uczestnicy mogli z bliska przyjrzeć się autentycznej pracy miejscowego kowala Wojciecha Piaseckiego. Obrazu imprezy dopełniły ciekawe pokazy oraz muzyczny występ kapeli Toruniacy. 

 • turniej rodzinny

Na koniec wakacji - turniej rodzinny

W ostatni weekend wakacji, sobotę 28 sierpnia br. w Zawałach odbędzie się turniej rodzinny. Od godzinie 15:00 do godziny 18:00 rodziny będą mogły rywalizować ze sobą w konkurencjach sportowych. Po sportowych zmaganiach przyjdzie czas na zabawy z animatorem. Na uczestników czekają nagrody, pamiątkowe medale, smakołyki z grilla oraz słodkości. Turniej jest organizowany w ramach projektu współfinansowanego z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego.

 • Zaproszenie na Festyn Qń PRESJA-4

Qń Presja - festyn rodzinny w Kończewicach już w sobotę

Kolejna impreza organizowana z dofinansowaniem z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego przed nami. Tym razem zapraszamy do Kończewic na festyn rodzinny Qń Presja.
 
W programie przewidziano atrakcje zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Czeka Was m.in. wyścig kolarski, pokazy kowalstwa, przejażdżki konne, spotkanie z trenerem fitness, występ kapeli Toruniacy.
 • Festyn Łubianka (1)

Prozdrowotny festyn w Łubiance

W sobotę 3 lipca w Gminnym Parku Kultury w Łubiance odbył się Rodzinny festyn z okazji Dnia Dziecka „Dla zdrowia”. Impreza była zorganizowana przez trzy sołectwa: Łubiankę, Pigżę i Leszcz, sfinansowana z ich funduszy sołeckich, a współfinansowana ze środków z Budżetu Obywatelskiego Powiatu Toruńskiego oraz ze środków Urzędu Marszałkowskiego. Pierwotnie ten festyn miał się odbyć w ubiegłym roku, ale został odwołany i przesunięty w czasie z powodu pandemii.

 • Dzień dla zdrowia

Tu teleporad nie było!

Za nami „Dzień dla zdrowia” w Obrowie. Wydarzenie współfinansowane z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego zrealizowane zostało przez liderkę projektu Barbarę Mońko-Juraszek prezeskę Fundacji „Trybik”, która do jego realizacji zaangażowała spore grono współpracowników i sponsorów. 

Lekarze specjaliści, dietetycy, fizjoterapeuci, masażyści, trenerzy personalni, pokazy i szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, instruktaż nordic-walking, konkursy związane z tematyką zdrowotną, zdrowe przekąski i napoje czekały na mieszkańców powiatu toruńskiego, którzy zdecydowali, że niedziela będzie ich „Dniem dla zdrowia”.

 • Plakat festynu

Dla zdrowia! – rodzinny festyn finansowany z budżetu obywatelskiego

Zapraszamy najmłodszych mieszkańców Łubianki, Pigży i Leszcza oraz ich rodziny na festyn z okazji Dnia Dziecka. Motywem przewodnim wydarzenia będzie promocja i ochrona zdrowia.

 • plakat dotyczący projektu

Zdrowie z budżetu obywatelskiego…

To byłoby za proste, gdyby jak za wyciągnięciem czarodziejskiej różdżki budżet obywatelski mógł zapewnić nam zdrowie. Jednakże to właśnie dzięki projektowi finansowanemu z BO mieszkańcy Obrowa, Czernikowa i Lubicza będą mogli sprawdzić jego stan oraz podjąć działania by je poprawić i poczuć się lepiej. A wszystko to za sprawą „Dnia dla zdrowia”, na który już w najbliższą niedzielę zapraszamy przed Urząd Gminy w Obrowie.
 • Turniej Łuczniczy o Złotą Strzałę Grodu Łoza (11)

Turniej Łuczniczy o Złotą Strzałę Grodu Łoza

Turniej Łuczniczy o Złotą Strzałę Grodu Łoza miał służyć dobrej zabawie oraz sprawdzeniu umiejętności strzeleckich mieszkańców Chełmży. Tak też się stało w niedzielę 20 czerwca 2021 r. Upał i lejący się z nieba żar nie odstraszył przybyłych na Stadion Miejski w Chełmży łuczników. Młodzież i dorośli rywalizowali w siedmiu konkurencjach i wcale nie było łatwo. Jednak zanim do tego doszło łucznicy uczestniczyli w pięciu spotkaniach warsztatowych, które prowadził instruktor łucznictwa.

 • 2021-06-20 rajd rowerowy (20)

Rowerowa niedziela w Zawałach za nami

Miał odbyć się już rok temu, ale niestety pandemia pokrzyżowała plany. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze...

W miniona niedzielę, 20 czerwca w Zawałach odbył się rodzinny rajd rowerowy. Punktualnie, o godzinie 11:00 spod remizy OSP w Zawałach wystartowało prawie 100 uczestników imprezy. Trasa rajdu przebiegała w większości przez las, co miało wyjątkowo ważne znaczenie przy ponad 30 stopniowym upale. Rowerzyści pokonali 4,5 km trasę. Na starcie zostali wyposażeni w elementy odblaskowe, wodę i prowiant na drogę.

 • plakat rajd rowerowy

Rajd rowerowy z podglądaniem

W najbliższy weekend, już w niedzielę 20 czerwca br. odbędzie się impreza dla miłośników dwóch kółek. O godzinie 11:00 spod remizy OSP w Zawałach wyruszy rajd rowerowy organizowany w ramach projektu współfinansowanego z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego. W ramach projektu „Całym rokiem aktywnym krokiem” zorganizowane zostaną 4 różne imprezy sportowe. Pierwsza z nich to właśnie niedzielny rajd rowerowy.

 • plakat dotyczący turnieju

Można będzie postrzelać z łuku:)

Od 7 do 10 czerwca 2021 r. na terenie przy Stadionie Miejskim w Chełmży pod okiem wykwalifikowanego instruktora odbywać będą się warsztaty z łucznictwa. Zatem mieszkańcy Chełmży mają jeszcze 2 dni by wziąć w nich udział i stanąć do rywalizacji w turnieju łuczniczym o Złotą Strzałę Grodu Łoza, który odbędzie się 20 czerwca 2021 r. Całe wydarzenie ma charakter amatorski oraz edukacyjny i służy dobrej zabawie.
 • Otwarcie infrastruktury w Włęczu (54)

We Włęczu ponownie zabrzmiał dzwon…

11 maja Anno Domini 2021 z dzwonnicy we Włęczu po raz pierwszy od lat popłynął dźwięk dzwonu. Jako pierwszy w ruch wprawił go Kazimierz Kaczmarek – członek Zarządu Powiatu Toruńskiego, bowiem to właśnie z budżetu powiatu, a dokładnie z wydzielonego w nim budżetu obywatelskiego pozyskano środki na jego zakup. 20 tys. złotych umożliwiło niezwykle aktywnym realizatorom projektu „Dzwonnica i cmentarz we Włęczu – świadkowie historii”, czyli członkom Czernikowskiego Stowarzyszenia „Czyż-Nie” na wykonanie drewnianego ogrodzenia cmentarza ewangelickiego, montaż drewnianych stołów i ław oraz stojaków na rowery.

 • dzwonnica we Włęczu

Uroczyste otwarcie we Włęczu

W najbliższy wtorek, 11 maja br. o godz. 12:00 przy cmentarzu we Włęczu nastąpi uroczyste otwarcie infrastruktury powstałej w wyniku realizacji projektu współfinansowanego z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego.
W ramach projektu wykonano ogrodzenie cmentarza ewangelickiego, zamontowano drewniane stoły, ławy oraz stojaki na rowery a dzwonnica wzbogaciła się o nowy dzwon.
 • Koncert w ramach projektu Plaża Chełmża (7)

Z batutą i humorem pod ….parasolem

…i to nie przeciwdeszczowym, a przeciwsłonecznym. A wszystko to za sprawą koncertu, który odbył się w miniony piątek na scenie na wodzie w Chełmży. Koncert był zwieńczeniem projektu „Plaża Chełmża” finansowanego z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2020. Uczestnicy koncertu wysłuchać mogli polskich i światowych przebojów w wykonaniu Powiatowej i Miejskiej Orkiestry Dętej z Chełmży. Wśród szumu fal rozbrzmiewały melodie filmowe, dziecięce przeboje i aranżacje znanych utworów.

 • plakat

Koncert z parasolem w tle...

Już w najbliższy piątek, 4 września zapraszamy na koncert Powiatowej i Miejskiej Orkiestry Dętej z Chełmży. Koncert odbędzie się w Chełmży – scena na wodzie, startujemy o godz. 18.00.

Niejednokrotnie Powiatowa i Miejska Orkiestra Dęta zaskoczyła nas niestandardowym koncertem oraz niesztampowym wykonaniem polskich i światowych przebojów. A wszystko to pod batutą Jacka Kałamarskiego, który z niezwykłą lekkością i humorem zapowiada kolejne utwory. Nie inaczej będzie i tym razem.
 • Parasole trzcinowe na plaży (19)

Na plaży, na plaży fajnie jest…

A to za sprawą parasoli trzcinowych, które w minionym tygodniu stanęły na plaży w Chełmży. W sumie jest ich 9. Pięć z nich daje cień plażowiczom na plaży miejskiej , cztery zaś na plaży „Stolbud”.

Realizacja powyższego zadania została sfinansowana z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2020 w ramach projektu „Plaża Chełmża” na który swój głos oddało blisko 700 mieszkańców powiatu.

 • Kino plenerowe (5)1

Weekendowe kino na leżakach

Prawie 700 mieszkańców powiatu toruńskiego skorzystało z możliwości obejrzenia filmów w kinie plenerowym, które w miniony weekend zawitało na plażę do Józefowa, gmina Lubicz. A wszystko to w ramach projektu „Qulturoweekendy” współfinansowanego z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2020.

 • plakat_kinoletnie

Qulturalny weekend w Józefowie

Tego jeszcze w budżecie obywatelskim powiatu toruńskiego nie było. W ramach projektu „Qulturoweekendy” kino plenerowe zawita do gminy Lubicz, a dokładnie do Józefowa. Sense obywać się będą pod gwiazdami, na plaży, w sąsiedztwie urokliwego jeziora. Projekcja odbędzie się w dniach 24 – 26 lipca, zaczynamy od godz. 21:30. Pierwsze 100 osób otrzyma popcorn gratis.
Seanse są bezpłatne. Pierwszym 100 osobom organizatorzy zapewniają leżaki, zatem warto zabrać ze sobą własny kocyk lub siedzisko.

W związku z wprowadzonym stanem epidemii w kraju podczas seansu obowiązuje dystans społeczny. Osoby mieszkające razem mogą przebywać na jednym kocu. Wszyscy uczestnicy kina letniego powinni mieć zakryte nos i usta. Przy wejściu każdy widz poproszony zostanie o dezynfekcję rąk a także zmierzona zostanie mu temperatura.
 • logo budżetu obywatelskiego

COVID-19 a realizacja zadań z budżetu obywatelskiego

W związku z ogłoszonym stanem epidemii w Polsce i wynikającymi z tego tytułu ograniczeniami w życiu społecznym, jak również trudnym do przewidzenia zainteresowaniem ze strony mieszkańców udziałem w realizowanych projektach, a także wychodząc naprzeciw oczekiwaniom liderów zwycięskich projektów Zarząd Powiatu Toruńskiego podjął decyzję o zmianie harmonogramu realizacji budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2020.
 • zakupione ławki

Relaks w zielonej oazie 2

Boisko Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży wzbogaciło się o dodatkowe wyposażenie. Dla przypomnienia: w III edycji Budżetu Obywatelskiego Powiatu Toruńskiego 2018 utworzono infrastrukturę rekreacyjną służącą do wypoczynku. Składał się na to montaż ławek ze stolikami i donicami z zielenią. Celem projektu edycji IV było doposażenie miejsca relaksu o kolejne ławki, stojak na rowery oraz kosze na śmieci.

 • Nowy sprzęt straży pożarnej w Papowie Toruńskim (1)

OSP w Papowie Toruńskim wzbogaciło się o nowy sprzęt

W ramach tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego Ochotnicza Straż Pożarna w Papowie Toruńskim wzbogaciła się o nowy sprzęt usprawniający akcje ratownicze. Dzięki determinacji i zaangażowaniu strażaków do jednostki trafił zestaw poduszek pneumatycznych wysokiego ciśnienia o wartości 20.000 zł. Używany jest do ratowania ludzi przygniecionych ciężarami, do likwidacji skutków wypadków i katastrof, wykonywania czynności obsługowo-naprawczych przy rurociągach, rozpychania prętów stalowych, przesuwania ciężkich maszyn czy podnoszenia budowli.

 • roll-up-obywatelski_www

Obraz wykreowany na kartach "Małego Księcia" - konkurs plastyczny

Do 25 marca br. organizatorzy konkursu czekającą na prace plastyczne w wykonaniu uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Konkurs jest częścią projektu "Archipelag Artystycznych Marzeń" realizowanego w ramach budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2020.

Uczestnik konkursu ma za zadanie wykonanie jednej pracy plastycznej na temat: Obraz wykreowany na kartach "Małego Księcia". Technika pracy dowolna (z wyjątkiem prac komputerowych), na podłożu płaskim. Dopuszczalny format prac min. A5, max. A3. Szczegóły konkursu w Regulaminie - do pobrania poniżej.
 • roll-up-obywatelski_www

Spotkanie liderów budżetu obywatelskiego 2020

Serdecznie zapraszamy liderów zwycięskich projektów IV edycji budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2020 na spotkanie odbędzie się 28 stycznia br. - wtorek, o godz. 14:00 w sali konferencyjnej 123, I piętro, w Starostwie Powiatowym w Toruniu, ul. Towarowa 4-6.
W przypadku braku możliwości osobistego uczestnictwa, na spotkanie zapraszamy przedstawiciela zespołu, który realizować będzie zadanie finansowane z budżetu obywatelskiego.

Podczas spotkania omówione zostaną m.in. zasady realizacji zwycięskich projektów, sposób ich finansowania a także zasady promocji. Otrzymacie również Państwo niezbędne materiały.
 • Koncert kolęd Piotra Kubowicza (18)a

„Archipelag artystycznych marzeń” - pierwsza muzyczna wyspa za nami

Pierwsze z wydarzeń realizowanych z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego z puli powiatowej już za nami. Po raz kolejny artysta „Piwnicy Pod Baranami” zawitał do gminy Czernikowo. Tym razem gościliśmy Piotra „Kubę” Kubowicza*, który wspólnie z utalentowaną młodzieżą zaśpiewał kolędy. Koncert był podsumowaniem warsztatów wokalnych, które artysta prowadził dla uczniów szkół z gminy Czernikowo. Jak podkreślali uczestnicy warsztatów były to spotkania wymagające, intensywne, które zapadły im w pamięć m.in. dzięki osobowości artysty, umiejętnemu przekazaniu wielu cennych wskazówek pozwalających, w tak krótkim czasie, przygotować się do finałowego występu. Co najważniejsze, młodzież mogła czerpać z talentu i pasji mistrza, z jego wrażliwości, a materialną pamiątką tych spotkań były płyty artysty z autografem.

 • Plakat o koncercie

Artystyczny start budżetu obywatelskiego!

W niedzielę, 12 stycznia 2020 roku z kolędami i pastorałkami wystąpi Piotr „Kuba” Kubowicz – artysta krakowskiej Piwnicy Pod Baranami. Jest to pierwszy koncert realizowany z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2020 w ramach projektu „Archipelag artystycznych marzeń”. Artyście towarzyszyć będzie kilkudziesięcioosobowy chór młodzieży szkolnej uczestniczącej w warsztatach wokalnych. Koncert odbędzie się w kościele w Makowiskach. Początek o godz. 10:15. Wstęp wolny! Zapraszamy.
 • Baner budżetu obywatelskiego

Budżet obywatelski 2020 – wyniki głosowania!

Zakończono weryfikację i liczenie oddanych głosów na projekty zgłoszone w IV edycji budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego, których realizacja planowana jest w 2020 roku. Pod głosowanie poddano 48 projektów – 31 z puli lokalnej i 17 z puli powiatowej.

Ile oddano głosów?

Łącznie wpłynęło 20 538 kart do głosowania. Na projekty w puli lokalnej swój głos oddało 11 367 mieszkańców, zaś w puli powiatowej 9 079. W urnie znajdowało się także prawie 100 kart, które nie zawierały nazwy projektu na który oddano głos.
 • 2019-10-08 Budżet obywatelski powiatu toruńskiego -...

Urna otwarta, karty przeliczone

We wtorkowe przedpołudnie nastąpiło otwarcie urny z głosami oddanymi na projekty zgłoszone do realizacji w budżecie obywatelskim 2020. 12-osbowa komisja dokonała przeliczenia kart, zarówno tych wrzuconych do urny jak również tych, które nadeszły do nas drogą pocztową. Niniejszym informujemy zatem, iż mieszkańcy naszego powiatu nas nie zawiedli i oddali ponad 20 tys. głosów! Obecnie trwa ich weryfikacja, a ogłoszenie wyników nastąpi do 31 października.

 • zdjęcie urny

Zaczynamy głosowanie!

O realizację ze środków z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2020 ubiegały się 52 projekty, w tym 35 ze środków z puli lokalnej i 17 z puli powiatowej. Prezentujemy listę projektów poddanych pod głosowanie, obowiązującą kartę do głosowania oraz klauzulę informacyjna RODO.

 • Baner budżetu obywatelskiego

Karta do głosowania i klauzula informacyjna RODO

Zaczynamy głosowanie! Poniżej zamieszczamy zatem wzór katy do głosowania oraz klauzulę informacyjną dla głosujących w ramach budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2020.

Uprawnieni do głosowania są mieszkańcy powiatu toruńskiego ziemskiego. Każdy z nich ma do dyspozycji dwa głosy: jeden z nich może oddać na dowolnie wybrany projekt zgłoszony w puli powiatowej, drugi – na projekt zgłoszony w puli lokalnej gminy, w której mieszka.
 • Ostateczne wyniki oceny

Ostateczne wyniki oceny

Poniżej zamieszczamy ostateczne wyniki oceny projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2020.

Przypominamy, iż o realizację ze środków z budżetu obywatelskiego ubiegały się 52 projekty, w tym 35 ze środków z puli lokalnej i 17 z puli powiatowej. Złożone wnioski podlegały ocenie przez zespół składający się z przedstawicieli właściwych merytorycznie wydziałów. Po dokonanej ocenie - 4 wnioski wstępnie nie zostały dopuszczone do głosowania. Jeden z wnioskodawców odwołał się od podjętej decyzji, jednakże jego odwołanie zostało rozpatrzone negatywnie.
 • logo budżetu obywatelskiego

Budżet obywatelski 2020 – mamy pierwsze wyniki!

Już są! Wstępne wyniki oceny zgłoszonych projektów do budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2020. Przypominamy, iż o realizację ze środków z budżetu obywatelskiego ubiegają się 52 projekty, w tym 35 ze środków z puli lokalnej i 17 z puli powiatowej.
Złożone wnioski podlegały ocenie przez zespół składający się z przedstawicieli właściwych merytorycznie wydziałów. Ocena obejmowała m.in. sprawdzenie ich pod kątem spełniania wymogów formalnych, zgodności z prawem czy też pod kątem wykonalności technicznej. Zweryfikowane zostały także koszty realizacji zadania.
 • 62583

Budżet obywatelski 2020 - startujemy!

Masz ciekawy pomysł na co wydać publiczne pieniądze, by dobrze służyły mieszkańcom naszego powiatu? Nie czekaj i już dziś zgłoś go w 4. edycji Budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2020. Po rocznej przerwie startujemy z nową energią i liczymy na kolejne świetne pomysły naszych mieszkańców. Rozpoczęcie przygody z budżetem obywatelskim jest niezwykle proste: wystarczy mieć dobry pomysł, ciekawie go opisać, zebrać poparcie i złożyć wniosek. Na wnioski czekamy od 15 lipca do 31 lipca 2019 r. Zainteresowanym możliwością skorzystania z tej formy sfinansowania planowanych działań podpowiadamy jak skorzystać z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.