Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Gmina Obrowo

Położoną wzdłuż drogowej i kolejowej trasy Toruń-Warszawa i liczącą 162 km2 gminę zamieszkuje ponad 14,5 tys. osób, skupionych w 22 miejscowościach. Przebiegające obok siebie szlaki komunikacyjne dzielą gminę na dwie części, zbliżone do siebie wielkością - północną, o charakterze rolniczo-przemysłowym i południową, obejmującą głównie tereny leśne.

Od ponad 10 lat zauważalne są zmiany w charakterze gospodarczym gminy Obrowo. Rozwój małych i średnich firm, a także budownictwa domów jednorodzinnych sprawiły, że gmina Obrowo z typowo rolniczej stała się gminą podmiejską, nazywaną także „sypialnią Torunia”. W strukturze gminnej gospodarki pozarolniczej dominują podmioty zajmujące się handlem i usługami naprawczymi, transportem, produkcją i budownictwem.

Gmina Obrowo dysponuje wartościowymi zasobami przyrodniczymi. Należą między innymi do nich lasy zaliczane do obszaru chronionego krajobrazu zwanego „Obszarem doliny Drwęcy” oraz parki z licznymi pomnikami przyrody. Atrakcją turystyczną gminy są również znajdujące się na jej terenie zabytki w postaci oryginalnych chat chłopskich z XIX w., klasyczne dworki oraz stare zabytkowe kościoły. Bezpieczna droga rowerowa pozwala odwiedzić je podróżując na dwóch kółkach nad malownicze jeziora w Dzikowie i Osieku.

URZĄD GMINY OBROWO
Wójt Andrzej Wieczyński
Aleja Lipowa 27, 87-126 Obrowo
tel.: 56 678 60 22, fax: 56 678 60 22 wew. 135
obrowo@obrowo.pl

www.obrowo.pl

  • Urząd Gminy Obrowo
  • Obrowskie lasy - raj dla grzybiarzy
  • Sąsieczno
  • Teatr w Skrzypkowie
  • Uliczka The Beatles w Smogorzewcu
  • Plaża w Osieku
  • Wiata przy drodze rowerowej Złotoria-Osiek
  • Spływ Wisłą
Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.