Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • -
  • IMG_0276-2

EU-geniusz wychodzi z labiryntu

Cześć, to ja, EU-geniusz. Od 2018 roku mieszkałem w swoim naukowym labiryncie. Udało mi się znaleźć drogę do wyjścia. Co Wam powiem, łatwa to droga nie była. Ale wyjście okazało się zarazem wejściem wprost do świata 3D. Ale o tym wspomnę później. Teraz opowiem Wam kogo po drodze spotkałem, z kim współpracowałem, czego się nauczyłem i ile dobrego w 41 szkołach uczestniczących w moim projekcie zostawiłem.

  • EU-geniusz w obiektywie (17)

EU-geniusz w obiektywie

Od 1 marca 2018 r. w 40 szkołach na ternie powiatu toruńskiego realizowany jest projekt "EU-geniusz w naukowym labiryncie". W roku szkolnym 2018/2019 3300 powiatowych EU-geniuszy uczestniczyło w 10 tys. godzin zajęć rozwijających kompetencje kluczowe, 4204 godzinach zajęć dydaktyczno-wyrównawczych. Zapraszamy na krótką fotorelację z projektu.

  • -

EU-geniusz zaprasza do labiryntu

Wakacje niestety dobiegają już końca. 3 września zabrzmią pierwsze dzwonki w szkołach oznajmiające rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2018/2019. Wraz z tym dzwonkiem EU-geniusz zaprasza uczniów do swojego labiryntu wiedzy.

  • Łazik marsjański REMY

EU-geniusz przekazał ReMY’giusze do szkół

20 czerwca w Starostwie Powiatowym w Toruniu EU-geniusz przekazał 2 szkołom roboty ReMY! Co to jest ReMy? To symulator misji marsjańskiej gdzie za pomocą Internetu operatorzy sterują prawdziwym łazikiem poruszającym się po makiecie Marsa.

  • Partnerzy projektu "EU-GENIUSZ w naukowym labiryncie"

EU-geniusz wystartował

9 marca 2018 r. w Starostwie Powiatowym w Toruniu odbyło się uroczyste podpisanie umów dwustronnych z Partnerami Projektu „EU-geniusz w naukowym labiryncie”. Był to już ostatni krok przed startem EU-geniusza gdyż od 15 marca w szkołach objętych projektem rozpocznie się rekrutacja uczniów, a od 1 kwietnia realizacja zajęć.

  • -

Miliony dla powiatowych geniuszy

Powiat, jako Lider, podpisał już umowę o dofinansowanie projektu z Urzędem Marszałkowskim. Teraz natomiast podpisze umowy z Partnerami, z którymi przystąpi do realizacji projektu.

  • -

EU-geniusz gotowy do startu!

„EU-geniusz w naukowym labiryncie” to nowy projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego koordynowany przez powiat toruński. Start już 1 marca!

Jest to projekt partnerski realizowany wspólnie z 8 gminami powiatu (Chełmża, Czernikowo, Lubicz, Łubianka, Łysomice, Miasto Chełmża, Obrowo, Zławieś Wielka) oraz gminą Kowalewo Pomorskie. Do 30 września 2020 roku weźmie w nim udział 2500 uczniów i 98 nauczycie­li szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.