Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

 • logo budżetu obywatelskiego

II edycja budżetu obywatelskiego w pigułce

Poniżej zamieszczamy sprawozdanie z realizacji budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2017. Znajdują się w nim nie tylko informacje dotyczące realizacji harmonogramu, liczbie zgłoszonych projektów czy też liczbie oddanych głosów, ale także - w zestawieniu tabelarycznym - ujęto rozliczenie zrealizowanych zadań.
 • Warsztaty kulinarne i akcja krwiodawstwa

Oni już wiedza jak zdrowo się odżywiać!

Ponad 50 litrów oddanej krwi, ponad 300 uczestników, kilkanaście nowych przepisów na pyszne i zdrowe dania to tylko niektóre efekty projektu, „Warsztaty kulinarne – promocja zdrowego żywienia na rzecz rozwoju idei honorowego krwiodawstwa i wolontariatu” zrealizowanego w Małej Nieszawce, a sfinansowanego z budżetu obywatelskiego powiatu. Projekt składał się z dwóch części. Pierwszą zrealizowano w czerwcu. Realizacja drugiej przypadła w grudniu, w miesiącu w którym swoje święto mają Honorowi Krwiodawcy Polskiego Czerwonego Krzyża oraz wolontariusze.
 • Poradnik Zdrowego Odżywiania

Podsumowanie "Akademii Zdrowego Odżywiania"

Zajęcia w tegorocznej „Akademii zdrowego odżywiania II” dobiegły końca - zakończyła je konferencja podsumowująca. Wzięli w niej udział uczestnicy dziesięciu spotkań warsztatowych zrealizowanych w ramach Akademii, przedstawiciele samorządów dotujących zadanie i osoby, którym tematy związane z wszystkim, co służy zdrowiu nie są obce.

 • zdjęcie z otwarcia urny

Urna otwarta - karty przeliczone!

Prawie 2 tysiące kart do głosowania znajdowało się w urnie! To oznacza tysiące oddanych głosów na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2018.
Pracownicy przystąpili już do weryfikacji oddanych głosów, która potrwa do 8 grudnia. Ogłoszenie zwycięskich projektów nastąpi 11 grudnia – o wynikach poinformujemy Państwa na naszej stronie internetowej oraz na Facebooku.

 • zdjęcie wykonanych potraw

Przyjemne z pożytecznym - część II

Sukcesem zakończona w czerwcu akcja krwiodawstwa poprzedzona warsztatami kulinarnymi finansowanymi z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego doczekała się drugiej części. Już 2 grudnia w sali konferencyjnej Elema w Małej Nieszawce uczestnicy warsztatów dowiedzą się jak prawidłowo odżywiać się, by groźnie brzmiące dla przeciętnego czytelnika jonogram i badania biochemiczne były w normie.
 • logo budżetu obywatelskiego

Powiat dokłada 50 tys. złotych na budżet obywatelski!!!

Miło nam poinformować, że Zarząd Powiatu Toruńskiego 13 listopada br. przyjął projekt budżetu powiatu toruńskiego na rok 2018, w którym to zwiększył do 250 tys. zł środki przeznaczone na realizację budżetu obywatelskiego!!!

Zarząd, po zapoznaniu się z ilością i różnorodnością wniosków złożonych do BO, doceniając Państwa pomysłowość i kreatywność podjął decyzję, iż dodatkowe 50 tys. zł zasili pulę powiatową. Dzięki temu zrealizowanych zostanie więcej projektów!
 • plac zabaw w Lubiczu Górnym

Ponownie na placu zabaw w Lubiczu Górnym

Od sierpnia działa plac zabaw w Lubiczu Górnym, który został sfinansowany z II edycji budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego. Postanowiliśmy ponownie odwiedzić to miejsce, i - ku naszej radości – zastaliśmy tam dzieci z pobliskiego przedszkola „Chatka Puchatka”.

 • Warszaty zdrowego odżywiana w Kończewicach

Kulinarnie i zdrowo w Nawrze i Kończewicach

W trakcie realizacji znajduje się zadanie pn. „Akademia Zdrowego Odżywiania II”  w Gminie Chełmża, które dofinansowane zostało z budżetu obywatelskiego Powiatu Toruńskiego i budżetu Gminy Chełmża. Dotychczas odbyły się warsztaty kulinarne w: Kiełbasinie, Dźwierznie, Zajączkowie, Głuchowie, a ostatnio w Nawrze i w Kończewicach.

 • przecięcie wstęgi

Dębowa Aleja już otwarta!

„Dębowa Aleja atrakcją turystyczną powiatu toruńskiego” – to tytuł zadania zrealizowanego w Dębinach w ramach II edycji budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego na relizację którego pozyskano środki finansowe z puli lokalnej gminy Łubianka w wysokości 7900 zł. Pomysłodawcami zadania są Łukasz Działek i Bartłomiej Kardas. Na terenie przy świetlicy wiejskiej i OSP Dębiny w 166 rocznicę odłączenia Dębin od majątku Przeczno tj. 15 października 2017 r. nastąpiło otwarcie miejsca odpoczynku i spotkań mieszkańców.
 • Warsztaty kulinarne - Papowo Toruńskie

Wspomnienia jak lato gorące

Relacja jak widać przesunięta w czasie. Rzecz jasna celowo. Za oknem co rusz pada, więc to najlepsza chwila na wspomnienia letniego wolnego czasu, jakim mieszkańcy Papowa Toruńskiego cieszyli się w towarzystwie ks. Jarosława Ciechanowskiego lidera zadania pn. „organizacja czasu wolnego grupom dziecięco-młodzieżowym i osobom dorosłym” realizowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego Powiatu Toruńskiego 2017.

 • Plakat o rajdzie

Skrzynka z nagrodami czeka!

Trzeci, a zarazem ostatni już "Rodzinny Rajd Rowerowy", realizowany w ramach budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego z puli lokalnej gminy Zławieś Wielka,  już w ten weekend! Startujemy 24 września, o godz. 10:00, sprzed Szkoły Podstawowej w Złejwsi Wielkiej.

 • zdjęcie z biesiady

Ryby królowały wszędzie…

... w jeziorze, na talerzu i na scenie – nie mogło oczywiście być inaczej w czasie „Biesiady z rybą”, która była II etapem zadania „Z cyklu: poznaj swój powiat – dzisiaj gmina Chełmża z rybą w tle”, finansowanego z budżetu obywatelskiego.

 

Strużal – malownicza i niezwykle gościnna wieś położona na półwyspie Jeziora Chełmżyńskiego – w sobotnie popołudnie gościła tłumy mieszkańców powiatu spragnionych ciszy i uroków wypoczynku nad wodą. O ile uroki jeziora można było podziwiać, a dzięki stowarzyszeniu „Białe żagle” nawet popływać jachtem, tak o ciszy tego dnia można było zapomnieć. A to za sprawą orkiestr, kabaretów, miłośników tańca, śpiewu oraz pasjonatów, którzy tego dnia prezentowali się na scenie.

 

 • Przecięcie wstęgi

Dziecięce uśmiechy w nagrodę

W gminie Obrowo powstało nowe miejsce, w którym najmłodsi mieszkańcy mogą aktywnie spędzać czas – w Silnie otwarto plac zabaw.

A to wszystko za sprawą niezwykle aktywnych działaczy ze stowarzyszenia „Nasze Silno”, którzy z sukcesem zawalczyli o środki na realizację tego zadania z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego. Dzięki temu w Silnie milusińscy mogą już wspinać się po drabinkach, śmigać w dół na zjeżdżalni, sięgać nieba na huśtawkach, bujać się na sprężynowcu, a potem wypocząć na ławeczce, by po chwili wrócić do zabawy! ;) Uroczyste otwarcie nastąpiło 10 września – na dzieci, poza nowym placem zabaw, czekało mnóstwo innych atrakcji, o które zadbali organizatorzy we współpracy z Fundacją „Trybik” z Głogowa.

 • zdjęcie placu zabaw

Otwieramy nowy plac zabaw w Silnie!

Już w niedzielę 10 września o godz. 15:00 nastąpi uroczyste otwarcie placu zabaw w Silnie. Plac zabaw nie powstałby gdyby nie pani Małgorzata Grobelniak ze Stowarzyszenia "Nasze Silno", która to najpierw złożyła wniosek o realizację tego zadania z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego a następnie przekonała mieszkańców gminy, by swój głos oddali właśnie na ten projekt. Na tym rola pani Małgosi się nie skończyła - bowiem to ona koordynowała realizację tego zadania. I tak oto w Silnie - ku u ciesze naszych milusińskich - zamontowano zestaw zabawowy zawierający m.in. drabinki, zjeżdżalnię oraz huśtawki, sprężynowca oraz ławeczkę dla strudzonych zabawą dzieci i ich opiekunów.
 • Plakat dotyczący biesiady

Rybna uczta już w sobotę

Już w sobotę drugi etap zadania „Poznaj swój powiat – Dzisiaj Gmina Chełmża z rybą w tle” współfinansowanego z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego’2017. Startujemy o godz. 16:00.
 • Plakat o koncercie

Koncert Orkiestry Dętej – Dożynki w Złejwsi Wielkiej

W najbliższą sobotę, 2 września odbędzie się kolejny koncert Orkiestry Dętej Gminy Zławieś Wielka realizowany w ramach budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego. Orkiestra w sobotnie popołudnie uświetni dożynki gminne w Złejwsi Wielkiej.
 • plac zabaw w Lubiczu Górnym

Nowy plac zabaw w Lubiczu Górnym

Jeszcze w sierpniu udało się sfinalizować realizację jednego z projektów infrastrukturalnych w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego - powstał plac zabaw dla młodych mieszkańców Lubicza Górnego i ich rodziców.

 • uczestnicy warsztatów kulinarnych w Głuchowie

„Akademia zdrowego odżywiania II” – kulinarnie przez gminę Chełmżę

„Akademia zdrowego odżywiania II” zawitała w sierpniu do świetlicy wiejskiej w Głuchowie. Był to czwarty przystanek w cyklu dziesięciu warsztatów kulinarnych zaplanowanych do realizacji w gminie Chełmża i pierwszy zrealizowany z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego.

 • plakat o koncercie

Dożynki z Orkiestrą Dętą

Już w najbliższą sobotę 26 sierpnia kolejny koncert Orkiestry Dętej Gminy Zławieś Wielka, który odbędzie się dzięki aktywności mieszkańców powiatu w II edycji budżetu obywatelskiego. Tym razem Orkiestra uświetni dożynki gminne w Grębocinie. Szczegóły na plakacie do pobrania poniżej.

 • element siłowni

Siłownia „pod chmurką”

W pierwszej edycji  budżetu obywatelskiego w 2016 r. w Osówce powstało miejsce spotkań i zabaw dla dzieci. Marzeniem Pani Bogumiły Lewandowskiej - lidera projektu było rozbudowanie placu zabaw o kolejne elementy. Nie musieliśmy długo czekać w II edycji  budżetu obywatelskiego projekt doposażenia istniejącego placu zabaw o elementy siłowni  zebrał 1016 głosów mieszkańców i tym samym zwyciężył.

 • Koncert zespołu Zdrowa woda

Po sąsiedzku … w Chełmży!

Naszym zamierzeniem było zaproszenie mieszkańców osiedla do wspólnego spędzenia czasu i zabawy – wyjaśnia Jacek Kałamarski i cieszę się, że mieszkańcy przyjęli nasze zaproszenie. Dołożyliśmy wszelkich starań, by każdy znalazł tu coś dla siebie – dodaje Grzegorz Sosnowski drugi z organizatorów spotkania. Naszym marzeniem było, by mieszkańcy Osiedla Jana Pawła II w Chełmży na którym mieszka około 4 tys. osób bliżej się poznali i zintegrowali. I mam nadzieję, że nam to się udało.

 • Medal OSP

„Rycerze Floriana” – 100 lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Siemoniu

„Bogu na chwałę, ludziom na pożytek” to chyba najważniejsza dewiza, każdego strażaka.

W dniu 24 czerwca 2017 r. odbyły  się uroczyste obchody 100 – lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Siemoniu, w gminie Zławieś Wielka.

Święto rozpoczęło się od przemarszu uczestników spod remizy do Kościoła pw. Podwyższonego Krzyża Świętego w Siemoniu, gdzie odbyła się Msza święta w intencji wszystkich strażaków i ich rodzin. Uroczystość uświetnił występ Orkiestry Dętej ze Złejwsi Wielkiej.

 • III Święto Truskawki w Bielczynach

Truskawkowe szaleństwo za nami

W minioną sobotę 17 czerwca Koło Kobiet Aktywnych ,,OD-NOVA” z Bielczyn przy wsparciu Powiatu Toruńskiego w ramach budżetu obywatelskiego, Gminy Chełmża oraz wspaniałomyślnych prywatnych sponsorów zorganizowało w iście pięknej bielczyńskiej scenerii trzecie już Święto Truskawki.

 • Plakat budżetu obywatelskiego

Budżet obywatelski – wynik konsultacji

20 czerwca br. zakończył się proces konsultacyjny projektu uchwały w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji społecznych w przedmiocie budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego Protokół z przebiegu i wyników konsultacji zamieszczamy poniżej.

 • Plakat o uroczystościach

Jubileusz 100-lecia OSP w Siemoniu

Ochotnicza Straż Pożarna w Siemoniu zaprasza na uroczystości związane z obchodami 100 – lecia OSP. Uroczystości rozpoczną się 24 czerwca 2017 r., od godz. 10:40 przy remizie strażackiej w Siemoniu. W programie m.in. wystawa zdjęć oraz sprzętu strażackiego. Informujemy, iż powyższe zadanie uzyskało wsparcie w ramach budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego.

 • Regionalna Izba Tradycji i Historii w Łysomicach

Poznajemy historię naszych przodków

Chętnych do zdobycia wiedzy o naszych przodkach nie brakuje, nawet na dwa dni przed zakończeniem nauki w szkołach. W najbliższy czwartek 22 czerwca 2017 r. Regionalną Izbę Tradycji i Historii w Łysomicach odwiedzą dwie grupy młodzieży szkolnej.

 • Oaza młodzieżowa Parafii Papowo Toruńskie

W Papowie Toruńskim pomysłów na czas wolny nadal nie brakuje

Proboszcz Parafii Papowo Toruńskie ks. Jarosław Ciechanowski serdecznie zaprasza mieszkańców gminy Łysomice do udziału w spotkaniach organizowanych w ramach budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego.

 • Plakat o imprezie

Jak dobrze mieć sąsiada…

Każdy z nas ma sąsiada – z jednym żyjemy lepiej, z drugim gorzej. Jeden uprzejmy, pomocny inny wścibski i hałaśliwy. Z jednymi spotykamy się często, z innymi nie zamieniamy słowa poza grzecznościowym „dzień dobry”. Może warto to zmienić? Nadarza się właśnie ku temu wyjątkowa okazja – Dzień Sąsiada.

 • zespół Wolna Grupa Bukowina

„W Krainie Łagodności” - spotkanie z Wolną Grupą Bukowina w Czernikowie

Dobiegły końca spotkania z kulturą w Gminie Czernikowo, mogące odbyć się dzięki ogromnemu poparciu mieszkańców powiatu toruńskiego, którzy tak licznie oddali swoje głosy w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Tym razem mieszkańcy zagłosowali na cykl koncertów, konkursów plastycznych oraz warsztatów wokalno - teatralnych.

Artyści goszczący na koncertach w Czernikowie organizowanych w ramach budżetu obywatelskiego wnoszą powiew wysokiej klasy artystycznej, ale też, jak zaznacza lider zadania Piotr Buczyński, obcowanie i dłuższe rozmowy z artystami przypominają o wartościach tak ważnych w codziennym życiu, lecz niestety coraz bardziej przez nas pomijanych.

 • Festyn rodzinny w Turznie

Festyn rodzinny w Turznie

Piąty rok z rzędu na terenie Zespołu Szkół nr 2 w Turznie, Orlika oraz ścieżki dydaktycznej został zorganizowany festyn skierowany do uczniów i ich rodzin. Festyn odbył się w sobotę 10 czerwca 2017 r.

 • zdjęcie uczestników wykładu

2 w 1 – warsztaty kulinarne i akcja krwiodawstwa

Z początkiem czerwca w Małej Nieszawce po raz 25 zorganizowano akcję honorowego krwiodawstwa. Akcja ta była częścią składową zadania finansowanego z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego pn. „Warsztaty kulinarne - promocja zdrowego żywienia na rzecz rozwoju idei honorowego krwiodawstwa i wolontariatu”. W sobotni poranek grupa 50 mieszkańców gminy Wielka Nieszawka uczestniczyła w warsztatach kulinarnych pod nazwą " Zdrowe odżywianie - warunkiem prawidłowego obrazu morfologii krwi", prowadzonych początkowo w formie prelekcji dla zainteresowanych, a następnie w formie działań praktycznych.

 • herb powiatu

Budżet obywatelski – konsultacje projektu uchwały

Starosta Toruński ogłasza konsultacje nad projektem uchwały w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji społecznych w przedmiocie budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego.

 • Regionalna Izba Tradycji i Historii w Łysomicach

Poznajemy historię naszych przodków

Uczniowie jednej z klas Zespołu Szkół nr 1 w Łysomicach mieli okazję spędzić Dzień Dziecka poznając tajemnice historii Ziemi Chełmińskiej w Regionalnej Izbie Tradycji i Historii.

 • Młody człowieku poznaj historię swoich przodków

Poznajemy historię naszych przodków

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 25 maja 2017 r. na wiosenne popołudnie z historią do Regionalnej Izby Historii i Tradycji w Łysomicach przybyło 25 aktywnych pań.

 • Święto Truskawki

III Święto Truskawki w Bielczynach

Zapraszamy wszystkich miłośników truskawek na III Święto Truskawki, które odbędzie się w sobotę 17.06.2017 r. Start imprezy o godzinie 16:00.

 • zbiórka uczestników rajdu

I Rodzinny Rajd Rowerowy – Przyjemne z pożytecznym

28 maja 2017 r. odbył się pierwszy Rodzinny Rajd Rowerowy realizowany w ramach budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego zorganizowany przez Stowarzyszenie „Aktywna Gmina” .

Frekwencja dopisała, na  starcie zameldowało się 70 –ciu miłośników rowerowych wycieczek. Po dokonaniu formalności „cykliści” ruszyli w drogę. Uczestnicy zmierzyli się z trasą liczącą około 30 kilometrów. O bezpieczeństwo uczestników rajdu zadbali Policjanci z Komendy Miejskiej w Toruniu.

 • Plakat o rajdzie

II Rajd Rowerowy

Nie opadły emocje po pierwszym rajdzie, a już przed nami kolejny "Rodzinny Rajd Rowerowy", realizowany w ramach budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego! 11 czerwca widzimy się w Górsku przy Zespole Szkół. Tym razem tematem przewodnim są "zasady ruchu drogowego". Dla dzieci i młodzieży planuje się zorganizowanie konkursu praktycznego dotyczącego zasad ruchu drogowego na bazie „miasteczka drogowego” , dla pełnoletnich uczestników rajdu przygotowany zostanie konkurs teoretyczny o zasadach ruchu drogowego. Całość imprezy zostanie zakończona prelekcją w wykonaniu przedstawiciela policji na temat zagrożeń, jakie spotykają uczestników ruchu drogowego, a w szczególności miłośników dwóch kółek.

 • Festyn rodzinny

Festyn rodzinny w Turznie

Serdecznie zapraszamy na „Festyn rodzinny” do Turzna. To już w najbliższą sobotę 10 czerwca 2017 r. W godzinach od 15 do 19 przy Zespole Szkół w Turznie czeka na Państwa wiele atrakcji.

 • szkolenie z pierwszej pomocy

Wiedza, której nigdy nie za wiele

Poszerzenie wiedzy i nabycie nowych umiejętności  - to efekt szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, które odbyło się w minioną sobotę w Sławkowie a sfinansowane zostało z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego.

 • zdjęcie orkiestry

„Hallelujah” w Makowiskach

„Hallelujah” Leonarda Cohena w wykonaniu Orkiestry Dętej Gminy Zławieś Wielka rozbrzmiewać będzie w murach Kościoła pod wezwaniem Chrystusa Króla w Makowiskach. W bogatym repertuarze orkiestry pod batutą Krzysztofa Kędzierskiego znajdują się utwory na różne uroczystości. Czym tym razem zaskoczą nas muzycy? Przekonajcie się sami. Zapraszamy już w najbliższą niedzielę 4 czerwca.

 • akcja poboru krwi

Przyjemne z pożytecznym

Wykład na temat zdrowego odżywiania, warsztaty kulinarne oraz akcja honorowego krwiodawstwa to wszystko w Małej Nieszawce już w pierwszy czerwcowy weekend. Realizacja projekt rozpocznie się w sobotę prelekcją „Zdrowe odżywianie warunkiem prawidłowości morfologii krwi”, po którym uczestnicy przejdą do części praktycznej. Pod czujnym okiem profesjonalistów wykonają dania, które nie tylko są smaczne i zdrowe, ale także pozytywnie wpływają na nasz metabolizm. Na spotkanie zaprasza się również najmłodszych mieszkańców, to dla nich przygotowany zostanie specjalny kącik zabaw oraz przeprowadzony zostanie konkurs plastyczny „Warzywa i owoce –źródłem witamin”.

 • Plakat o koncercie

Muzyczno – teatralnych peregrynacji ciąg dalszy…

Już wkrótce 2 czerwca kolejne kulturalne wydarzenie w Czernikowie realizowane w ramach budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego. Tym razem legendarny zespół muzyczny „Wolna Grupa Bukowina” przeniesie w świat poezji śpiewanej publiczność zgromadzoną na Placu przy Szkole Podstawowej w Czernikowie.

 • Organizacja czasu wolnego - Papowo Toruńskie

W Papowie Toruńskim pomysłów na czas wolny nie brakuje

Dzieje się wiele w całym powiecie, dzieje się również w gminie Łysomice. Wszystko to za przyczyną budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego. Proboszcz Parafii Papowo Toruńskie ks. Jarosław Ciechanowski organizuje czas wolny mieszkańcom czterech sołectw.

 • Poznajemy historię przodków

Poznajemy historię naszych przodków

Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Łysomice rozpoczęło cykl spotkań z mieszkańcami powiatu, które zaplanowane zostały w Regionalnej Izbie Historii i Tradycji w Łysomicach. „Młody człowieku poznaj historię naszych przodków” to zadanie realizowane w ramach budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego.

 • plakat informacyjny

Miłośników „dwóch kółek” zapraszamy na Rodzinny Rajd Rowerowy

28 maja odbędzie się pierwszy z trzech - finansowanych z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego - rajdów rowerowych po drogach powiatu toruńskiego, którego organizatorem jest Stowarzyszenie „Aktywna Gmina”. Uczestnicy wypraw będą podróżowali szlakami rowerowymi zwiedzając najciekawsze zabytki i miejsca pamięci narodowej w gminie Zławieś Wielka. Trasa pierwszego rajdu liczyć będzie około 30 km. Startujemy o godz. 10:00 z Łążyna. Wstęp wolny.

 • zdjęcie nagród

Sportowy weekend w gminie Czernikowo

W turnieju piłki halowej – drugim etapie sportowych rozgrywek zorganizowanych na terenie gminy Czernikowo w ramach budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego – rywalizację podjęło 15 drużyn z terenu powiatu. Turniej rozegrało 33 zawodników w pięciu kategoriach wiekowych. W każdej wyłoniono zwycięską drużynę oraz króla strzelców i najlepszego bramkarza.

 • Plakat koncertu

Kolejny weekend z Orkiestrą Dętą ze Złejwsi Wielkiej

Jeśli ktoś nie miał jeszcze okazji posłuchać repertuaru Orkiestry Dętej ze Złejwsi Wielkiej przygotowanego specjalnie na koncerty organizowane w ramach budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego – zapraszamy w sobotę do Górska na Majówkę Szkolną.

 • zdjęcie z meczu

Kto zostanie królem strzelców?

O tym już w najbliższy weekend przekonają się uczestnicy powiatowego turnieju piłki halowej „O Puchar Starosty Toruńskiego” 28 kwietnia organizatorzy zakończyli nabór chętnych drużyn do udziału w turnieju piłki halowej, który jest drugim etapem zwycięskiego projektu w budżecie obywatelskim w gminie Czernikowo. Do udziału w turnieju zgłosiło się 15 drużyn z powiatu toruńskiego. Zawody odbędą się już w najbliższą sobotę i niedzielę tj. 13 i 14 maja. Zapraszamy do wspólnego kibicowania.

 • zdjęcie z konferencji

Poznali Gminę Chełmża ...

Gmina Chełmża ma się czym pochwalić – tak zgodnie stwierdzili uczestnicy konferencji „Poznaj swój powiat – dzisiaj gmina Chełmża z rybą w tle.”

Konferencja skierowana była do przedstawicieli różnych środowisk z powiatu toruńskiego – samorządowców, pracowników urzędów gmin, przedsiębiorców, sołtysów oraz działaczy społecznych.

 • plakat o koncercie

Koncertowy weekend Orkiestry!

Orkiestra Dęta ze Złejwsi Wielkiej zaprasza wszystkich mieszkańców powiatu toruńskiego na kolejne koncerty realizowane w ramach budżetu obywatelskiego. Najbliższe już w ten weekend !

 • Plakat informacyjny

Czy w Orkiestrze Dętej ze Złejwsi Wielkiej drzemie siła?

O tym wkrótce będą mogli przekonać się mieszkańcy powiatu toruńskiego, bowiem już 3 maja odbędzie się pierwszy z sześciu, zaplanowanych w ramach budżetu obywatelskiego, koncertów Orkiestry. Profesjonalizm i wdzięk – tak opisać można Orkiestrę, która od lat uświetnia swoimi koncertami i przemarszami wiele uroczystości religijnych i państwowych zarówno w kraju jak i za granicą. Czym tym razem zachwycą młodzi muzycy Orkiestry? Warto przekonać się przyjeżdżając do Cierpic na plenerowy koncert Orkiestry Dętej ze Złejwsi Wielkiej. Chętnych zapewne nie zabraknie, gdyż wnioskując po liczbie zdobytych w budżecie obywatelskim głosów – ponad 2.800 – Orkiestra Dęta ma wielu fanów w powiecie.

 • Logo projketu

Konferencja z rybą w tle

Już w najbliższy piątek (28.04) w auli Szkoły Muzycznej w Chełmży odbędzie się konferencja realizowana w ramach pierwszego etapu zadania „Poznaj swój powiat – Dzisiaj Gmina Chełmża z rybą w tle” współfinansowanego z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego’2017. Do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali m.in. samorządowcy, sołtysi i członkowie rad sołeckich, koła gospodyń wiejskich oraz przedstawiciele aktywnych środowisk z terenu powiatu toruńskiego. Konferencję zainauguruje występ zespołu wokalnego z gminy Chełmża Polskie Kwiaty, który od lat z sukcesem koncertuje i znany jest nie tylko mieszkańcom gminy i powiatu.

 • stół z wykonanymi potrawami

Tradycyjnie i zdrowo w Zaroślu Cienkim

1 i 2 kwietnia 2017 roku w świetlicy wiejskiej w Zaroślu Cienkim odbyło się dwudniowe szkolenie kulinarne pod nazwą ,, Wieś tradycją i zdrowym żywieniem słynie” realizowane w ramach projektu ze środków budżetu powiatu toruńskiego. Realizatorem wydarzenia było Koło Gospodyń Wiejskich z Zarośli Cienkich.

 • mecz piłki halowej

Turniej Piłki Halowej – czekamy na zgłoszenia!

Choć emocje po pierwszym etapie projektu jeszcze nie opadły już dziś Starostwo Powiatowe w Toruniu, Urząd Gminy Czernikowo oraz Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Czernikowie i Szkoła Podstawowa im. Tony Halika w Osówce mają zaszczyt zaprosić na turniej piłki halowej! Tak jak w przypadku turnieju tenisa stołowego tak i teraz w zawodach mogą uczestniczyć wszyscy chętni mieszkańcy powiatu toruńskiego.

 • Marian Opania w Auli Szkoły Muzycznej w Czernikowie

Fascynacje Mariana Opani

Dzięki ogromnemu poparciu – prawie 1,5 tys. oddanych głosów dla czernikow­skiego projektu zgłoszonego do budżetu obywatelskiego – mieszkańcy powia­tu mogli po raz kolejny wziąć udział w spotkaniu z kulturą. Tym razem były to „Muzyczno-Teatralne Peregrynacje”, a zaproszenie lidera projektu na występ w Czernikowie przyjął Marian Opania.

Myślą przewodnią koncertu Mariana Opani był tekst autorstwa jego niedawno zmarłego przyjaciela Wojciecha Młynarskiego, który idealnie pasował do tego kulturalnego spotkania:

„Gdybym miał powiedzieć wam, dokąd gonię dokąd gnam,
Ja odpowiedź jedną mam - gnam do ludzi”.

 • -

Weekendowe rozgrywki w tenisa stołowego „O Puchar Starosty Toruńskiego”

Za nami pierwszy etap sportowych rozgrywek na terenie gminy Czernikowo, które mogły odbyć się dzięki ogromnemu poparciu mieszkańców powiatu dla pomysłu zgłoszonego do powiatowego budżetu obywatelskiego.

 • Plakat dotyczący koncertu

Marian Opania w Czernikowie !

Jeden z najwybitniejszych polskich aktorów już wkrótce 26 marca zachwycać będzie mieszkańców powiatu toruńskiego swoim autorskim programem „Moje fascynacje”.

Dzięki ogromnemu poparciu – prawie 1,5 tys. oddanych głosów dla czernikowskiego projektu zgłoszonego do budżetu obywatelskiego - mieszkańcy powiatu będą mogli po raz kolejny wziąć udział w spotkaniach z kulturą. Tym razem będą to „Muzyczno – Teatralne Peregrynacje”. Rozpoczynamy mistrzowskim poziomem, gdyż zaproszenie lidera projektu na występ w Czernikowie przyjął Marian Opania – najwyższej klasy polski aktor teatralny, filmowy oraz satyryk. Aktor wystąpi w autorskim programie "Moje fascynacje”, który powstał z zachwytu nad twórczością takich artystów jak Jacques Brell, Marian Hemar, Włodzimierz Wysocki, Wojciech Młynarski czy Bułat Okudżawa. Fascynacja zaowocowała recitalem niezwykłych piosenek jak m.in ,,Cukierki dla panienki" i ,,Piosenka starszych kochanków". Uczestnicy spotkania usłyszą pełne najwyższej klasy humoru teksty kabaretowe.

 

 • plakat dotyczący warsztatów

"Człowiek jest tym, co je i pije" - warsztaty kulinarne

Koło Gospodyń Wiejskich zaprasza - w dniach 1-2 kwietnia br. - do świetlicy wiejskiej w Zaroślu Cienkim na szkolenie kulinarne z zakresu zdrowego żywienia w tradycji kulinarnej powiatu toruńskiego pn. „Wieś tradycją i zdrowym żywieniem słynie”. Warsztaty realizowane są w ramach budżetu obywatelskiego Powiatu Toruńskiego '2017. Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli zapoznać się z zasadami racjonalnego odżywiania oraz przypomnieć sobie jak o zdrowe żywienie dbały nasze babcie.

 • komisyjne losowanie zawodników

Znamy już uczestników turnieju gry indywidualnej w tenisa stołowego „O Puchar Starosty Toruńskiego”

Do 28 lutego czekaliśmy na zgłoszenia chętnych do wzięcia udziału w turnieju. Ku zadowoleniu organizatorów do rozgrywek zgłosiło się 76 osób z terenu powiatu toruńskiego.

 • Młody człowieku poznaj historię naszych przodków

Poznajemy historię przodków

Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Łysomice serdecznie zaprasza do zwiedzania Regionalnej Izby Historii i Tradycji w Łysomicach. W ramach budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego realizowane jest zadanie pn. „Młody człowieku poznaj historię naszych przodków”.

 • IMG_20170209_104241

„Zwiedzamy i odpoczywamy” - poznajemy naszą okolicę

Za sprawą budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego dzieci z Głuchowa i Bielczyn mogły aktywnie spędzić 3 dni ferii zimowych.

 • zawodnicy przy stołach tenisowych

Turniej gry indywidualnej w tenisa stołowego „O puchar Starosty Toruńskiego” już wkrótce !

Starostwo Powiatowe w Toruniu, Urząd Gminy Czernikowo oraz Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Czernikowie i Szkoła Podstawowa im. Tomy Halika w Osówce serdecznie zapraszają na turniej tenisa stołowego, który już w marcu br. rozegrany zostanie w Gminie Czernikowo, na terenie Szkoły Podstawowej w Osówce. Turniej ma charakter otwarty i może uczestniczyć w nim każda osoba umiejąca grać w tenisa stołowego będąca mieszkańcem powiatu toruńskiego.
 • Zdjęcie orkiestry dętej

Zapraszamy do wspólnego kolędowania

II koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Orkiestry Dętej ze Złejwsi Wielkiej, sfinansowany ze środków budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego na rok 2017, już 22 stycznia 2017r.
 • liderzy budżetu obywatelskiego '2017

Spotkanie liderów budżetu obywatelskiego '2017

Spotkanie liderów zwycięskich projektów II edycji budżetu obywatelskiego odbędzie się 24 stycznia 2017 r., o godz. 14:00 w sali 123 (I piętro) w Starostwie Powiatowym w Toruniu.
 • Baner budżetu obywatelskiego

Budżet obywatelski ‘2017 – wyniki głosowania

Zakończono weryfikację i liczenie oddanych głosów na zadania zgłoszone w II edycji budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego, których realizacja planowana jest w 2017 roku.

 • baner budżetu obywatelskiego

Budżet obywatelski '2017 - wyniki głosowania z puli powiatowej

Zakończono weryfikację i liczenie oddanych głosów w puli powiatowej na zadania zgłoszone w II edycji Budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego.
 • baner budżetu obywatelskiego

Budżet obywatelski '2017 - wyniki głosowania z puli lokalnej

Zakończono weryfikację i liczenie oddanych głosów w puli lokalnej na zadania zgłoszone w II edycji Budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego.
 • urna z głosami

Budżet obywatelski '2017 - głosujemy do 30 listopada!

Poniżej zamieszczamy listy pozytywnie zweryfikowanych zadań planowanych do realizacji z budżetu obywatelskiego w 2017 roku, które poddaje się pod głosowanie mieszkańców powiatu toruńskiego.

Do pobrania jest także obowiązująca karta do głosowania.

Głosowanie trwa od 9 listopada 2016 r. do 30 listopada 2016 r.
 • baner budżetu obywatelskiego

Budżet obywatelski 2017 - jutro zaczynamy głosowanie!

Już jutro o godz. 9.00 na naszej stronie internetowej zamieszczona zostanie lista pozytywnie zweryfikowanych zadań planowanych do realizacji z budżetu obywatelskiego w 2017 roku, które poddaje się pod głosowanie mieszkańców powiatu toruńskiego.
 • Plakat dotyczący budzdetu obywatelskiego

Budżet obywatelski 2017 – mieszkańcom pomysłów nie zabrakło!

Już niebawem dowiemy się na co przeznaczone zostaną środku z budżetu obywatelskiego w 2017 roku! Trwa weryfikacja złożonych wniosków.

43 zadania zgłoszono do budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego w roku 2017. 14 z nich ubiega się o środki z puli powiatowej, pozostałe zaś realizowane będą z pul lokalnych. Największą aktywnością wykazali się mieszkańcy gminy Chełmża składając 7 wniosków, nieco mniej, bo 6 złożyli mieszkańcy z gminy Zławieś Wielka. Z gminy Obrowo wpłynęły 4 projekty, z Łubianki i Łysomic po 3, a z miasta Chełmża i gminy Czernikowo po 2. Tylko po 1 wniosku wpłynęło z gmin Wielka Nieszawka i Lubicz.
Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.