Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Centrum Sportu i Rekreacji Olender

Centrum Sportu i Rekreacji "Olender" w Małej Nieszawce

Centrum Sportu i Rekreacji „Olender” składa się z największego w regionie kompleksu nowoczesnych krytych basenów, jest więc idealnym miejscem dla amatorów wodnych kąpieli z Torunia i okolicznych miejscowości.

  • Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Małej Nieszawce

Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Małej Nieszawce

Historia kościoła w Małej Nieszawce jest nieco dłuższa niż istnienie samej parafii. Powstał w 1890 r. i do roku 1945 był to zbór protestancki, a po zakończeniu II wojny światowej przystosowany został do sprawowania liturgii katolickiej. Kościół był obsługiwany przez księży z Podgórza.

  • Ruiny zamku krzyżackiego w Małej Nieszawce fot. Waldemar...

Ruiny zamku krzyżackiego w Małej Nieszawce

Wkrótce po przybyciu na tereny Polski – około 1230 roku Krzyżacy rozpoczęli budowę grodu na prawym brzegu Wisły – w okolicy dzisiejszej miejscowości Stary Toruń (Antiquum Toruń), gdzie miała miejsce pierwsza lokacja dzisiejszego Torunia. Ze względu na liczne podtopienia podjęto w 1236 r. decyzję o translokacji Torunia w obecne miejsce.

  • Olęderski Park Etnograficzny

Olęderski Park Etnograficzny

Na terenie Parku znajdują się 3 zagrody, składające się z 6 zabytkowych budynków mieszkalnych i gospodarskich. Przeniesione zostały z terenu Doliny Dolnej Wisły i pochodzą z XVIII i XIX w. Obiekty te to najcenniejsze, zachowane do dnia dzisiejszego, przykłady architektury charakterystycznej dla osadników olenderskich.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.