Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

 • Szlak czerwony Toruń - Zalesie

Toruń – Papowo Toruńskie – Zakrzewo – Tylice – Folsąg – Morczyny – Mirakowo – Zalesie (20 km)

Szlak rozpoczyna się przy Forcie IV w Toruniu. Długość całkowita wynosi około 20 km, w granicach administracyjnych powiatu 15 km. Początkowo jedziemy ulicami Mleczną, Kociewską, w kierunku widocznego z daleka wysypiska śmieci. Następnie polną drogą zmierzamy w kierunku kompleksu leśnego nazywanego Lasem Papowskim. Od północnego skraju lasu szlak prowadzi droga w stronę widocznego już Papowa Toruńskiego. Następnie udajemy się w kierunku wsi Zakrzewko, w centrum której znajduje się droga prowadząca z Łysomic do Tylic. Zgodnie ze znakami szlaku czerwonego skręcamy w prawo, dojeżdżamy do Tylic, następnie do osady Folsąg. Dalsza część trasy prowadzi na północ drogą w kierunku wsi Morczyny. W odległości około jednego kilometra od wsi docieramy do skrzyżowania, na którym skręcamy w lewo. Znaki szlaku prowadzą nas do Mirakowa. Pozostawiając za sobą okazały budynek dawnego dworca PKP w Mirakowie jedziemy w kierunku Zalesia. Szlak kończy się przy gminnym ośrodku rekreacyjno – wypoczynkowym.

Więcej szczegółów na temat trasy szlaku znajdziecie Państwo w przewodniku turystycznym „Powiat Toruński” i na stronie internetowej www.pttk.torun.pl (opis szlaku dzięki uprzejmości Oddziału Miejskiego Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego im. M. Sydowa w Toruniu)

Autor: Henryk Miłoszewski, Instruktor Krajoznawstwa Polski.

 • XVIII-wieczny pałac w Mirakowie
  XVIII-wieczny pałac w Mirakowie
 • Plaża w Zalesiu
  Plaża w Zalesiu
 • Grobowiec Czarlińskich w Papowie Toruńskim
  Grobowiec Czarlińskich w Papowie Toruńskim
 • Kościół Św. Mikołaja w Papowie Toruńskim
  Kościół Św. Mikołaja w Papowie Toruńskim

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.