Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

„Powiatowi Zawodowcy” zdobywają praktyczne doświadczenia

Z początkiem lipca 38 uczniów techników i szkół branżowych z Gronowa i Chełmży uczestniczących w projekcie „Powiatowi Zawodowcy” rozpoczęło realizację miesięcznych staży i praktyk wakacyjnych.

W ten sposób nabywali lub uzupełniali oni swoje umiejętności praktyczne pod okiem opiekunów w zakładach pracy, zdobywając przy okazji cenne doświadczenie zawodowe. Nie bez znaczenia jest także możliwość zaprezentowania się potencjalnemu pracodawcy. Niewątpliwe korzyści osiągnęły tu również szkoły, gdyż każdy stażysta i praktykant oznaczał albo nawiązanie, albo pogłębienie współpracy z lokalnymi firmami i instytucjami. 

Uczniowie uczestniczyli w stażach i praktykach m.in. w: Nordzuker Polska w Chełmży, Hotel Bulwar w Toruniu, Hotel Vabank w Golubiu-Dobrzyniu, Dom Pomocy Społecznej w Browinie, Poland Tokai Okaya Manufacturing, Przedszkole Miejskie nr 1 i nr 2 w Chełmży, firmy Agmar z Brzozówki, Amrol z Lipnicy, Interset z Rogówka.

Kolejne staże i praktyki współfinansowane w ramach projektu ze środków Unii Europejskiej będą realizowane w wakacje w roku 2019 i 2020. W roku szkolnym zaś, uczniowie będą mogli skorzystać z szerokiej oferty zajęć dodatkowych, które pozwolą im zostać prawdziwymi „powiatowymi zawodowcami”!

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.