Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • mapa powiatu - drogi pieszo-rowerowe 2018-rower

2019

Wraz z wiosną rusza kolejny etap budowy powiatowej sieci dróg rowerowych. Po zimowym okresie przygotowań, organizowania przetargów i negocjacji związanych ze wzrostem kosztów udało się dopiąć wszystkie kwestie tak, żeby wykonawcy mogli rozpocząć prace.

Powiatowy projekt „Poprawa bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców oraz wsparcie niskoemisyjnego transportu drogowego poprzez wybudowanie dróg dla rowerów” został zainicjowany kilka lat temu. W ubiegłym roku oddano do użytku odcinek Leszcz–Kończewice. Teraz kolejnych 39 km zaplanowanych w harmonogramie wchodzi w fazę realizacji. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w drugiej połowie przyszłego roku będzie można już korzystać z nowych tras:
    - z Osieka nad Wisłą przez Sąsieczno, Zimny Zdrój, Czernikowo i Mazowsze z odgałęzieniem do Obrowa (24,3 km),
    - z Różankowa przez Piwnice do Lulkowa oraz Kamionki Małe – Turzno,
    - z Torunia do Górska z odgałęzieniem do Barbarki.

Budowę kolejnych 27 km dróg rowerowych koordynuje Urząd Marszałkowski – są to:
    - trasa łącząca Toruń z Wielką Nieszawką i Cierpicami (6,5 km), będąca przedłużeniem miejskiej drogi rowerowej biegnącej wzdłuż ulicy Nieszawskiej,
    - trasa z Lubicza Górnego przez Nową Wieś do Złotorii (7,7 km),
    - trasa z Nawry przez Chełmżę i Zalesie do Sierakowa (12,8 km), łącząca się z drogami rowerowymi w sąsiedniej gminie Kowalewo Pomorskie.
O tym, jak dużą wagę samorząd powiatowy przykłada do rozwoju bezpiecznej i ekologicznej komunikacji rowerowej świadczy fakt, że powstają także projekty powiatowo-gminne, realizowane bez dodatkowego wsparcia unijnego. W planach są połączenia: Mazowsze–Dobrzejewice (11,3 km), Turzno–Lubicz Dolny z odgałęzieniem do Brzeźna (łącznie 16 km), Wybczyk–Nawra (10 km), Górsk–Czarnowo (15 km), Górsk–Łubianka (10 km), Pluskowęsy–Zelgno (4,2 km), Browina–Sławkowo (7 km), Brąchnowo–Brąchnówko (2 km), Czernikowo–Osówka (4 km), Ostaszewo–Kowróz (3,2 km). Rowerzyści już teraz zacierają ręce i w oczekiwaniu na kolejne odcinki korzystają z tych już istniejących. Ruch na powiatowych trasach rowerowych – niezależnie od pory roku i pogody – świadczy o tym, że są potrzebne!

drukuj (2019)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.