Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Zławieś Wielka - Astrobaza
[obiekt mapy]

Astrobaza w Złejwsi Wielkiej

Oprócz znanego mieszkańcom regionu Centrum Astronomii UMK w Piwnicach na terenie powiatu toruńskiego znajduje się  nowe, znacznie mniejsze obserwatorium astronomiczne. Mieści się ono przy Zespole Szkół w Złejwsi Wielkiej obok nowoczesnego kompleksu sportowego. Jest to astrobaza, jeden z czternastu tego typu obiektów zaplanowanych do wybudowania w województwie kujawsko-pomorskim. W godzinach lekcyjnych są tu prowadzone praktyczne zajęcia z zakresu astronomii, pogłębiające wiedzę uczniów pobliskich szkół oraz rozbudzające w nich zainteresowania naukami ścisłymi. W godzinach pozalekcyjnych astrobaza jest ogólnodostępna i otwarta dla okolicznych mieszkańców. Obserwowanie nocnego nieba za pomocą zaawansowanego technicznie teleskopu to nie tylko gratka dla poszukiwaczy układów gwiazd i odległych galaktyk, ale także wspaniała przygoda intelektualna dla każdego.

Więcej informacji na stronie: www.astrobaza.kujawsko-pomorskie.pl

drukuj (Astrobaza w Złejwsi Wielkiej)

  • Zławieś Wielka - Astrobaza
  • 2011-07-29 Zławieś Wielka - Astrobaza, Carillon (39)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.