Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Regionalna Izba Historii i Tradycji w Łysomicach
[obiekt mapy]

Regionalna Izba Historii i Tradycji w Łysomicach

Wszyscy, którzy są ciekawi, jak żyli przed laty mieszkańcy ziemi chełmińskiej mogą to na własne oczy zobaczyć, zwiedzając muzeum w Łysomicach. Dzięki grupce pasjonatów oraz ogromnej życzliwości okolicznych mieszkańców, udało się tam zgromadzić, odrestaurować i wyeksponować różnego rodzaju sprzęty, takie jak: oryginalna kuźnia z miechem i narzędziami kowalskimi, piec do wypiekania wafli, skrzynie, łóżka, kołowrotki, stara klasa szkolna z kałamarzami z początku XIX w. Niektóre z nich maja już ponad 100 lat! Znajdują się tam również relikty z późniejszego okresu np. ziemianka, w której mieszkali partyzanci podczas II wojny światowej. Regionalna Izba Historii i Tradycji, w której mieszczą się te niezwykłe pamiątki przeszłości, zlokalizowana jest przy ulicy Wiśniowej 5 w Łysomicach. Kontakt pod nr tel. 56 678 32 22 wew.30.
Więcej informacji na stronie: http://www.wystawalysomice.pl/

drukuj (Regionalna Izba Historii i Tradycji w Łysomicach)

  • Regionalna Izba Historii i Tradycji w Łysomicach
  • Regionalna Izba Historii i Tradycji w Łysomicach

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.