Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Spływ kajakowy Drwęcą

Spływ kajakowy Drwęcą

Po Brdzie i Wdzie Drwęca uważana jest za trzeci pod względem atrakcyjności szlak kajakowy regionu kujawsko-pomorskiego. Zanim znajdzie się w jego granicach przed Brodnicą, płynie przez województwo warmińsko-mazurskie. Źródła Drwęcy biją u podnóża Wzgórz Dylewskich na wysokości 192 m n.p.m. Na całej długości (219 km, w tym 117 km w Kujawsko-Pomorskiem) stanowi rezerwat przyrody "Rzeka Drwęca". Szczególną ochroną objęto tu pstrąga, łososia, troć i certę. Spływ można rozpocząć w Rychnowskiej Woli (210 km do ujścia), ale ten wariant wybiera tylko niewielu wodniaków. Rzeka tu wąska, płytka, w wielu miejscach porośnięta zwartą ścianą trzcin. Bez większych utrudnień płynie się od Idzbarka, gdzie Drwęcę zasila dopływ Grabiczek. Pełną gwarancję swobodnej "żeglugi" daje dopiero przystań nad Jeziorem Drwęckim w Ostródzie. Naszą przygodę można zakończyć w każdym z miast leżących na szlaku Drwęcy lub – pozostawiając za rufą ruiny zamku w Złotorii – puścić się jeszcze 6 km z szybkim nurtem Wisły i dopłynąć do Starego Miasta w Toruniu.

Źródło: www.visitkujawsko-pomorskie.pl

  • 2011.08.09 DRWECA  Młyniec - Złotoria kajaki (22)
  • 2011.08.09 DRWECA  Młyniec - Złotoria kajaki (47)
  • 2011.08.09 DRWECA  Młyniec - Złotoria kajaki (60)
  • 2013.06 Drwęca_kajaki (10)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.