Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Czernikowo - ścieżka ekologiczna

Borowa ścieżka

Niepodważalnym atutem gminy są lasy – głównie sosnowe, ale także mieszane. Możemy tam wypocząć, a od 2005 r. także dowiedzieć się na czym polega praca leśnika oraz jak chronić las. To wszystko dzięki temu, że powstała tam półtorakilometrowa przyrodniczo-dydaktyczna „Borowa Ścieżka”. Swój początek ma w Czernikowie, na końcu ulicy Leśnej, w którą skręcami możemy z ulicy Kwiatowej idąc z centrum miejscowości. Na skraju lasu znajduje się parking oraz miejsce na ognisko.

Trasa jest nieuciążliwa i przystępna nawet dla najmłodszych, a  żeby ją przebyć potrzeba około 1 godziny. Prowadzi ona przez Nadleśnictwo Dobrzejewice oraz Leśnictwo Czernikowo, a po drodze umieszczone są tablice informacyjne, zaś jednym z punktów przystankowych jest leśna klasa z ławkami i stojakiem na plansze. Idąc ścieżką mijamy także pogłębiony zbiornik retencyjny oraz przykładowe budki dla ptaków i nietoperzy. Na ścieżce odbywają się m.in. takie akcje jak: Sprzątanie Świata, Dni Ziemi, zawody sportowe. Dbając o przyrodę i piękne zakątki naszego powiatu oraz ucząc najmłodszych jak to robić - długo będziemy mogli cieszyć oczy zjawiskową naturą.

  • Czernikowo - ścieżka ekologiczna
  • Czernikowo - ścieżka ekologiczna
  • Czernikowo - ścieżka ekologiczna
  • Czernikowo - ścieżka ekologiczna

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.