Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Kawęczynianki na III Spotkaniu Artystów w Skłudzewie

Zespół Pieśni i Tańca Kawęczynianki - Kawęczyn

Zespół „Kawęczynianki” istnieje od 1987 r. Założony został przy Kole Gospodyń Wiejskich w Kawęczynie. Kierownikiem zespołu jest Jadwiga Politowska. Zespół liczy siedem osób. Artyści nie tylko promują zanikający folklor tradycyjny, wykonują też polskie utwory biesiadne.

Zespół wspiera działania lokalne, uczestniczy w ogólnopolskich imprezach tematycznych, festiwalach wiejskich zespołów artystycznych, przeglądach kapel ludowych, konkursach wojewódzkich, regionalnych i krajowych, w uroczystościach jubileuszowych i okolicznościowych na terenie całego województwa Kujawsko – Pomorskiego.

Zespół zdobył liczne nagrody i wyróżnienia: 2001 r. - I miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Ludowych w Golubiu-Dobrzyniu; 2002 r. – Puchar Nowości dla najlepszego ludowego zespołu śpiewaczego w II Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Ludowych na Zamku Golubskim; 2003 r. – Nagroda Polskiego Radia Pik dla najlepszego zespołu śpiewaczego w III Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Ludowych na Zamku Golubskim; 2006 r. – I miejsce w XXV Przeglądzie Artystycznego Ruchu Seniorów „O zegar czasu” w Aleksandrowie Kujawskim.

Zespół nie pobiera opłat za występy. Szczegółowych informacji udziela przewodnicząca zespołu, Jadwiga Politowska, tel.: 56 678 61 45.

  • Dyplomy i podziękowania Kawęczynianki
  • Wycinki prasowe Kawęczynianki
  • Kawęczynianki

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.