Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Klub Seniora Radość

Klub Seniora Radość - Czernikowo

Klub seniora działa od 1976 r. i zrzesza 40, a zespół chóralny istnieje od 1986r. Założycielem chóru był Roman Zamojski. Obecnie zespół liczy 25 osób. Jego przewodniczącą jest Alina Karkosik, która była również współorganizatorką Klubu Seniora. Chórowi przygrywa na akordeonie Jerzy Sztangierski i na perkusji Wacław Hinc.

 

  • Klub Seniora Radość
  • Klub Seniora Radość

Od 1993r Klub „Radość” należy do Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Klubów Seniora w Bydgoszczy i do Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej we Włocławku. Chór uczestniczył już w wielu przeglądach i wciąż jest zapraszany na kolejne. Ciesząc się popularnością na wielu uroczystościach, chór sam jest inicjatorem i organizatorem części spotkań. W harmonogramie występów można odnaleźć zloty zespołów artystycznych, przeglądy dorobku kultury, dożynki gminne czy organizowane dni kobiet.

 

Repertuar zespołu to pieśni patriotyczne, kościelne, ludowe i okolicznościowe. Wśród chórzystów są osoby, które na tym terenie mieszkają od wielu pokoleń. Wszyscy są bardzo przywiązani do swojego miejsca urodzenia i zamieszkania. Niektórzy z nich, jak: Regina Kacprowicz, Leokadia Zamojska i Wacław Hinc legitymują się 30-letnim stażem klubowym. Z potrzeby serca powstała pieśń pt. „Rodzinna wieś” ze słowami napisanymi przez Hannę Waruszewską.

  • Klub Seniora Radość
  • Klub Seniora Radość

Rodzinna wieś

Tu się urodziłem i ujrzałem świat.
Przeżyłem tu wiele pięknych lat.
Niechaj ma piosenka wszystkim opowie
O mej wsi rodzinnej, o Czernikowie.
Na trasie Toruń i Warszawa
Leży wioska bardzo ciekawa.
Kto się tu zatrzyma ten się zachwyca,
Tak mu się podoba wieś i okolica.
Nasz zakątek piękny, bogaty.
Są piękne osiedla i chaty,
Kościół, gmina, poczta,
Apteka i straż – gdzie tu drugą
Taką piękną wioskę masz.
A gdy ktoś zapyta kiedy mnie -
Czy chcesz w mieście mieszkać? - powiem - nie.
Bo na wsi spokojnie, pięknie i zdrowo.
Kocham wieś rodzinną to Czernikowo.

 

 

Występy chóru, to część działalności Klubu Seniora. Działa tu również zespół hafciarski, recytatorski. Klub współpracuje z samorządem gminnym i miejscową parafią. W ramach tej współpracy m.in. członkowie klubu gościli w swoich domach dzieci powodzian, byli organizatorami chrztu i rodzicami chrzestnymi dzieci z rodziny wymagającej pomocy, organizują paczki żywnościowe, świąteczne dla dzieci i rodzin potrzebujących.

Kontakt: Przewodnicząca Zofia Kamińska, tel.: 605 857 797

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.