Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Szlak ogólnopolski czerwony Toruń – Włocławek

Toruń – Czerniewice – Brzoza – Karczemka…Otłoczyn – Ciechocinek – Raciążek – Nieszawa – Włocławek (63 km)

Początek szlaku znajduje się przy placu Rapackiego w Toruniu. Długość całkowita sięga 63 km, w granicach administracyjnych powiatu toruńskiego 10,5 km. Poruszamy się ulicami miasta, zaczynając od przejazdu mostem im. Józefa Piłsudskiego na drugą stronę Wisły. Następnie trafiamy kolejno na ulice Dybowską, Kujawską, Rudacką, Rypińską, Włocławską i Solankową docierając do dzielnicy Torunia – Czerniewic. Dalej jedziemy ulicą Włocławską aż do granic administracyjnych Torunia, by następnie kontynuować podróż ulicą Ciechocińską, która doprowadza nas do miejscowości Brzoza, leżącej przy dawnym trakcie Toruńsko – Nieszawskim. Za ostatnimi zabudowaniami wsi skręcamy początkowo w lewo, później w prawo dojeżdżając do drogi asfaltowej łączącej trasę międzynarodową Nr 1 z brzegiem Wisły. Skręcamy w prawo a za chwilę w lewo prosto w leśna drogę. Trzymając się cały czas znaków szlaku czerwonego docieramy do zabudowań leśnictwa Karczemka.

Więcej szczegółów na temat trasy szlaku znajdziecie Państwo w przewodniku turystycznym „Powiat Toruński” i na stronie internetowej www.pttk.torun.pl (opis szlaku dzięki uprzejmości Oddziału Miejskiego Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego im. M. Sydowa w Toruniu)

Autor: Henryk Miłoszewski, Instruktor Krajoznawstwa Polski.

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.