Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Szlak niebieski Toruń – Bydgoszcz

Toruń – Przysiek – Zarośle Cienkie – Rzęczkowo – Skłudzewo…Wałdowo – Ostromecko – Bydgoszcz (57 km)

Szlak ma swój początek w Toruniu przy placu Rapackiego. W granicach administracyjnych powiatu toruńskiego szlak liczy 25,6 km. Początkowo jedziemy uliczkami parku znajdującego się przy placu Rapackiego, by następnie kontynuować jazdę ulica ks. Jerzego Popiełuszki. Docieramy do Martwej Wisły będącej częścią starorzecza Wisły i dalej jedziemy wzdłuż jej północnego brzegu. Szlak dalej prowadzi alejkami parkowymi  do ulicy Przybyszewskiego, następnie do ulicy Przy Cegielni, prosto do Szosy Bydgoskiej. Przecinamy Szosę Bydgoską i ulicę Broniewskiego na przejściach dla pieszych. Poruszamy się ulica Okrężną , następnie ulicą Łukaszewicza. Szlak wiedzie nas w kierunku zachodnim w stronę widocznego kompleksu leśnego. Dojeżdżamy do Szkoły Podstawowej w Przysieku. Skręcamy w prawo i za znakami drogą gruntową kontynuujemy jazdę. Utrzymując zachodni kierunek jazdy, docieramy do miejscowości Zarośle Cienkie. Dalej kierujemy się na Rzęczkowo. Przy mostku na Strudze Łysomickiej istnieje możliwość odpoczynku. Za mostkiem skręcamy w lewo dojeżdżając do drogi asfaltowej, łączącej Złąwieś Wielka z Rzęczkowem. Następnym miejscem na trasie jest Skłudzewo, w którym rozpościera się zespół dworsko – parkowy – dawny majątek ziemski. Za wsią szlak wchodzi na teren  gminy Dąbrowa Chełmińska.

Więcej szczegółów na temat trasy szlaku znajdziecie Państwo w przewodniku turystycznym „Powiat Toruński” i na stronie internetowej www.pttk.torun.pl (opis szlaku dzięki uprzejmości Oddziału Miejskiego Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego im. M. Sydowa w Toruniu)

Autor: Henryk Miłoszewski, Instruktor Krajoznawstwa Polski.

  • Dwór w Skłudzewie
    Dwór w Skłudzewie
  • Dawny browar w Przysieku
    Dawny browar w Przysieku
  • Stawy Przysieckie
    Stawy Przysieckie

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.