Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

 • Kolędowanie w Łążynie (2)

Świąteczny czas to magiczny czas

Zapraszamy na ucztę dla duszy, czyli drugi z czterech koncertów Orkiestry Dętej Gminy Zławieś Wielka w ramach budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2022 z puli lokalnej. Tym razem kolędowanie odbędzie się 16 stycznia 2022 r. o godzinie 9:30 w Parafii pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Męczenników Polskich w Przysieku.

 • Kolędowanie (23)

Kolędowanie po góralsku!

Miniony weekend obfitował w radosne kolędowanie. Wszystko za sprawą "Powiatowego Kolędowania" organizowanego w kościołach w gminie Chełmża. Kapela góralska OCHODZITA zaprezentowała polskie kolędy w wypełnionych publicznością kościołach w Nawrze, Kiełbasinie, Dźwierznie, Grzywnie oraz w kaplicy w Bielczynach.

 • orkiestra

Śpiewajmy i grajmy Mu!

Już jutro, 6 stycznia 2022 r. o godzinie 10:00, w Parafii pw. Świętego Walentego w Łążynie zabrzmią najpiękniejsze polskie kolędy, pastorałki oraz melodie świąteczne w wykonaniu Orkiestry Dętej Gminy Zławieś Wielka. To pierwszy z czterech koncertów w ramach budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2022.

 • Plakat

Powiatowe kolędowanie

Hej kolęda, kolęda … Przepiękne polskie kolędy i pastorałki w wykonaniu kapeli góralskiej Ochodzita będzie można posłuchać już od najbliższego piątku przez cały weekend.

Kolędowanie rozpoczynamy w kościele w Nawrze o godzinie 17:00. W sobotę góralskie kolędy zabrzmią w kościołach w Kiełbasinie i Dźwierznie a w niedzielę zapraszamy do kaplicy w Bielczynach oraz do kościoła w Grzywnie. Szczegóły znajdą Państwo na plakacie.

 • logo budżetu obywatelskiego

Mamy 24 zwycięzców!

Tyle właśnie projektów realizowanych będzie z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego w 2022 roku. To właśnie one zyskały największe uznanie mieszkańców. Warto wspomnieć, że po raz pierwszy głosowanie w tej edycji odbywało się wyłącznie drogą elektroniczną i w ten właśnie sposób o wyborze najciekawszych projektów zdecydowało prawie 8 tys. osób. Pod głosowanie poddano 33 zadania, w tym 20 w puli lokalnej i 13 w puli powiatowej. Do podziału było 250 tys. zł.
 • logo budżetu obywatelskiego

Budżet obywatelski 2022 - GŁOSUJEMY!

Chcesz oddać głos na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2022 kliknij tutaj:

https://powiat-torunski.budzet-obywatelski.org/

 • herb powiatu toruńskiego

Ogłaszamy listę projektów pod głosowanie

W V edycji budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego - złożono 36 projektów, w tym 22 ze środków z puli lokalnej i 14 z puli powiatowej. Pod głosowanie trafiło 20 z puli lokalnej i 13 z puli powiatowej - 3 projekty nie przeszły weryfikacji formalnej.
Poniżej publikujemy ostateczne wyniki oceny.
Głosujemy za pośrednictwem strony https://powiat-torunski.budzet-obywatelski.org/ od najbliższego piątku, 19 listopada od godz. 10:00.
 • logo budżetu obywatelskiego

Budżet obywatelski 2022 - w najbliższy piątek rozpoczynamy głosowanie!

Już w najbliższy piątek 19 listopada, od godz. 10:00 będzie można oddać głosy na projekty zgłoszone do Budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2022.

Poniżej krótkie przypomnienie dotyczące zasad głosowania.

Kto może głosować na projekty z budżetu obywatelskiego 2022?

Uprawnieni do głosowania są mieszkańcy powiatu toruńskiego ziemskiego. Każdy z nich ma do dyspozycji dwa głosy: jeden z nich może oddać na dowolnie wybrany projekt zgłoszony w puli powiatowej, drugi – na projekt zgłoszony w puli lokalnej gminy, w której mieszka.
 • 69447

BO 2022 – już jest wstępna ocena projektów!

Poniżej publikujemy wstępne wyniki oceny zgłoszonych projektów do budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2022.

Przypominamy, iż o realizację ze środków z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego ubiega się 36 projektów, w tym 22 ze środków z puli lokalnej i 14 z puli powiatowej (jeden ze złożonych projektów m.in. z uwagi na chaotyczność i brak spójności w opisie, a także niekompletność wniosku nie mógł podlegać ocenie formalnej).

 • logo powiatu toruńskiego

Co w BO 2022 piszczy?

O tym, że ruszyła, kolejna, V już edycja budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego informowaliśmy Państwa ponad miesiąc temu zachęcając jednocześnie do składania swoich propozycji. Nie zawiedliśmy się – zgłoszono 37 projektów, 22 w puli lokalnej i 15 do puli powiatowej.

Obecnie trwa jeszcze ocena formalna, natomiast w piątek na stronie internetowej zamieszczona zostanie wstępna ocena projektów. Osoby, których projekty nie zostały dopuszczone do głosowania mogą, w terminie 7 dni kalendarzowych, złożyć odwołanie wraz z uzasadnieniem. Rozpatrzenie odwołania również następuje w terminie 7 dni kalendarzowych.

 • Logo Budżetu Obywatelskiego

Startujemy z 5. edycją budżetu obywatelskiego

Już od poniedziałku, 30 sierpnia br. można składać wnioski do budżetu obywatelskiego 2022.

Po dłuższej przerwie spowodowanej sytuacją epidemiczną startujemy z nową energią oraz nowościami – tym razem głosowanie na projekty odbędzie się drogą elektroniczną. Rozpoczęcie przygody z budżetem obywatelskim jest niezwykle proste: wystarczy mieć dobry pomysł, ciekawie go opisać, zebrać poparcie i złożyć wniosek. Na wnioski czekamy do 27 września 2021 r.

Zainteresowanym możliwością skorzystania z tej formy sfinansowania planowanych działań podpowiadamy jak skorzystać z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego.
Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.