Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Zdjęcie z koncertu

Wyjątkowe koncerty nad wodą

Wyjątkowa letnia trasa koncertowa Powiatowej i Miejskiej Orkiestry Dętej z Chełmży finansowana z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego w ramach projektu „Jezioro możliwości” dobiegła końca. Dlaczego wyjątkowa? Bowiem miejsce koncertów jak na orkiestrę dętą ze 150 –letnią tradycją było nietypowe. Plaża na Jeziorem Chełmżyńskim i Kamionkowskim oraz tereny zielone nad akwenem w Parku 700-lecia w Czernikowie to miejsca gdzie w minionym tygodniu rozbrzmiewały polskie i światowe przeboje w wykonaniu orkiestry.

Plażowe kolorowe koce i owocowe przekąski czekały na melomanów letnich koncertów. Natomiast za sprawą miłośników turystyki  wodnej ze Stowarzyszenia „Białe Żagle” z Chełmży tafla Jeziora Chełmżyńskiego wypełniła się jachtami żaglowymi wprowadzając słuchaczy w klimatyczny wakacyjny nastrój.

Doskonały kontakt z publicznością, konkursy muzyczne, piękne i  rytmiczne brzmienie wykonanych utworów sprawiły, iż podczas wszystkich koncertów publiczność domagała się bisów – do których Orkiestry nie trzeba było długo przekonywać. Każdy z uczestników koncertów otrzymał płytę orkiestry nagraną w  pierwszej edycji budżetu obywatelskiego – setki płyt rozeszły się błyskawicznie.

Zdjęcia dzięki uprzejmości panów Jacka Kałamarskiego, Piotra Jasińskiego oraz Gminy Czernikowo.

Więcej zdjęć portalu społecznościowym Facebook/Kamerton Stowarzyszenie Muzyczne

  • Chełmża - foto Piotr Jasiński Photography2
  • Chełmża - foto Piotr Jasiński Photography3
  • Chełmża - foto Piotr Jasiński Photography4
  • Czernikowo - foto FB Gmina Czernikowo-przyjedż, zobacz, zostań
  • Czernikowo - foto nadesłane J.Kałamarski
  • Kamionki - zdjęcie nadesłane (J.Kałamarski)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.