Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • IMG_8055

Rusza nowy projekt - „EduAkcja w technikach”

W środę 18 stycznia 2017 r. w bydgoskim ratuszu odbyło się uroczyste podpisanie umowy partnerskiej na rzecz realizacji projektu „EduAkcja w technikach”. W spotkaniu udział wzięli starostowie wymienionych powiatów oraz zastępca prezydenta Bydgoszczy.

Projekt realizowany będzie w latach 2017-2019 na terenie trzech powiatów-bydgoskiego, nakielskiego i toruńskiego oraz samej Bydgoszczy, która jest Partnerem wiodącym. Celem projektu jest podniesienie jakości i efektywności kształcenia zawodowego poprzez kompleksową współpracę 12 techników z otoczeniem społeczno-gospodarczym w zakresie dostosowania kształcenia do potrzeb rynku pracy w terminie do 31.12.2019 r.

Grupą docelową są uczniowie i nauczyciele 12 techników, kształcących w zawodach związanych z regionalnymi inteligentnymi specjalizacjami i znajdujących się na liście rekomendowanej przez Wojewódzką Radę Rynku Pracy. Z udziału w projekcie skorzysta m.in. 154 uczniów i 14 nauczycieli kształcenia zawodowego z technikum w Zespole Szkół, CKU w Gronowie (zawody: technik informatyk, technik pojazdów samochodowych, technik logistyk). Dzięki projektowi będą mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach pozaszkolnych i kursach (m.in. programowania urządzeń mobilnych, diagnostyki układów, obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie, tworzenia systemów domów inteligentnych, operatora wózków jezdniowych, spawania metodą MAG, przygotowania do egzaminów zawodowych itp.). Nauczyciele mogą liczyć na studia podyplomowe i szkolenia (m.in. diagnostyka w praktyce, układy hamulcowe, diagnostyka komputerowa pojazdów, studia z elektromechaniki pojazdów, studia z  multimediów i grafiki komputerowej). Projekt przewiduje także staże zawodowe dla 70 uczniów i 2 nauczycieli, doposażenie dla technikum (m.in. zestawy panelowe dla pracowni w zawodzie technik mechanik samochodowy, komputery i tablety, zestawy do programowania) oraz wizyty w firmach.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy - fot. Katarzyna Wysocka Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy

  • logotyp RPO WK-P

Galeria zdjęć

  • fot. Katarzyna Wysocka Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy
  • fot. Katarzyna Wysocka Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.