Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • logo budżetu obywatelskiego

Mamy 24 zwycięzców!

Tyle właśnie projektów realizowanych będzie z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego w 2022 roku. To właśnie one zyskały największe uznanie mieszkańców. Warto wspomnieć, że po raz pierwszy głosowanie w tej edycji odbywało się wyłącznie drogą elektroniczną i w ten właśnie sposób o wyborze najciekawszych projektów zdecydowało prawie 8 tys. osób. Pod głosowanie poddano 33 zadania, w tym 20 w puli lokalnej i 13 w puli powiatowej. Do podziału było 250 tys. zł.

A co wybrali mieszkańcy powiatu? W puli powiatowej przeważają projekty kulturalne. Już niebawem posłuchamy koncertów kolęd i pastorałek w wykonaniu górali, nieco później duetu skrzypcowego Queens of Violins i zespołu Triubute to Maanam. Wielu powiatowym wydarzeniom towarzyszyć będą koncerty Orkiestry Dętej Gminny Zławieś Wielka, której projekt uzyskał największe poparcie w tej edycji budżetu obywatelskiego. Finansowane będą także inicjatywy sportowo-rekreacyjne: w Czernikowie odbędzie się powiatowy turniej piłki nożnej, w Chełmży nad Jeziorem Chełmżyńskim powstanie Edukacyjne Miasteczko Wodne, a na boisku Marakan zamontowane zostaną wiaty stadionowe. OSP w Papowie Toruńskim wzbogaci się o sprzęt do ratownictwa wysokościowego, który zaprezentuje podczas festynu „I Ty możesz zostać strażakiem”.

Zdrowie i ekologia są także ważne dla naszych mieszkańców. Swoimi głosami wsparli organizację akcji profilaktycznej „Dzień dla Zdrowia” oraz projekt wykonania „Pszczelich autostrad” czyli pasów łąk kwietnych, połączony z warsztatami z zakresu rekultywacji nieużytków.
W puli lokalnej też jest w czym wybierać! Warsztaty kulinarne, turniej łuczniczy, koncerty muzyczne, rajdy rowerowe, szkolenia, festyny rekreacyjno-sportowe czy też wspieranie działań ekologicznych to tylko nieliczne zadania, które realizowane będą w 2022 r.

Szczegółowe wyniki głosowania w poszczególnych pulach do pobrania poniżej lub na https://powiat-torunski.budzet-obywatelski.org/.

 

drukuj (Mamy 24 zwycięzców!)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.