Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Baner budżetu obywatelskiego

Budżet obywatelski 2020 – wyniki głosowania!

Zakończono weryfikację i liczenie oddanych głosów na projekty zgłoszone w IV edycji budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego, których realizacja planowana jest w 2020 roku. Pod głosowanie poddano 48 projektów – 31 z puli lokalnej i 17 z puli powiatowej.

Ile oddano głosów?

Łącznie wpłynęło 20 538 kart do głosowania. Na projekty w puli lokalnej swój głos oddało 11 367 mieszkańców, zaś w puli powiatowej 9 079. W urnie znajdowało się także prawie 100 kart, które nie zawierały nazwy projektu na który oddano głos.
  • Otwarcie urny

Urna otwarta, karty przeliczone

We wtorkowe przedpołudnie nastąpiło otwarcie urny z głosami oddanymi na projekty zgłoszone do realizacji w budżecie obywatelskim 2020. 12-osbowa komisja dokonała przeliczenia kart, zarówno tych wrzuconych do urny jak również tych, które nadeszły do nas drogą pocztową. Niniejszym informujemy zatem, iż mieszkańcy naszego powiatu nas nie zawiedli i oddali ponad 20 tys. głosów! Obecnie trwa ich weryfikacja, a ogłoszenie wyników nastąpi do 31 października.

  • zdjęcie urny

Zaczynamy głosowanie!

O realizację ze środków z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2020 ubiegały się 52 projekty, w tym 35 ze środków z puli lokalnej i 17 z puli powiatowej. Prezentujemy listę projektów poddanych pod głosowanie, obowiązującą kartę do głosowania oraz klauzulę informacyjna RODO.

  • Baner budżetu obywatelskiego

Karta do głosowania i klauzula informacyjna RODO

Zaczynamy głosowanie! Poniżej zamieszczamy zatem wzór katy do głosowania oraz klauzulę informacyjną dla głosujących w ramach budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2020.

Uprawnieni do głosowania są mieszkańcy powiatu toruńskiego ziemskiego. Każdy z nich ma do dyspozycji dwa głosy: jeden z nich może oddać na dowolnie wybrany projekt zgłoszony w puli powiatowej, drugi – na projekt zgłoszony w puli lokalnej gminy, w której mieszka.
  • Ostateczne wyniki oceny

Ostateczne wyniki oceny

Poniżej zamieszczamy ostateczne wyniki oceny projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2020.

Przypominamy, iż o realizację ze środków z budżetu obywatelskiego ubiegały się 52 projekty, w tym 35 ze środków z puli lokalnej i 17 z puli powiatowej. Złożone wnioski podlegały ocenie przez zespół składający się z przedstawicieli właściwych merytorycznie wydziałów. Po dokonanej ocenie - 4 wnioski wstępnie nie zostały dopuszczone do głosowania. Jeden z wnioskodawców odwołał się od podjętej decyzji, jednakże jego odwołanie zostało rozpatrzone negatywnie.
  • logo budżetu obywatelskiego

Budżet obywatelski 2020 – mamy pierwsze wyniki!

Już są! Wstępne wyniki oceny zgłoszonych projektów do budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2020. Przypominamy, iż o realizację ze środków z budżetu obywatelskiego ubiegają się 52 projekty, w tym 35 ze środków z puli lokalnej i 17 z puli powiatowej.
Złożone wnioski podlegały ocenie przez zespół składający się z przedstawicieli właściwych merytorycznie wydziałów. Ocena obejmowała m.in. sprawdzenie ich pod kątem spełniania wymogów formalnych, zgodności z prawem czy też pod kątem wykonalności technicznej. Zweryfikowane zostały także koszty realizacji zadania.
  • 62583

Budżet obywatelski 2020 - startujemy!

Masz ciekawy pomysł na co wydać publiczne pieniądze, by dobrze służyły mieszkańcom naszego powiatu? Nie czekaj i już dziś zgłoś go w 4. edycji Budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2020. Po rocznej przerwie startujemy z nową energią i liczymy na kolejne świetne pomysły naszych mieszkańców. Rozpoczęcie przygody z budżetem obywatelskim jest niezwykle proste: wystarczy mieć dobry pomysł, ciekawie go opisać, zebrać poparcie i złożyć wniosek. Na wnioski czekamy od 15 lipca do 31 lipca 2019 r. Zainteresowanym możliwością skorzystania z tej formy sfinansowania planowanych działań podpowiadamy jak skorzystać z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.