Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • dzwonnica we Włęczu

Uroczyste otwarcie we Włęczu

W najbliższy wtorek, 11 maja br.o godz. 15:00 przy cmentarzu we Włęczu nastąpi uroczyste otwarcie infrastruktury powstałej w wyniku realizacji projektu współfinansowanego z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego. 


W ramach projektu wykonano ogrodzenie cmentarza ewangelickiego, zamontowano drewniane stoły, ławy oraz stojaki na rowery, a dzwonnica wzbogaciła się o nowy dzwon.


Przypominamy, iż projekt „Dzwonnica i cmentarz we Włęczu - świadkowie historii” otrzymał wsparcie z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego w wysokości 20 tys. zł, a jego realizacja zakończyła się w grudniu 2020 r. Jednakże panujące wówczas ograniczenia związane z sytuacją epidemiczną w kraju a także zimowa aura spowodowała, iż uroczystości otwarcia przesunięto na wiosnę.


Podczas spotkania nie zabraknie wzmianki o historii cmentarza, dzwonnicy oraz chacie kantora, a także opowieści o tym jak to się stało, iż chata we Włęczu i inne obiekty wpisane zostały do rejestru zabytków. Nastąpi również uroczyste odsłonięcie tablicy i dzwonu. Nie zabraknie akcentu artystycznego: występu grupy artystycznej „Czyż-nie” oraz recytacji wierszy o Wiśle i Włęczu. Na zakończenie spotkania planowana jest wizyta w Osieckim Domu Kultury.

Spotkanie odbędzie się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i obowiązującego reżimu sanitarnego.


Pełna fotorelacja z powyższego wydarzenia niebawem na naszej stronie.

drukuj (Uroczyste otwarcie we Włęczu)

  • Efekty realizacji projektu we Włęczu (3)
  • Efekty realizacji projektu we Włęczu (5)
  • Efekty realizacji projektu we Włęczu (6)
  • Efekty realizacji projektu we Włęczu (9)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.