Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • logo budżetu obywatelskiego

Powiat dokłada 50 tys. złotych na budżet obywatelski

Miło nam poinformować, że Zarząd Powiatu Toruńskiego w dniu 13 listopada br. przyjął projekt budżetu powiatu toruńskiego na rok 2018, w którym to zwiększył o kwotę 50 tys. zł środki przeznaczone na realizację budżetu obywatelskiego. Obecnie na jego realizację zaplanowana jest kwota 250 tys. zł.

Zarząd Powiatu Toruńskiego, po zapoznaniu się z ilością wniosków złożonych do BO, w tym ich różnorodnością, a przede wszystkim doceniając Państwa pomysłowość i kreatywność podjął decyzję, iż kwota 50 tys. zł. zasili pulę powiatową. Zatem obecnie na realizację zadań w puli powiatowej do rozdysponowania jest kwota 130 tys. zł. (plus środki niewykorzystane z puli lokalnej). W ten oto sposób zrealizowanych zostanie więcej projektów. Zatem prosimy o jeszcze większą motywację przy zbieraniu głosów – szansa na pozyskanie środków są naprawdę duże!!!

 

 

 

  • urna z głosami

Głosowanie czas zacząć! Uwaga - zmiana zadania pomiędzy pulami i terminu głosowania!

Już jest! Lista pozytywnie zweryfikowanych zadań planowanych do realizacji z budżetu obywatelskiego w 2018 roku, które poddaje się pod głosowanie mieszkańców powiatu toruńskiego. Uwaga! W dniu 20 października 2017 r. uchwałą Zarządu Powiatu Toruńskiego nastąpiło przesunięcie zadania z puli lokalnej (gm. Obrowo) do puli powiatowej. Wyjaśnienie zaistaniałej sytuacji poniżej.

Do pobrania jest także obowiązująca karta do głosowania.

W związku z powyższym wydłuża się o 3 dni termin głosowania. Głosujemy zatem od 18 października 2017 r. do 23 listopada 2017 r.

Poniżej zamieszczamy wyjaśnienia dotyczące głosowania w formie pytań i odpowiedzi.

Proszę o zwrócenie szczególnej uwagi na to jaki głos uznaje się za ważny, jak również - co jest nowością w tej edycji budżetu obywatelskiego - na konieczną minimalną liczbę głosów, które należy zebrać, by zadanie w danej puli mogło być zrealizowane (podana liczba jest liczbą minimalną, którą należy zebrać na wszystkie projekty w danej gminie/puli).

  • 3

Apetyt rośnie w miarę jedzenia!

Sukcesy w realizacji obywatelskich pro­jektów pozwalają sięgać myślą dalej. Zakończył się nabór wniosków do III edycji budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego.

  • baner budżetu obywatelskiego

Budżet obywatelski - startuje trzecia edycja!

Rusza III edycja Budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego. Tym, którzy jeszcze nie korzystali z takiej formy pozyskania środków finansowych przypominamy jak z niego skorzystać.

  • herb powiatu
Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.