Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

 • Koncert Piwnicy Pod Baranami

Zaśpiewajmy kolędę

Już 1 lutego o godz. 10.00 w Auli Szkoły Muzycznej w Czernikowie odbędzie się Koncert Kolęd, Pastorałek oraz Piosenek Bożonarodzeniowych w wykonaniu uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu toruńskiego. Koncert będzie podsumowaniem projektu III edycji budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego, w ramach którego gościliśmy w Czernikowie artystów krakowskiej Piwnicy Pod Baranami ze wspaniałym koncertem kolęd i pastorałek „Dla miasta i świata”. Zgłoszenia przyjmowane będą do 30 stycznia 2017r. na adres: jadastudio@wp.pl

 • Plakat o koncercie

Nie zwalniają tempa...

Już w najbliższą sobotę w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Złejwsi Małej Orkiestra Dęta Gminy Zławieś Wielka zagra kolejny koncert. Tym razem swym występem uświetni Zjazd Samorządowców. Koncert sfinansowany jest z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego. Szczegóły koncertu na załączonym plakacie.

 • Zdjęcie z koncertu kolęd i pastorałek

Namalujmy kolędę

Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu krakowskiej Piwnicy Pod Baranami stał się inspiracją do zorganizowania konkursu na ilustrację do jednej z nich. Na obrazki czekają: Pastorałka noc, Smutny anioł, Wigilijna noc, Dla Miasta i świata, A gdy się rodzisz, W olbrzymim mieście, Złocone orzechy, Cudowna dziecina, Paśli pasterze, Piwniczna kołysanka wigilijna, Kolęda góralska, Pastuszkowe modlitwy, Pastorałka z prezentami, Szaleństwa wigilijnej nocy, Całą noc padał śnieg, Rzecz o wędrownych aniołach, Pastorałka Rafałka, Ciemną nocą, Jezusie maleńki, A gdy się rodzisz, Lulaj, Lulaj, Anioł u marynarzy, Twe nade mną piecze i Światłem otulony. Wystarczy ich posłuchać, wziąć pędzel, kredki lub węgle i dać się ponieść wyobraźni. W załączeniu regulamin konkursu.

 • plakat o koncercie

Zapraszamy do wspólnego kolędowania

Mieszkańców powiatu toruńskiego serdecznie zapraszamy na II koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Orkiestry Dętej ze Złejwsi Wielkiej. Oprócz orkiestry wystąpią młodzi artyści, którzy zaczynają przygodę z muzyką. Orkiestrze towarzyszyć będzie wokalistka Monika Mięsikowska. Koncert sfinansowany ze środków budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2018 a jego realizatorem jest Fundacja „Grajmy Razem” Krzysztofa Kędzierskiego. Koncert odbędzie się 21 stycznia 2018 r., o godz. 12:00 w kościele pw. Św. Stanisława Kostki w Złejwsi Wielkiej. Wstęp wolny.

 • Spotkanie liderów budżetu obywatelskiego 2018

Spotkanie na szczycie liderów BO

Dla 14 nowych osób rozpoczęła się przygoda z budżetem obywatelskim powiatu toruńskiego 2018. Dla pozostałych jest to już kolejna edycja w której realizować będą zgłoszone zadania, wśród nich są i tacy liderzy którzy po raz trzeci sięgnęli po środki finansowego z tego źródła. Wszystkie te osoby uczestniczyły w spotkaniu podczas którego dowiedzieli się m.in. jak prawidłowo należy realizować zadanie, jak je promować, jak rozliczyć oraz na jaką pomoc ze strony urzędu mogą liczyć przy jego realizacji. Przypomnijmy, iż w budżecie obywatelskim w 2018 roku zrealizowanych zostanie 28 zadań. Kalendarz imprez sportowych i kulturalnych wzbogaci się o ponad 20 wydarzeń a w powiecie toruńskim zrealizowanych zostanie kolejnych 6 zadań inwestycyjnych. Powstaną m.in. miejsca rekreacji, siłownia oraz plac zabaw.

 • Koncert kolęd w ramach budżetu obywatelskiego

Wielkie kolędowanie

Pierwszy koncert w ramach III edycji budżetu obywatelskiego w wykonaniu Orkiestry Dętej ze Złejwsi Wielkiej już za nami. Najpiękniejsze kolędy i pastorałki wybrzmiały w niedzielne w południe 6 stycznia br. w kościele pod wezwaniem Świętego Walentego w Łążynie. Ławy kościoła zapełniły się błyskawicznie przez mieszkańców powiatu toruńskiego. Podczas koncertu Orkiestrze towarzyszyła wokalistka Monika Mięskikowska, a dyrygentem był Pan Tomasz Marczyński.Do wspólnego śpiewu włączyli się wszyscy uczestnicy nabożeństwa z proboszczem Czesławem Grajkowski włącznie.
 • Koncert Piwnicy Pod Baranami

Koncert "Piwnicy Pod Baranami" rozpoczął III edycję budżetu obywatelskiego

Rozpoczęła się już realizacja projektów III edycji budżetu obywatelskiego. Za nami koncert kolęd Piwnicy Pod Baranami „Dla miasta i świata”, który odbył się 4 stycznia 2018 r. w auli Szkoły Muzycznej w Czernikowie. W koncercie wystąpiły trzy pokolenia artystów zaczynając od tych, którzy współtworzyli Piwnicę w latach 50 –tych (m.in. T. Kwinta) poprzez pokolenie średnie (m.in. L. Wójtowicz) oraz najmłodsze (M. Półtorak i inni). To wspólne kolędowanie pokazuje to, co chyba najważniejsze, czyli wielopokoleniową więź, potrzebę bycia razem w ważnych momentach. Pojawiło się w Czernikowie też wielu legendarnych artystów. Cenne jest, że chcą przyjeżdżać i dzielić się swoimi emocjami, pięknym słowem, muzyką.

 • Kolędowanie z Orkiestrą Dętą Gminy Zławieś Wielka

Oj maluśki, maluśki…… Wspólne kolędowanie

Orkiestra Dęta ze Złejwsi Wielkiej wraz z kapelmistrzem Krzysztofem Kędzierskim, zaprasza na  pierwsze wspólne kolędowanie.

 • plakat o koncercie

Piwnica Pod Baranami w Czernikowie - zmiana miejsca koncertu

Artyści legendarnej krakowskiej Piwnicy Pod Baranami będą gościć w Czernikowie 4 stycznia 2018r. (czwartek). Koncert „Kolęd i pastorałek dla miasta i świata” odbędzie się - ze względu na duże zainteresowanie mieszkańców powiatu - w auli Szkoły Muzycznej w Czernikowie, a nie jak wcześniej zaplanowano w czernikowskim kościele. Początek koncertu o godz. 18:00.

Będzie to już druga wizyta tego uznanego w kraju i na świecie krakowskiego Kabaretu. Tym razem usłyszymy kolędy i pastorałki piwnicznych kompozytorów, takich jak: Jan Kanty Pawluśkiewicz, Zygmunt Konieczny, Andrzej Zarycki, Zbigniew Preisner, do tekstów Dymnego, Nowaka, Długosza, Wójtowicza i innych.

Miejsce koncertu, poziom artystyczny wykonawców gwarantują przeżycie magicznego, pełnego wrażeń, refleksji  i pozytywnych emocji wieczoru.

 • logo budżetu obywatelskiego

Budżet obywatelski 2018 – wyniki głosowania!

Zakończono weryfikację i liczenie oddanych głosów na zadania zgłoszone w III edycji budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego, których realizacja planowana jest w 2018 roku. Pod głosowanie poddano 44 projekty – 27 z puli lokalnej i 17 z puli powiatowej. Tutaj do pobrania końcowe wyniki głosowania w puli lokalnej i w puli powiatowej.
 • zdjęcie z otwarcia urny

Urna otwarta - karty przeliczone!

Prawie 2 tysiące kart do głosowania znajdowało się w urnie! To oznacza tysiące oddanych głosów na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2018.
Pracownicy przystąpili już do weryfikacji oddanych głosów, która potrwa do 8 grudnia. Ogłoszenie zwycięskich projektów nastąpi 11 grudnia – o wynikach poinformujemy Państwa na naszej stronie internetowej oraz na Facebooku.

 • logo budżetu obywatelskiego

Powiat dokłada 50 tys. złotych na budżet obywatelski

Miło nam poinformować, że Zarząd Powiatu Toruńskiego w dniu 13 listopada br. przyjął projekt budżetu powiatu toruńskiego na rok 2018, w którym to zwiększył o kwotę 50 tys. zł środki przeznaczone na realizację budżetu obywatelskiego. Obecnie na jego realizację zaplanowana jest kwota 250 tys. zł.

Zarząd Powiatu Toruńskiego, po zapoznaniu się z ilością wniosków złożonych do BO, w tym ich różnorodnością, a przede wszystkim doceniając Państwa pomysłowość i kreatywność podjął decyzję, iż kwota 50 tys. zł. zasili pulę powiatową. Zatem obecnie na realizację zadań w puli powiatowej do rozdysponowania jest kwota 130 tys. zł. (plus środki niewykorzystane z puli lokalnej). W ten oto sposób zrealizowanych zostanie więcej projektów. Zatem prosimy o jeszcze większą motywację przy zbieraniu głosów – szansa na pozyskanie środków są naprawdę duże!!!

 

 

 

 • urna z głosami

Głosowanie czas zacząć! Uwaga - zmiana zadania pomiędzy pulami i terminu głosowania!

Już jest! Lista pozytywnie zweryfikowanych zadań planowanych do realizacji z budżetu obywatelskiego w 2018 roku, które poddaje się pod głosowanie mieszkańców powiatu toruńskiego. Uwaga! W dniu 20 października 2017 r. uchwałą Zarządu Powiatu Toruńskiego nastąpiło przesunięcie zadania z puli lokalnej (gm. Obrowo) do puli powiatowej. Wyjaśnienie zaistaniałej sytuacji poniżej.

Do pobrania jest także obowiązująca karta do głosowania.

W związku z powyższym wydłuża się o 3 dni termin głosowania. Głosujemy zatem od 18 października 2017 r. do 23 listopada 2017 r.

Poniżej zamieszczamy wyjaśnienia dotyczące głosowania w formie pytań i odpowiedzi.

Proszę o zwrócenie szczególnej uwagi na to jaki głos uznaje się za ważny, jak również - co jest nowością w tej edycji budżetu obywatelskiego - na konieczną minimalną liczbę głosów, które należy zebrać, by zadanie w danej puli mogło być zrealizowane (podana liczba jest liczbą minimalną, którą należy zebrać na wszystkie projekty w danej gminie/puli).

 • 3

Apetyt rośnie w miarę jedzenia!

Sukcesy w realizacji obywatelskich pro­jektów pozwalają sięgać myślą dalej. Zakończył się nabór wniosków do III edycji budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego.

 • baner budżetu obywatelskiego

Budżet obywatelski - startuje trzecia edycja!

Rusza III edycja Budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego. Tym, którzy jeszcze nie korzystali z takiej formy pozyskania środków finansowych przypominamy jak z niego skorzystać.

 • herb powiatu
Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.