Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Zdjęcie z warsztatów

Trwają zapisy na warsztaty

Fundacja „Leśna Droga” z Gutowa – realizuje w ramach budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego projekt pn. „Rekonstrukcja tradycyjnego bartnictwa”.

W ramach projektu w dniach 17-18 sierpnia br. odbędą się warsztaty prowadzone m.in. przez członków Bractwa Bartnego z Augustowa oraz wolontariuszy Fundacji, którzy tajniki i umiejętności z zakresu bartnictwa zgłębiali w dziewiczej Puszczy Nalibockiej na Białorusi.

Podczas pierwszego dnia uczestnicy wykonają kłody bartne metodą tradycyjną oraz poznają sekrety pszczół w ekosystemach leśnych. Drugiego dnia odbędzie się – przy użyciu leziwa -  montaż wykonanych barci.

Zgłoszenia do udziału w warsztatach przyjmowane są pod adresem: fundacja.lesnadroga@gmail.com lub telefonicznie: 509 532 242. Liczba miejsc ograniczona.

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.