Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Plakat dotyczący w festynie

W Steklinie powstanie wioska średniowieczna

Już 15 czerwca dawne grodzisko pokasztelańskie nad Jeziorem Steklińskim zamieni się w przepiękną wioskę średniowieczną. Uczestnicy imprezy wezmą udział w inscenizacji średniowiecznej związanej z grodziskiem, obyczajami, zwyczajami, zajęciami ludzi w średniowieczu i początku epoki nowożytnej, walkami rycerzy, pokazami ubioru i życia codziennego ludzi. Na tym jeszcze nie koniec. Wszyscy uczestnicy imprezy wezmą udział w edukacyjnym pokazie warsztatowym mającym na celu przybliżenie kultury prasłowiańskiej, średniowiecznej m.in. warsztatu kowala, tkaczki, garncarza, łyżkarza, szkutnika, bednarza i papiernika oraz wielu innych połączonymi z pokazami wojów średniowiecznych, rycerzy i szlachty.

W ramach projektu przeprowadzone zostaną także konkursy: plastyczny – o grodzie, muzyczny – na najpiękniejszą pieśń, kulinarny – na potrawę, a także na ubiór średniowieczny i na wieniec świętojański.

Impreza zakończy się nocnym puszczaniem wianków na jeziorze oraz ogniskiem i tańcami średniowiecznymi.

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi, młodzież szkolną i dorosłych z terenu powiatu toruńskiego. Impreza będzie możliwością zabawy, integracji oraz nauki poprzez czynny udział w pokazach i warsztatach.

Poniżej plakat oraz program

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.