Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Festyn rodzinny w Turznie

Festyn rodzinny w Turznie

Piąty rok z rzędu na terenie Zespołu Szkół nr 2 w Turznie, Orlika oraz ścieżki dydaktycznej został zorganizowany festyn skierowany do uczniów i ich rodzin. Festyn odbył się w sobotę 10 czerwca 2017 r.

Zaczęliśmy zabawę o godzinie 15.00, a skończyliśmy o godzinie 19.00 - z wyjątkiem chłopców grających w turnieju piłkarskim, którzy po jego zakończeniu pozostali na noc w szkole. Uczestnicy mieli możliwość skorzystania z wielu atrakcji. Z pewnością najważniejsza była scena, na której nasi uczniowie prezentowali swoje talenty artystyczne. Odbył się wspomniany wcześniej turniej piłkarski oraz turniej w ringo. Każdy mógł spróbować swoich sił na torze przeszkód, sprawdzić swoją celność w strzałach na bramkę do unihokeja lub swojej precyzji przy grze w bule. Natomiast na ścieżce dydaktycznej rodziny rywalizowały w podchodach.

Jak zwykle ogromną popularnością cieszyły się rozstawione na boisku: dmuchana zjeżdżalnia, baseny z kulami i łódkami oraz trampolina. W kąciku plastycznym można było pomalować twarz, malować kredą, puszczać przeogromne bańki mydlane, modelować balony oraz tworzyć mandale i inne prace plastyczne. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się także jenga, a chętne osoby mogły sfotografować się w fotobudce. W holu natomiast odbyła się wystawa prac malarskich ucznia naszej szkoły, a także kiermasz taniej książki. Wystrzałowy okazał się pokaz rycerski.

O nasze żołądki zadbali rodzice (którzy w swojej kawiarence oferowali ciasta, kawę, herbatę) oraz kuchnia szkolna (która przygotowała bardzo smaczne kanapki oraz kompot, soki i jabłka). Na polanie można było upiec kiełbaski.

Odwiedziły nas też koszykarki z MMKS „Katarzynki”, które pokazywały swoje umiejętności oraz organizowały zajęcia dla uczestników. A w kąciku żużlowym rządził zawodnik Get Well Toruń Marcin Kościelski.

Nie można byłoby zorganizować festynu bez pomocy finansowej. Głównym sponsorem było Starostwo Powiatowe w ramach budżetu obywatelskiego. Pomocy finansowej udzieliło także Sołectwo w Turznie oraz Rada Rodziców Zespołu Szkół. Serdeczne podziękowania za organizację festynu należą się nauczycielom, którzy prowadzili większość imprez, druhom z OSP w Turznie, Kamionkach Dużych oraz Gostkowie, którzy jak zwykle wykazali się wspaniałą organizacją, co pozwoliło na sprawne przygotowanie terenu festynu i jego posprzątanie. Mamy nadzieję, że uczniowie i ich rodziny z niecierpliwością będą czekać na następny festyn rodzinny w naszej szkole.

Tekst i zdjęcia: www.zsturzno.pl

 

  • Festyn rodzinny w Turznie
  • Festyn rodzinny w Turznie
  • Festyn rodzinny w Turznie
  • Festyn rodzinny w Turznie
  • Festyn rodzinny w Turznie
  • Festyn rodzinny w Turznie
  • Festyn rodzinny w Turznie
  • Festyn rodzinny w Turznie

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.