Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Młody człowieku poznaj historię swoich przodków

Poznajemy historię naszych przodków

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 25 maja 2017 r. na wiosenne popołudnie z historią do Regionalnej Izby Historii i Tradycji w Łysomicach przybyło 25 aktywnych pań. Kustosz Izby pan Adam Kozłowski przywitał gości kawą zbożową i powidłami, a następnie przez ponad dwie godziny prezentował dorobek muzealny Izby. Stosowane w odniesieniu do niektórych przedmiotów codziennego użytku nazewnictwo, wzbudziło zdziwienie odwiedzających Izbę. „Po raz pierwszy spotykamy się z takimi określeniami” – twierdzili zwiedzający, "to cenna lekcja nawet dla największych miłośników historii, a oni zazwyczaj wiedzą wiele” – twierdzili. Odkrywanie na nowo historii Ziemi Chełmińskiej odbywa się przy wsparciu z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2017.  

  • Regionalna Izba Tradycji i Historii w Łysomicach
  • Regionalna Izba Tradycji i Historii w Łysomicach
  • Regionalna Izba Tradycji i Historii w Łysomicach

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.