Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

 • -

Weekendowe rozgrywki w tenisa stołowego „O Puchar Starosty Toruńskiego”

Za nami pierwszy etap sportowych rozgrywek na terenie gminy Czernikowo, które mogły odbyć się dzięki ogromnemu poparciu mieszkańców powiatu dla pomysłu zgłoszonego do powiatowego budżetu obywatelskiego.

Ponad 480 mieszkańców podpisanych na listach poparcia dla organizacji turnieju tenisa stołowego oraz piłki halowej przełożyło się na liczbę chętnych, którzy zgłosili się do udziału w rozgrywkach.  Na zaproszenie odpowiedziało aż 78 miłośników tenisa stołowego. 18 i 19 marca na terenie Szkoły Podstawowej w Osówce przy stołach tenisowych spotkali się najlepsi w 6 kategoriach wiekowych. Niesamowitej rywalizacji towarzyszyli wierni kibice, którzy dopingowali i podtrzymywali sportowców na duchu. Pierwszego dnia turnieju rywalizowała ze sobą młodsza część uczestników, co wcale nie oznaczało, że walka była mniej zacięta, czy emocjonująca. Wśród dziewcząt do lat 13 najlepszą okazała się Aleksandra Bytner z Dąbrówki, wśród chłopców do lat 13 Bartłomiej Markowski z Witowęża, zaś najlepszym chłopcem w wieku gimnazjalnym został Tomasz Kasiński z Czernikowa. Drugiego dnia rozgrywek zmierzyli się prawdziwi giganci. Rywalizacja była długa i zacięta, gdyż gracze prezentowali naprawdę wysoki poziom gry. Najlepszymi okazali się: Danuta Chylicka ze Steklinka w kategorii kobiet powyżej 13 lat, Piotr Kalinowski z Witowęża w kategorii mężczyzn od 16 – 40 lat oraz Sławomir Trzymkowski z Pigży w kategorii mężczyzn powyżej 41 lat. Dodatkowymi nagrodami uhonorowani zostali: najmłodszy uczestnik zawodów – Bartłomiej Kaliszewski (10 lat) oraz Pan Dariusz Łuszczyk, który jako najstarszy uczestnik zawodów (72 lata) zajął IV miejsce w swojej kategorii wiekowej. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za ogromną dawkę zdrowej, sportowej rywalizacji. Dziękujemy za wspaniałą atmosferę, emocje i napięcie, które utrzymywane było do ostatniego seta.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, medale i nagrody ufundowane przez Starostę Toruńskiego oraz Wójta Gminy Czernikowo.

Poniżej prezentujemy wyniki we wszystkich kategoriach.

Klasyfikacja końcowa w kategorii dziewcząt do 13 lat

I miejsce Aleksandra Bytner (Dąbrówka)

II miejsce Oliwia Lewandowska (Osówka)

III miejsce Daria Nowak (Makowiska)

IV miejsce Monika Kasińska (Makowiska)

 

Klasyfikacja końcowa w kategorii chłopców do 13 lat

I miejsce Bartłomiej Markowski (Witowąż)

II miejsce Norbert Gąsiewicz (Osówka)

III miejsce Szymon Opatrzyk (Rozstrzały)

IV miejsce Dariusz Dąbrowski (Steklinek)

 

Klasyfikacja końcowa w kategorii chłopców gimnazjum

I miejsce Tomasz Kasiński (Czernikowo)

II miejsce Maciej Kubik (Czernikowo)

III miejsce Dariusz Nowak (Makowiska)

IV miejsce Szymon Kasiński (Czernikowo)

 

Klasyfikacja końcowa w kategorii kobiet pow. 13 lat

I miejsce Danuta Chylicka (Steklinek)

II miejsce Karolina Kozłowska (Czernikowo)

III miejsce Patrycja Brzustwicz (Osówka)

IV miejsce Weronika Opaczyk (Łazy)

 

Klasyfikacja końcowa w kategorii mężczyzn od 16-40 lat

I miejsce Piotr Kalinowski (Witowąż)

II miejsce Mateusz Bytner (Dąbrówka)

III miejsce Michał Sumiński (Czernikowo)

IV miejsce Przemysław Pujer (Mazowsze)

 

Klasyfikacja końcowa w kategorii mężczyzn pow. 41 lat

I miejsce Sławomir Trzymkowski (Pigża)

II miejsce Zbigniew Kielak (Chełmża)

III miejsce Wiesław Pierzgalski (Mazowsze)

IV miejsce Dariusz Łuszczyk (Głuchowo)

 

Organizatorzy zawodów dziękują wszystkim tenisistom za aktywne uczestnictwo i sportową rywalizację. Jednocześnie zapraszamy do zapoznania się z informacjami, które w najbliższym czasie ukażą się na stronach internetowych Starostwa Powiatowego i Gminy Czernikowo, dotyczącymi organizacji w dniach 13-14 maja 2017 r. na terenie Gminy Czernikowo „Turnieju piłki halowej” w ramach budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego.

Galeria zdjęć

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.