Menu dodatkowe

Treść strony

• Uczestnicy turnieju.

Otwarte turnieje w szachy i warcaby klasyczne w gminie Czernikowo

Listopadowo-grudniowe zmagania szachowe pozostaną na długo w pamięci mieszkańców gminy Czernikowo. W okresie tym, we wszystkich domach kultury na terenie gminy rozegrane zostały otwarte turnieje w szachy i warcaby klasyczne. Zadanie sfinansowane zostało z Budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2016 pod przewodnictwem pani Jadwigi Padlewskiej. Wszystkim rozgrywkom towarzyszyła doskonała atmosfera i duch sportowej rywalizacji. Zawody odbywały się w trzech kategoriach wiekowych: dla dzieci do 12 lat, dla młodzieży gimnazjalnej oraz  osób dorosłych.  Najlepszym zawodnikom wręczono pamiątkowe puchary i medale. Natomiast uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy wzięli udział w turnieju, który odbył się 29.11.2016 r. w Szkole Podstawowej w Makowiskach. W warcaby złote medale wywalczyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Mazowszu, srebro trafiło do drużyny Szkoły Podstawowej z Czernikowa, a brąz przypadł gospodarzom zawodów, uczniom Szkoły Podstawowej w Makowiskach.