Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

 • Siłacze Powiatu Toruńskiego 2016

Wielkie otwarcie siłowni w Biskupicach. Tytuły „Siłacza Powiatu” zdobyte!

16 października 2016 r. na placu przy świetlicy wiejskiej w Biskupicach odbyło się uroczyste otwarcie siłowni zewnętrznej wybudowanej ze środków budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego połączone z mistrzostwami - „Siłacz powiatu”. Wybudowanie siłowni i zorganizowanie mistrzostw zrealizowano w ramach projektu finansowego z puli lokalnej – projekt: „Budujemy siłownię – bo to siła i zdrowie” i projektu finansowanego z puli powiatowej – „Siłacz powiatu – mistrzostwa powiatu toruńskiego”.

Mimo chłodu i deszczu w imprezie organizowanej przez liderów projektów – Monikę Mądzielewską – sołtysa wsi Biskupice i Honoratę Żeglarską – radną powiatu toruńskiego we współpracy z KGW w Biskupicach, OSP Biskupice, CK w Łubiance i przy wsparciu nauczycieli i pracowników SP Warszewice, przybyło wielu gości. Wśród nich obecni byli: wicestarosta powiatu toruńskiego – Andrzej Siemianowski, wójt gminy Łubianka – Jerzy Zająkała, radni rady powiatu toruńskiego i gminy Łubianka. Poświęcenia obiektów sportowych dokonał ks. proboszcz parafii Biskupice – Grzegorz Pszeniczny.

Zanim rozpoczęły się zmagania o tytuł „Siłacza powiatu” zgromadzeni w świetlicy wiejskiej goście mogli podziwiać popisy zawodników Toruńskiego Klubu Karate. Szczególna uwaga zwrócona była na mieszkanki gminy Łubianka – Katarzynę Socha i Marcelinę Grabowską – wielokrotne laureatki wyróżnień starosty „Sportowiec roku”. Trener zawodniczek – Artur Wilento przedstawił uczestnikom podstawowe zasady karate, zapoznał widzów z osiągnięciami dziewcząt, podkreślając jednocześnie, że na ich sukces pracują i pracowali również rodzice, poświęcając swój czas i wspierając mistrzynie. Po prezentacji sportowców wystąpił mł.asp. Michał Biegański. Policjant zwracał uwagę na potrzebę zachowania przez pieszych szczególnych zasad bezpieczeństwa na drogach, zaopatrzył zgromadzonych w opaski odblaskowe, umożliwił również najmłodszym obejrzenie radiowozu.

Następnie goście zostali poczęstowani przez KGW w Biskupicach pysznym, domowym posiłkiem, a najodważniejsi zgłaszali się do rywalizacji na siłowni. Rywalizacja siłaczy odbyła się na wybranych elementach siłowni. W wyniku zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców w trzech kategoriach: w kategorii – kobiety tytuł „Siłaczy powiatu” wywalczyły: Kamila Wernerowska (I miejsce), Małgorzata Szczerbowska (II miejsce), Katarzyna Socha (III miejsce); w kategorii – mężczyźni „Siłaczem powiatu” został Miłosz Dygasiński, II miejsce zajął Dawid Deruś, a III równie silny brat – Mateusz Deruś.
W kategorii – „60+” w dogrywce zwyciężył Roman Dubicki, zdobywając tytuł „Siłacza powiatu”, II miejsce zajął Adam Sadowski, a III miejsce Adam Noworacki. Zwycięzcy otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe finansowane z budżetu obywatelskiego, które wręczył członek zarządu powiatu toruńskiego – Wiesław Kazaniecki.

Uroczyste otwarcie siłowni i mistrzostwa „Siłacz powiatu” zakończyły się losowaniem – niespodzianką wśród wszystkich uczestników zabawy. Było to zaproszenie, sponsorowane przez KGW w Biskupicach, na zabawę sylwestrową w Biskupicach dla 2 osób.

Liderki zrealizowanego projektu: Monika Mądzielewska i Honorata Żeglarska bardzo dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do budowy siłowni, a w szczególności osobom zbierającym podpisy i tym, którzy te podpisy poparcia złożyli, sołtysom sąsiednich wsi za wspieranie podjętej inicjatywy, a w szczególności sołtysowi Wybcza – Piotrowi Reflińskiemu i państwu Myślińskim – firma Agmar, których przychylność pozwoliła na poprawę bezpieczeństwa obiektów sportowych przy świetlicy w Biskupicach.

Siłownia w Biskupicach jest przykładem na to, że współdziałanie wielu osób dla dobra lokalnej społeczności daje wiele radości i satysfakcji, ucząc szacunku wobec dobra wspólnego i wspólnej pracy. Zgoda buduje! Idąc tą drogą w Biskupicach już trwają przygotowania do pozyskania środków na nowe działania dla dobra wspólnego.

 

Zdjęcia nadesłane - autor: Barbara Owsian

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.