Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Silno (6)

Budżet obywatelski - projekty siłowni wystartowały

Ruszyły prace projektowe związane z lokalizacją małej architektury publicznej w postaci siłowni zewnętrznych i elementów placów zabaw dla dzieci. Siłownie zewnętrzne, czyli ogólnodostępne urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu, zyskują coraz większą popularność. Promują zdrowy i aktywny styl życia, są miejscem do aktywnego spędzania czasu oraz punktem spotkań i integracji lokalnej społeczności. W ramach budżetu obywatelskiego, planowana jest budowa na terenie powiatu toruńskiego sześciu siłowni: w Bierzgłowie, Biskupicach, Chełmży, Gronowie, Łążynie i Silnie. W ich skład wejdą urządzenia, które wzmacniają różne partie mięśni, między innymi: biegacz – wspomaga pracę nóg i tułowia, orbitrek – wzmacnia całe ciało, wioślarz – wspomaga pracę ramion, klatki piersiowej i pleców, twister – wspomaga pracę nóg i tułowia. Uzupełni je regulamin korzystania z urządzeń siłowni.

Zgodnie z ustawą Prawo budowlane, budowa obiektów małej architektury w miejscach publicznych, wymaga zgłoszenia właściwemu organowi. Aby pomóc w realizacji liderom projektów z budżetu obywatelskiego Starostwo Powiatowe opracowuje dokumentacje budowlane obejmujące lokalizację elementów siłowni oraz posadowienie w wybranym miejscu. Lokalizacja siłowni musi uwzględniać warunki terenowe, wymogi formalne określone w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie oraz wymagania dotyczące lokalizacji obiektów budowlanych zawarte w Ustawie o drogach publicznych.

W celu optymalnej lokalizacji siłowni zewnętrznych, w dniach 11–15 lipca, Mirosław Nawrotek – Naczelnik Wydziału Architektury i Budownictwa – wraz z pracownikami, dokonali wizji lokalnej na terenie każdej planowanej siłowni. Lokalizacje zostały uzgodnione z wnioskodawcami pomysłów na budowę siłowni zewnętrznych: w Biskupicach – z Moniką Mądzalewską, w Bierzgłowie – z Romanem Krupą, w Łążynie – z Marią Gulczyńską, w Silnie – z Markiem Skowrońskim.

W najbliższych dniach odbędzie się wizja lokalna na terenie planowanego w Osówce placu zabaw dla dzieci.

Galeria zdjęć

  • Bierzgłowo (4)
  • Łążyn (6)
  • Biskupice (6)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.