Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Uczniowie szkół powiatu toruńskiego z sukcesem w projekcie unijnym

24 uczniów z Chełmży i Gronowa zdobyło europejskie „komputerowe prawo jazdy” dzięki uczestnictwie w projekcie unijnym, koordynowanym przez powiat toruński.

Projekt „Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego na terenie województwa kujawsko-pomorskiego w roku szkolnym 2008/2009” rozpoczął się w czerwcu 2008 roku. W ramach projektu dla uczniów techników i zasadniczych szkół zawodowych z prawie całego województwa zorganizowano kursy przygotowujące do zdobycia Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych. Poza uczniami szkół powiatu w projekcie uczestniczyła również młodzież z pozostałych 18 powiatów, miast Grudziądza, Torunia, Włocławka, gminy Unisław – łącznie 925 osób.

W powiecie toruńskim kurs ECDL prowadził Zespół Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie. W dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych, od października 2008 do czerwca 2009, uczestniczyło 9 uczniów ze szkół z Chełmży i 15 z Gronowa. Mieli oni opłacony udział w kursie i koszty jednokrotnego podejścia do egzaminów, otrzymali ponadto niezbędne podręczniki. Przez 140 godzin nauki poznawali podstawy technik informacyjnych, użytkowania komputerów, przetwarzania tekstów, arkusze kalkulacyjne, bazy danych, grafikę menadżerską i prezentacyjną oraz usługi w sieciach informatycznych. Każdy z 7 bloków zajęć kończył się egzaminem, zdanie wszystkich uprawniało do otrzymania certyfikatu.

W powiecie toruńskim wszyscy zakwalifikowani do projektu uzyskali certyfikat ECDL.

Zdolnej młodzieży gratulujemy sukcesu!
Liczymy, ze zdobycie certyfikatu wzmocni ich pozycję na rynku pracy i pomoże w przyszłej karierze zawodowej.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.