Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

"Lepsza szkoła, lepszy zawód" - zapisz się do projektu unijnego

W dniach 6-9 października 2009 roku prowadzona będzie rekrutacja do nowego projektu powiatu toruńskiego. Projekt „Lepsza szkoła, lepszy zawód – wzmocnienie oferty edukacyjnej szkolnictwa zawodowego w powiecie toruńskim w roku szkolnym 2009/2010” adresowany jest dla uczniów i nauczycieli technikum i zasadniczych szkół zawodowych z terenu powiatu.

W ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, zaplanowano bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych:

  • carving - artystyczne ozdabianie potraw (20 godz. lekcyjnych dla grupy)
  • spawanie gazowe i elektryczne (200 godz. lekcyjnych zajęć przygotowujących do egzaminu zewnętrznego dającego uprawnienia do wykonywania zawodu spawacza)
  • język angielski i język niemiecki biznesowy (120 godz. lekcyjnych zajęć, przygotowujących do egzaminów TOEIC i Start Deutsch)
  • przedsiębiorczość (12 godz. lekcyjnych dla grupy)
  • księgowość komputerowa (28 godz. lekcyjnych dla grupy).

Dodatkowo uczniowie będą objęci wsparciem doradców zawodowych (warsztaty i spotkania indywidualne).

Rekrutacja prowadzona będzie w poszczególnych szkołach:

  • Zespół Szkól, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie, kontakt: Aneta Maciejko, sekretariat, (056) 678 41 18
  • Zespół Szkół w Chełmży, kontakt: Jerzy Gołembiewski, (056) 675 24 19
  • Zespół Szkół Specjalnych w Chełmży, kontakt: Paweł Makowski, (056) 675 56 80.

Uczniowie zainteresowani udziałem w projekcie unijnym, chcący podwyższyć swoje kwalifikacje zawodowe muszą złożyć wypełnione dokumenty rekrutacyjne: wniosek o zakwalifikowanie do udziału w projekcie, wraz ze zgodą rodziców i oświadczeniem o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych. Dokumenty otrzymać można u koordynatorów szkolnych lub pobrać ze strony powiatu.

Przedsięwzięcie wdrażane jest od 1 sierpnia 2009 do 30 maja 2010. Nad jego realizacją czuwa Starostwo Powiatowe w Toruniu. Kontakt: tel. (056) 662 88 53, e-mail: fundusze@powiattorunski.pl.

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.