Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • SGZG logo

Stowarzyszenie Gmin Ziemi Dobrzyńskiej

Stowarzyszenie Gmin Ziemi Dobrzyńskiej jest stowarzyszeniem założonym w 1995 roku przez następujące gminy: Dobrzyń nad Wisłą, Lipno (miasto), Rypin (miasto), Włocławek (miasto), Bobrowniki, Chrostkowo, Czernikowo, Fabianki, Lubicz, Osiek, Rypin, Skępe, Tłuchowo, Wąpielsk, i Wielgie. Celem Stowarzyszenia są m.in.: upowszechnianie idei samorządności lokalnej, wspieranie działań zmierzających do racjonalnego ukształtowania regionalnego, koordynacja współdziałania gmin zmierzająca do podtrzymania i upowszechnienia wspólnych tradycji historycznych, kulturalnych i gospodarczych Ziemi Dobrzyńskiej, podejmowanie działań zmierzających do gospodarczego i kulturalnego rozwoju Ziemi Dobrzyńskiej, działanie na rzecz ochrony środowiska, popularyzowanie wiedzy o Ziemi Dobrzyńskiej, podejmowanie wspólnych przedsięwzięć z partnerami zagranicznymi. Stowarzyszenie realizuje swoje cele m.in. poprzez wymianę doświadczeń w zakresie wykonywania zadań pomiędzy gminami, prowadzenie działalności wydawniczej, szkoleniowej i promocyjnej dotyczącej problematyki działania stowarzyszenia i jego członków, podejmowanie realizacji i koordynacji przedsięwzięć gospodarczych i kulturalnych mających znaczenie dla całego regionu.

Stowarzyszenie Gmin Ziemi Dobrzyńskiej
ul. Szkolna 2, 87-610 Dobrzyń nad Wisłą
tel.: 54 253 05 41, fax.: 54 253 10 22
poczta@sgzd.com
www.sgzd.com

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.