Mimo jesiennej aury i przelotnych chmur, 30 września 2025 roku Chełmża stała się centrum sportowych emocji. Na Orlikach przy ul. 3 Maja oraz ul. Frelichowskiego odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej chłopców w kategorii Igrzyska Dzieci. Zawody, zorganizowane przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, zgromadziły młodych zawodników z ośmiu szkół podstawowych, którzy z ogromnym zaangażowaniem walczyli o tytuł najlepszej drużyny w powiecie.
Turniej rozpoczął się na boisku przy ul. 3 Maja, gdzie rywalizowały drużyny:
· SP Złotoria
· SP Górsk
· SP Łysomice
· SP Czernikowo
Wyniki meczów:
Awans do półfinałów: SP Czernikowo i SP Górsk
Równolegle na boisku przy ul. Frelichowskiego rywalizowały:
· SP Kończewice
· SP Łubianka
· SP Chełmża
· SP Brzozówka
Wyniki meczów:
· SP Kończewice – SP Łubianka 0:2
· SP Chełmża – SP Brzozówka 0:1
· SP Chełmża – SP Kończewice 2:1
· SP Łubianka – SP Brzozówka 0:1
· SP Kończewice – SP Brzozówka 1:8
· SP Chełmża – SP Łubianka 4:4
Awans do półfinałów: SP Brzozówka i SP Łubianka
Po zakończeniu fazy grupowej drużyny z ul. 3 Maja przejechały na boisko przy ul. Frelichowskiego, gdzie rozegrano decydujące mecze:
· SP Czernikowo – SP Brzozówka 2:0
· SP Łubianka – SP Górsk 1:3
Mecz o 3. miejsce:
· SP Łubianka – SP Brzozówka 0:5
Finał:
· SP Czernikowo – SP Górsk 1:0
Końcowa klasyfikacja turnieju:
1. SP Czernikowo
2. SP Górsk
3. SP Brzozówka
4. SP Łubianka
5. SP Chełmża
6. SP Złotoria
7. SP Łysomice
8. SP Kończewice
Turniej w Chełmży był nie tylko sportową rywalizacją, ale przede wszystkim świętem młodzieżowego futbolu. Od pierwszych meczów na Orliku przy ul. 3 Maja aż po finałowe starcie na Frelichowskiego, zawodnicy pokazali ogromne zaangażowanie, wolę walki i radość z gry.
Zespół SP Czernikowo zasłużenie sięgnął po tytuł mistrza powiatu, prezentując świetną formę i zespołową grę. Jednak każdy uczestnik turnieju zasługuje na uznanie – bo to właśnie dzięki takim wydarzeniom rodzą się przyszli mistrzowie.
Na zakończenie wszystkie drużyny otrzymały medale, dyplomy i puchary, co było wyrazem uznania dla ich zaangażowania i sportowej postawy. Atmosfera finału była pełna dumy i wzruszeń, a całe wydarzenie pozostawiło niezapomniane wspomnienia zarówno wśród zawodników, jak i kibiców. Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Łukasza Dormowicza, który odpowiadał za organizację turnieju. Dziękujemy również Powiatowemu Szkolnemu Związkowi Sportowemu za wsparcie organizacyjne oraz nauczycielom wychowania fizycznego za codzienną pracę z młodzieżą, która przekłada się na rozwój sportowych pasji i sukcesy uczniów.