Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Chełmża_Jezioro Chełmżyńskie

Terminy utraty ważności dokumentów rejestracyjnych jednostek pływających

Uwaga właściciele jachtów i innych jednostek pływających o długości do 24 m. W związku z wejściem w życie nowej ustawy, przypominamy, że dowody rejestracyjne wydane przed 1 stycznia 2000 r. utraciły swoją ważność z dniem 31 lipca 2021 r.

Kolejny etap wymiany dowodów dotyczy tych wydanych przed 1 stycznia 2006 r. Ostateczny termin wymiany Państwa dokumentów rejestracyjnych jest do 31 stycznia 2022 r.

Etap ostatni to wymiana dowodów wydanych po 31 stycznia 2006 r. W tym przypadku należy dowody rejestracyjne wymienić do 31 stycznia 2023 r.

Obowiązkowej rejestracji podlegają jednostki pływające o długości większej niż 7,5 m i/lub o napędzie mechanicznym powyżej 15kW oraz jednostki służące do połowów rybackich i te, które uprawiają żeglugę poza terytorium RP.

Wnioski należy składać w wybranym organie rejestrującym tj. u Starosty lub Prezydenta miasta na prawach powiatu oraz w PZŻ i PZMWiNW.

Zachęcamy do założenia konta interesanta w Systemie Reja24 (https://interesant.reja24.gov.pl/login). Za jego pomocą będzie można złożyć wniosek w wersji elektronicznej do dowolnie wybranego przez siebie organu rejestrującego.

Fot. Agnieszka Niwińska/Starostwo Powiatowe w Toruniu

drukuj (Terminy utraty ważności dokumentów rejestracyjnych jednostek pływających)

  • autor: Magdalena Nitka

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.