Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków

Obowiązek zgłoszenia, czym ogrzewamy domy od 1 lipca 2021 r.

Od 1 lipca, każdy kto ma w domu piec, kominek, a nawet kuchnię węglową – musi indywidulanie zgłosić to do gminy. Rusza bowiem obowiązek zgłoszenia do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) czym ogrzewamy domy.

Katalog urządzeń, które muszą być wpisane do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB), jest bardzo pojemny, obejmuje również m.in. kotły i grzejniki gazowe, kotły na paliwa stałe, pompy ciepła, instalacje fotowoltaiczne czy ogrzewanie elektryczne. Mniejszy problem będą mieli mieszkańcy bloków, za których deklarację złoży zarząd wspólnoty mieszkaniowej lub spółdzielni. Na zgłoszenie będzie rok. Po tym czasie za zaniedbanie tego obowiązku można dostać mandat do 500 zł, a jeśli sprawa trafi do sądu – grzywnę do 5 tys. zł.

Więcej na https://tiny.pl/r3dbq i https://tiny.pl/r3st5.

drukuj (Obowiązek zgłoszenia, czym ogrzewamy domy od 1 lipca 2021 r.)

  • autor: https://samorzad.infor.pl

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.