Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

 • 2024-06-15 XIII Powiatowe Spotkania Twórców Kultury i Sztuki 9

Oj, działo się, działo!

W minioną sobotę (15 czerwca br.) zjechali do Osieka nad Wisłą artyści z całego powiatu na ,,XIII Powiatowe Spotkania Twórców Kultury i Sztuki”. Licznie prezentowały się zespoły wokalno-teatralno-muzyczne. Gościli także artyści indywidualni oraz wystawcy rękodzieł. Gościem specjalnym był Andrzej Kubacki. 

 • Plakat na social media

Lokalni artyści zjadą do Osieka

W sobotę, 15 czerwca br. zjadą się lokalni artyści z powiatu toruńskiego na ,,XIII Powiatowe Spotkania Twórców Kultury i Sztuki”. Wydarzenie odbędzie się w Środowiskowym Domu Samopomocy w Osieku nad Wisłą. To nowo wybudowany obiekt przez Powiat Toruński, położony nad jeziorem wśród leśnego otoczenia.
 • Jubileusz Chóru Św. Cecylia z Chełmży 3

Jubileusz 155-lecia Chóru Parafialnego ,,Św. Cecylia" z Chełmży

W Bazylice św. Trójcy w Chełmży, w minioną niedzielę (02.06.24 r.) odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu Chóru Parafialnego ,,Św. Cecylia" z Chełmży - najstarszego chóru mieszanego w Polsce, działającego nieprzerwanie od 155 lat. 

 • 2022-11-21 ZS im. UE

Konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół im. Unii Europejskiej w Chełmży

Zarząd Powiatu Toruńskiego podjął Uchwałę Nr 2/2024 w sprawie ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół im. Unii Europejskiej w Chełmży (Zespół Szkół Specjalnych). Oferty można składać do 4 czerwca br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Toruniu – liczy się data wpływu oferty do urzędu. Powierzenie stanowiska dyrektora nastąpi od 1 lipca 2024 roku.

 • ZSP Chełmża absolwenci

Żegnamy absolwentów powiatowych szkół

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży oraz Zespół Szkół CKU w Gronowie pożegnał uczniów klas maturalnych. To ostatnie uroczystości, w których uczestniczyli przedstawiciele Zarządu i Rady Powiatu mijającej kadencji. Przez lata obie szkoły były modernizowane, sale lekcyjne zostały doposażone w nowoczesne pomoce naukowe a uczniowie i nauczyciele korzystali z szeregu szkoleń i zajęć dodatkowych.
 • Konkurs recytatorski 7

Wyrecytowali nagrody w ZS CKU w Gronowie

W tegorocznym konkursie recytatorskim (19.04.24 r.) zmierzyło się 32 uczniów z województwa kujawsko - pomorskiego w dwóch kategoriach: szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Młodzi wykonawcy prezentowali wysoki poziom umiejętności scenicznych i recytatorskich. 

 • Podmarka artystyczna

Nagrodzeni w dziedzinie kultury!

Znamy laureatów nagrodzonych przez Zarząd Powiatu Toruńskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury za całokształt działalności lub za istotne osiągnięcia w 2023 r. 
W dniu 17 kwietnia br. Zarząd Powiatu Toruńskiego przyznał 3 nagrody główne i dwa wyróżnienia.

 • Konferencja (4)

Model Wsparcia Międzysektorowego - podsumowano projekt!

W dniach 15 i 16 kwietnia 2024 r. w  Katowicach odbyła się konferencja podsumowująca dwuletni projekt innowacyjno-wdrożeniowy pn. Model Wsparcia Międzysektorowego realizowany przez 36 powiatów w Polsce, w tym przez Powiat Toruński. W konferencji uczestniczyła m.in. Jolanta Gużyńska – wicedyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chełmży oraz Andrzej Pabian – Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Toruniu, którzy koordynowali projekt w powiecie toruńskim.

 • Logo nagrody

Coroczne nagrody w dziedzinie kultury

Do 25 lutego określone podmioty mogą zgłaszać kandydatów do Nagrody Zarządu Powiatu Toruńskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. 
Nagrody Zarządu Powiatu Toruńskiego są przyznawane osobom fizycznym lub prawnym z terenu powiatu toruńskiego ziemskiego lub działającym na jego rzecz w 5 kategoriach.

 • received_7288538977844063

Program „Lekcje o finansach”

Powiat Toruński otrzymał dofinansowania w kwocie 8 000,00 zł na realizację zadania w ramach programu Ministra Finansów pod nazwą: „Lekcje o finansach” ze środków Funduszu Edukacji Finansowej.

Dotacja jest przeznaczona dla Szkoły Podstawowej Nr 4 w Chełmży. W ramach zadania uczniowie wezmą udział w zajęciach dotyczących finansów oraz pojadą na wycieczkę edukacyjną do Warszawy do Ministerstwa Finansów.

 • Narodowe Czytanie 2023. Baner

Zapraszamy na Narodowe Czytanie

Po raz czwarty Powiat Toruński włącza się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania pod patronatem Prezydenta RP. Tegoroczna edycja odbędzie się w najbliższą sobotę 9 września. Wybraną lekturą jest ,,Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej, jeden z najważniejszych utworów literatury polskiej podejmujący tematykę Powstania Styczniowego, którego 160–lecie obchodzone jest w 2023 roku.

 • Zespół Osiecka Grupa Wokalno-Teatralna po występie

Muzyka i sztuka z Górska się niosła

W minioną niedzielę (23 lipca br.) odbyły się XII Powiatowe Spotkania Twórców Kultury i Sztuki w Centrum Edukacji Młodzieży im. Jerzego Popiełuszki w Górsku. Wydarzenie przyciągnęło liczne zespoły wokalno-teatralne, a także artystów rękodzielników z powiatu toruńskiego. Gościem specjalnym była ,,Orkiestra Na Dużym Rowerze”.

 

 

 • 2023-05-14-konkurs-pck-3

Brawa dla uczniów ZSP!

Rejonowe Mistrzostwa Drużyn Medyczno-Sanitarnych PCK okazały się bardzo udane dla uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży. Drużyna ZSP wywalczyła pierwsze miejsce i awansowała do etapu wojewódzkiego rywalizacji!

 • logo

Informacja o otrzymaniu wsparcia w roku 2023 w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”

Powiat Toruński otrzymał wsparcie finansowe ze środków budżetu państwa na zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do biblioteki szkolnej w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”. Celem programu jest rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakupu nowości wydawniczych.

 • Logo - Nagroda Zarządu w dziedzinie kultury

Nagrody w dziedzinie kultury - przyznane!

Zarząd Powiatu Toruńskiego przyznał sześć nagród za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury za całokształt działalności lub za istotne osiągnięcia w minionym roku. Decyzję podjęto Uchwałą nr 726/2023 z dnia 6 kwietnia 2023 r.

 • 2023-04-19-forum-zsp (4)

Forum Innowacji, Nauki i Biznesu w ZSP

Pod hasłem „Nowoczesny przemysł. Kompetencje dla przemysłu 4.0” w środę 19 kwietnia 2023 roku odbyło się Forum Innowacji i Biznesu w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży. W panelu dyskusyjnym, który rozpoczął merytoryczną część spotkania wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych Powiatu i Starostwa Powiatowego: Przewodniczący Rady Powiatu Toruńskiego Paweł Polikowski, Radny Rafał Lewandowski oraz Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Andrzej Pabian.

 • Konferencja

Konferencja dotycząca wsparcia międzysektorowego

Wsparciu międzysektorowemu w budowaniu współpracy wobec potrzeb dzieci, uczniów i rodzin będzie poświęcona konferencja naukowa, która 12 kwietnia 2023 roku odbędzie się w Szkole Muzycznej I stopnia w Chełmży. Wydarzenie odbywa się w ramach projektu realizowanego przez Powiat Toruński na zlecenie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

 • Uczestnicy, Nauczyciele, Jury, Pania Inspektor

Poetycka podróż po krainie uczuć

Jan Mytlewski, Kornelia Józefina Umińska oraz Zofia Prus okazali się najlepsi w XI edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego. Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Toruński Marek Olszewski.

 • 2023-02-24-agrotronika-gronowo

Nowości w gronowskiej pracowni agrotroniki

W pracowni agrotroniki Zespołu Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie pojawił się nowy sprzęt: symulator pracy kombajnu oraz ciągnika rolniczego o ogromnych możliwościach!

 • 2023-02-17-gronowo-1

Nowy cykl w ZS, CKU W Gronowie

Eksperci z firmy Green Eco Poland sp. z o.o. zainaugurowali nowy cykl w spotkań w Zespole Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie. Pierwsze spotkanie zorganizowano w czwartek 16 lutego.

 • Stypendia Starosty Toruńskiego

Uwaga stypendyści! Rozpoczęliśmy wysyłkę PIT-11

informujemy, że stypendium, które uczniowie otrzymują z Powiatowego Funduszu Stypendialnego podlega obowiązkowi wystawienia PIT-11.

 • Powiat-Toruński-logo-pion (2)

Doroczne nagrody w dziedzinie kultury – zgłoszenia kandydatów

W tym roku po raz pierwszy określone podmioty będą mogły zgłaszać kandydatów do Nagrody Zarządu Powiatu Toruńskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Zgłoszeń można dokonywać do 25 lutego.

 • zajęcia

Realizacja programu "Za życiem"

Powiat Toruński w bieżącym roku kalendarzowym realizował Program kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem” w zakresie zadania 2.4 „Wieloaspektowa i kompleksowa pomoc niepełnosprawnemu dziecku w okresie od 0. roku życia do rozpoczęcia nauki w szkole oraz jego rodzinie”.

 • 2022-12-13 Wręczenie aktów mianowania nauczycielom_1

Gratulujemy awansu!

Pani Ewa Piwowarska, ks. Krzysztof Olaś i ks. Marcin Szlesiński otrzymali akty potwierdzające uzyskanie stopnia awansu nauczyciela mianowanego. Wraz z najlepszymi życzeniami i gratulacjami, akty przekazał im Starosta Toruński Marek Olszewski.

 • Słownik biograficzny

Filmowa retrospekcja z uroczystej promocji „Słownika biograficznego powiatu toruńskiego” i filmu „Barbarka 1939”

Powróćmy jeszcze raz do wydarzenia, jakie miało miejsce w minionym tygodniu. W poniedziałek 28 listopada br. w Chełmżyńskim Ośrodku Kultury odbyła się uroczysta promocja V tomu Słownika biograficznego powiatu toruńskiego poświęconego mieszkańcom powiatu pomordowanym w lasach Barbarki w 1939 r.
 • 2020-11-24 Urząd Pracy w Chełmży - WINDA (3)

Powiat Toruński partnerem ministerialnego projektu

Ministerstwo Edukacji i Nauki od kilku lat współpracuje z różnymi instytucjami i specjalistami nad stworzeniem najlepszego systemu wsparcia dziecka i ucznia z niepełnosprawnością. Każde dziecko i jego rodzina ma mieć zagwarantowaną wielowymiarową i wieloaspektową pomoc, w tym psychologiczno-pedagogiczną.

 • 2022-12-01-poznaj-polske (5)

Wycieczki edukacyjne w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”

W tegorocznej jesiennej edycji przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę” Powiat Toruński uzyskał dofinansowanie w kwocie 19 912,00 zł na realizację wycieczek edukacyjnych dla uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia w Gronowie oraz Technikum w Gronowie. Zarząd Powiatu Toruńskiego dofinansował wyjazdy kwotą 4 978,00 zł.

 • 2022-11-28-premiera-slownika-biograficznego (6) fot. M. Seroczyński

By nie zapomnieć. Premiera V tomu Słownika Biograficznego

Polakom pomordowanym w lasach toruńskiej Barbarki w 1939 roku poświęcono piąty tom „Słownika biograficznego powiatu toruńskiego”. Uroczysta premiera powiatowego wydawnictwa odbyła się w poniedziałek 28 listopada 2022 roku w Chełmżyńskim Ośrodku Kultury.

 • zaproszenie-strona

Ocalić od zapomnienia – zapraszamy na spotkanie  promujące najnowszy tom ,,Słownika biograficznego powiatu toruńskiego”

Najnowsze, piąte wydanie ,,Słownika biograficznego powiatu toruńskiego” zostało poświęcone upamiętnieniu Polaków - mieszkańców powiatu toruńskiego, pomordowanych na Barbarce w 1939 r. Wydawcą publikacji jest Powiat Toruński.
Zapraszamy Państwa na uroczystą promocję książki, która rozpocznie się 28 listopada (poniedziałek) o godzinie 16:00 w Chełmżyński Ośrodku Kultury w Chełmży.
 • FB_IMG_1662181941963

"Ballady i romanse" – powiatowe Narodowe Czytanie

Fragmentem ballady "Romantyczność" zapraszamy Państwa do obejrzenia specjalnie przygotowanego filmu i wysłuchania wybranych fragmentów "Ballad i romansów" naszego wieszcza narodowego Adama Mickiewicza.

Powiat Toruński już po raz trzeci włącza się w Narodowe Czytanie. Akcja realizowana jest pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

 • 2022-08-30 Narodowe Czytanie making of (15)

Powiatowe Narodowe Czytanie

Starosta Toruński Marek Olszewski tradycyjnie zaprasza mieszkańców powiatu toruńskiego do włączenia się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania, organizowaną pod patronatem Prezydenta RP. Tegoroczna edycja odbędzie się w sobotę 3 września. W tym roku lekturą są „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Ten przełomowy zbiór poezji naszego wieszcza narodowego, napisany w latach 1819–1821, wyznaczył początek dziejów poezji romantycznej w Polsce, stając się dla nowej epoki jednym z najważniejszych punktów odniesienia.

 • 2022-09-01 Rozpoczęcie roku szkolnego w Zs CKU Gronowo_fot. ZS CKU Gronowo (11)

Zabrzmiał pierwszy dzwonek

Po kilku tygodniach letnich wakacji uczniowie wrócili do szkolnych ławek. 1 września nowy rok szkolny przywitano również w placówkach, dla których organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe w Toruniu. W uroczystościach w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie wziął udział Starosta Toruński Marek Olszewski. Władze samorządowe Powiatu Toruńskiego podczas uroczystej inauguracji roku w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży reprezentował Przewodniczący Rady Powiatu Paweł Polikowski.

 • 2022-09-01 Dyrektor PPP Małgorzata Domalska powierzenie obowiązków (1)

Nowe wyzwania dla dyrektorów powiatowych szkół

Małgorzata Domalska z Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej w Chełmży i Zbigniew Piotrowski z ZS CKU w Gronowie dalej będą pełnić funkcje dyrektorów placówek, dla których organem prowadzącym jest Powiat Toruński. Ilonę Gronkowską, dotychczasową dyrektor Szkoły Muzycznej I Stopnia w Chełmży zastąpi Marta Winnicka. 1 września 2022 roku Starosta Toruński Marek Olszewski przekazał dyrektorom uchwały Zarządu Powiatu powierzające im kierowanie powiatowymi jednostkami.

 • kids-ga6750ba68_1920

Najlepsze życzenia na nowy rok szkolny

Życzenia Starosty Toruńskiego Marka Olszewskiego dla całej społeczności szkolnej w naszym powiecie z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

 • IMG_20220728_105653

Nowoczesny kombajn rolniczy już w Gronowie!

Pracownia agrotroniki ZS CKU w Gronowie wzbogaciła się o kolejny nowoczesny sprzęt rolniczy! Kombajn John Deere model T550, wyposażony w kompletny pakiet komponentów agrotronicznych, dołączył do zakupionego wcześniej ciągnika rolniczego John Deere R 145 i stanowić będzie trzon bazy do kształcenia przyszłych pokoleń mechanizatorów rolnictwa i agrotroniki.

 • posilek

Posiłek w szkole i w domu - mamy dofinansowanie

Powiat Toruński otrzymał wsparcie finansowe ze środków budżetu państwa na realizację modułu 3 wieloletniego rządowego programu "Posiłek w szkole i w domu". Celem programu jest doposażenie i poprawa standardu funkcjonujących stołówek szkolnych (własnej kuchni i jadalni).

 • Wierszyki, figielki, bajeczki.. (13)

Znamy laureatów powiatowego konkursu "Wierszyki, figielki, bajeczki..."

8 czerwca w Chełmżyńskim Ośrodku Kultury był dniem pełnym emocji i dobrej zabawy. Tego dnia odbył się finał powiatowego konkursu na interpretację poezji dziecięcej pt. "Wierszyki, figielki, bajeczki..." W konkursie adresowanym do uczniów klas I - II wzięło udział 26 uczestników, reprezentujących 9 gmin powiatu toruńskiego. Młodzi aktorzy zmierzyli się z poezją Marii Konopnickiej, Marii Kownackiej, Danuty Wawiłow i Stanisława Jachowicza.

 • Wizyta w Muzeum w Grębocinie 16

Poznawaliśmy historię druku…

W czwartek (2 czerwca 2022 r.) laureaci quizu przeprowadzonego z okazji Międzynarodowego Dnia Muzeów wraz z osobami towarzyszącymi odwiedzili Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie. Organizatora reprezentował Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Toruńskiego Leszek Syroka oraz Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Toruniu Andrzej Pabian.

 • Wycieczka do Gdańska i Gdyni (5)

„Poznaj Polskę” – wycieczka do Gdańska

W czwartek 19 maja br. uczniowie klas IV–VIII Zespołu Szkół im. Unii Europejskiej w Chełmży zwiedzili Gdańsk. Wycieczka odbyła się w ramach ogólnopolskiego programu „Poznaj Polskę”, na realizację którego Powiat Toruński otrzymał dotację w wysokości 2760,00 zł.

 • Budynek szkoły 2 Fot. Joanna Kończal

Konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Muzycznej I Stopnia w Chełmży z Filią w Lubiczu Górnym

Ogłoszenie konkursu na stanowisko dyrektora Szkoły Muzycznej I Stopnia w Chełmży z Filią w Lubiczu Górnym(Załącznik do Uchwały nr 564/2022 Zarządu Powiatu Toruńskiego z dnia 18 maja 2022 roku).

 • XIV Chełmżyński Konkurs Gitarowy Szkół Muzycznych I stopnia (5)

XIV Chełmżyński Konkurs Gitarowy Szkół Muzycznych I stopnia

16 maja 2022 roku w Szkole Muzycznej I Stopnia w Chełmży odbył się XIV Chełmżyński Konkurs Gitarowy Szkół Muzycznych I stopnia. Impreza ma na celu propagowanie muzyki gitarowej, tworzenie możliwości zaprezentowania młodych, dobrze zapowiadających się gitarzystów, jak również promocję Powiatu Toruńskiego. Skierowany był do mieszkańców miasta Chełmży i okolic.

 • 71620

Konkursy na stanowiska dyrektorów publicznych jednostek oświatowych

Ogłoszenie konkursów na stanowiska dyrektorów: Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chełmży, dla których organem prowadzącym jest Powiat Toruński (Załącznik do Uchwały nr 560/2022 Zarządu Powiatu Toruńskiego z dnia 11 maja 2022 roku).

 • Podpisanie umowy (2)

Kolejny znakomity partner ZS CKU w Gronowie!

Zespół Szkół CKU w Gronowie pozyskał kolejnego świetnego partnera. Firma Agro-Sieć Maszyny cechująca się ponad 30-letnim doświadczeniem w branży, która jest największym polskim dystrybutorem legendarnej amerykańskiej marki John Deere objęła patronatem klasy I technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz klasy I branżowej szkoły pierwszego stopnia w zawodzie mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych, które rozpoczną kształcenie od września 2022 roku.

 • Podpisanie umowy

Technik żywienia i usług gastronomicznych w ZS CKU w Gronowie z patronatem firmy Abramczyk

Zespół Szkół w Gronowie ma nowego partnera, który patronatem objął klasy I technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. To rodzinna firma z Bydgoszczy ABRAMCZYK Sp. z o.o. 27 kwietnia 2022 r. dyrektor szkoły Zbigniew Piotrowski i Adam Płotnicki – Dyrektor Handlowy firmy podpisali porozumienie o współpracy.

 • Innowator Branzowej Przedsiębiorczości Revas

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży liderem praktycznej nauki przedsiębiorczości

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży ponownie już od lutego mogą korzystać z innowacyjnego narzędzia do nauki przedsiębiorczości – Branżowych Symulacji Biznesowych. Dzięki wirtualnej platformie zyskają możliwość podejmowania realistycznych decyzji biznesowych podczas zarządzania wirtualną firmą, a lekcje przedsiębiorczości staną się bardziej praktyczne.

 • Spotkanie przy kawie_17.01.2022_4

"Spotkania przy kawie" - sieć współpracy w Chełmży

17 stycznia 2022 r. odbyło się drugie w tym roku szkolnym "Spotkanie przy kawie" mające na celu stworzenie trwałej sieci współpracy pomiędzy lokalnymi jednostkami oświatowymi i kulturalnymi. Spotkanie uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz powiatu, miasta i gminy. Nawiązała się bardzo ożywiona dyskusja, w której każdy z zaproszonych gości mógł zabrać głos.

 • Laboratoria Przyszłości

"Laboratoria przyszłości" - inwestycja w szkolną infrastrukturę

Powiat Toruński otrzymał wsparcie finansowe na realizację inwestycyjnych zadań jednostek samorządu terytorialnego polegających na rozwijaniu szkolnej infrastruktury – „Laboratoria przyszłości” w wysokości 30 000 zł dla Szkoły Podstawowej Nr 4 Specjalnej w Chełmży, wchodzącej w skład Zespołu Szkół im. Unii Europejskiej w Chełmży. Realizacja programu nie wymaga wniesienia wkładu własnego.

 • Zamek Królewski

„Poznaj Polskę”  - zakończenie programu

Uczniowie i uczennice Branżowej Szkoły I Stopnia Nr 1 w Chełmży byli ostatnią grupą, która pojechała na wycieczkę w ramach programu „Poznaj Polskę”. Celem było zwiedzanie Warszawy. Wycieczka trwała 3 dni do od 8 do 10 grudnia.

 • Konkurs o pióro Starosty Toruńskiego (13)

Konkurs Ortograficzny „O Pióro Starosty Toruńskiego” rozstrzygnięty!

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliana Prejsa w Chełmży wspólnie z gminnymi bibliotekami publicznymi powiatu toruńskiego organizuje co roku powiatowy konkurs ortograficzny „O Pióro Starosty Toruńskiego”. W tym roku odbyła się już 18 edycja tej imprezy, której od początku patronuje Starostwo Powiatowe w Toruniu. Konkurs ma na celu zwrócenie uwagi młodzieży na język ojczysty i znaczenie umiejętności poprawnego zapisu mowy.

 • Konkurs Literacko-Plastyczny pt. Liryczna podróż ku niepodległości (5)

Podsumowanie XVI Wojewódzkiego Konkursu Literacko-Plastycznego „Liryczna podróż ku niepodległości"

Na początku listopada został rozstrzygnięty XVI Wojewódzki Konkurs Literacko-Plastyczny pt.,,Liryczna podróż ku niepodległości”. W tym roku uczniowie musieli zmierzyć się z poezją o tematyce patriotycznej. Słowo miało stać się inspiracją do tworzenia prac plastycznych i literackich.

 • ZS CKU w Gronowie na wycieczce (1)

Relacja z wycieczki szkolnej ZS CKU w Gronowie

"Cała piękna Polska nasza .." - w ramach rządowego projektu ,,Poznaj Polskę” zapanowaliśmy i zrealizowaliśmy wycieczkę szkolną w dniach 18-19.2021 roku.

 • Wycieczka do Warszawy z programu Poznaj Polskę 17 listopada (1)

Wycieczka do Warszawy z programu Poznaj Polskę 17 listopada

W środę 17 listopada 2021 roku uczniowie klas technikum III TG oraz III TFŻ Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży wybrali się na jednodniową wycieczkę do Warszawy w ramach ogólnopolskiego przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”. Celem podróży naszych uczniów było zwiedzenie Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Pałacu Królewskiego w Wilanowie.

 • Muzeum Stutthof w Sztutowie

Wycieczka do Sztutowa, Kątów Rybackich, Gdańska, Westerplatte w ramach projektu „Poznaj Polskę”

Uczennice Klasy III Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Chełmży wzięły udział w wycieczce edukacyjnej w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”. Fundusze na dwudniową wyprawę uzyskano z Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Starostwa Powiatowego w Toruniu.

 • Narodowy Program Czytelnictwa

Szkolna biblioteka z finansowym wsparciem

Biblioteka szkolna w Gronowie wzbogaci się o nowości wydawnicze. Wszystko za sprawą wsparcia finansowego jakie otrzymał ze środków budżetu państwa Powiat Toruński. W ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” zakupić będzie można zarówno książki jak i elementy wyposażenia biblioteki.

 • aktywna tablica

Aktywni przy tablicy!

Powiat toruński po raz kolejny otrzymał od Wojewody Kujawsko-Pomorskiego dofinansowanie w ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 – „Aktywna tablica” dla następujących szkół:

 • 2021-11-16 Konkurs na statuetkę (8)

Konkurs na statuetkę bez rozstrzygnięcia

16 listopada br. odbyło się posiedzenie komisji konkursowej powołanej przez Starostę Toruńskiego do oceny projektów statuetek przesłanych na konkurs pn. „Nagroda Starosty Toruńskiego im. Adama Schedlin-Czarlińskiego”.

 • 1

Udział powiatu toruńskiego w Narodowym Czytaniu doceniony przez Parę Prezydencką

Do Starostwa Powiatowego w Toruniu dotarły dzisiaj podziękowania od Pary Prezydenckiej za udział we wspólnym Narodowym Czytaniu "Moralności Pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej oraz egzemplarz książki wraz z dedykacją. Podziękowania za pomoc przy realizacji tego przedsięwzięcia kierujemy do Zespołu Szkół Powiatowych w Chełmży.

 • Poznaj Polskę

ZS im. Unii Europejskiej w Chełmży realizuje program "Poznaj Polskę"

W środę 3 listopada br. uczniowie klas IV–VIII SP wybrali się na wycieczkę w ramach ogólnopolskiego przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”.  Jednym z celów  wycieczki było zwiedzanie zamku w Malborku, który stanowi najpotężniejszy gotycki zespół zamkowy na świecie. Przez około 3 godz. z przewodnikiem zwiedzaliśmy krzyżacką twierdzę. Pan przewodnik poprowadził nas przez korytarze i komnaty zamczyska. Zobaczyliśmy m.in. dziedzińce i krużganki, wchodziliśmy do kaplic i refektarzy.

 • logo-poznaj-polskę-www

Uczniowie powiatowych szkół poznają Polskę

Nowe przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę” wspiera organizację wycieczek edukacyjnych dla uczniów. Dzięki dofinasowaniu do 80% kosztów wycieczki uczniowie mogą zwiedzić ciekawe oraz ważne miejsca w historii Polski.

W sumie szkoły, dla których organem prowadzącym jest Powiat Toruński uzyskają na organizację wycieczek dla uczniów 27 688 zł. Pozostałą część kosztów pokryje powiat toruński.

 • dzien edukacji narodowej 2021_23

Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej

14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Powiatowa uroczystość odbyła się dzień wcześniej w sali koncertowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Chełmży.

Na zaproszenie Starosty Toruńskiego Marka Olszewskiego na uroczystość przybyli: Maria Mazurkiewicz – Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, Paweł Polikowski - Przewodniczący Rady Powiatu Toruńskiego wraz z radnymi, przedstawiciele oświatowych związków zawodowych, dyrektorzy, kadra kierownicza oraz nauczyciele powiatowych szkół i placówek.

 • Dodaj nagłówek (2)

Dzień Edukacji Narodowej

W tym świątecznym dniu wszystkim nauczycielom życzymy aktywnych,
chętnych do pracy uczniów, a także wyrozumiałych i właściwie pojmujących Wasz wysiłek rodziców.
Niech trudna misja nauczyciela, pedagoga, wychowawcy przynosi spodziewane efekty i daje satysfakcję,
a zaangażowanie obecnych uczniów
i życzliwa pamięć wychowanków sprzed lat sprawią,
że praca będzie dla Was nieustającą pasją i wyzwaniem.

 • 2021-09-04 Narodowe Czytanie_Moralność Pani Dulskiej_ZSP w Chełmży (34)

Narodowe Czytanie 2021 – pani Dulska w Chełmży

W sobotę 4 września już po raz dziesiąty wspólnie przypominaliśmy sobie jedno z dzieł polskiej literatury. Bohaterką Narodowego Czytania była tym razem Gabriela Zapolska i jej dramat „Moralność pani Dulskiej”. Jak co roku patronat nad wydarzeniem objął Prezydent RP Andrzej Duda. Tegoroczną lekturę czytaliśmy w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży.

 • 2021-08-31 Pożegnanie starego dyrektora Szkoły Muzycznej i powitanie nowego (7)

Pożegnanie dyrektora Janiszewskiego

Piotr Janiszewski wieloletni dyrektor Szkoły Muzycznej I Stopnia w Chełmży kończy swoją kadencję. Podziękowania za ponad 20 lat kierowania placówką złożyli mu Starosta Toruński Marek Olszewski i Wicestarosta Michał Ramlau.

 • Wizualizacja 2

Hala sportowa w Gronowie coraz bliżej!

Bydgoskie Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „EBUD” – Przemysłówka sp. z o.o. wybuduje halę sportową w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie. Kolejna powiatowa inwestycja w tej placówce będzie pełnowymiarowym obiektem z profesjonalnym zapleczem technicznym.

5 sierpnia 2021 roku w Starostwie Powiatowym w Toruniu podpisano umowę z wykonawcą. W ciągu 12 miesięcy w Gronowie ma powstać nowoczesny obiekt o powierzchni użytkowej 2 679 m kwadratowych.

 • budynek starostwa

Rusza powiatowy konkurs na wykonanie statuetki

Starostwo Powiatowe w Toruniu zaprasza do udziału w kolejnym powiatowym konkursie.

Zadanie konkursowe polega na opracowaniu projektu i wykonaniu statuetki pn. „Nagroda Starosty Toruńskiego im. Adama Schedlin-Czarlińskiego”, która będzie wręczana jako nagroda uczestnikom konkursów, osobom, instytucjom, organizacjom pozarządowym, firmom, które osiągnęły sukcesy w kulturze, edukacji, nauce, sporcie, gospodarce lub w zakresie aktywności społecznej i swoją działalnością wniosły szczególny wkład w promocję powiatu toruńskiego ziemskiego w kraju lub za granicą.

 • Mówisz-masz_www

Zrób kurs językowy z unijnym dofinansowaniem!

Trwa nabór do projektu "Mówisz - masz", dzięki któremu można nauczyć się języka obcego z unijnym dofinansowaniem. Już 3500 osób po jego ukończeniu otrzymało certyfikat potwierdzający znajomość angielskiego, niemieckiego lub francuskiego.
 
Z projektu mogą skorzystać osoby dorosłe, mieszkające oraz pracujące/uczące się w naszym województwie.
Projekt "Mówisz - masz" umożliwia dorosłym podniesienie kompetencji zawodowych oferując szkolenia i kursy języków obcych. Kończą się one certyfikatem potwierdzającym zdobycie przez uczestników określonego poziomu biegłości językowej (zgodnie z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego).
 • 2021-06-29 Wyróżnienia Starosty za osiągnięcia sportowe (181)

Najlepsi sportowcy w powiecie wyróżnieni!

Po raz 16. na uroczystej Gali wręczenia Wyróżnień Starosty Toruńskiego za osiągnięcia sportowe spotkali się najlepsi sportowcy z powiatu toruńskiego.

Galę rozpoczął występ tancerzy - Kornelii Moszczyńskiej i Maksymiliana Waszaka, którzy zaprezentowali swoje umiejętności wykonując tańce latynoamerykańskie: rumbę i jive'a.

 • Konkurs

Powiatowy konkurs interpretacji wierszy „Banialuki do zabawy i nauki” rozstrzygnięty!

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliana Prejsa w Chełmży, wspólnie z gminnymi bibliotekami publicznymi powiatu toruńskiego, organizuje cykliczny konkurs interpretacji wierszy skierowany do najmłodszych uczniów szkół podstawowych. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, ograniczenia związane z pandemią wymusiły przeprowadzenie konkursu w formie on-line. Uczestnicy nagrali krótkie filmiki z interpretacją wybranego wiersza i przesłali je do najbliższej biblioteki gminnej. Najciekawsze nagrania z etapu gminnego zakwalifikowały się do powiatowego finału.

 • Powiatowy Dzień Bibliotekarza

Bibliotekarze świętowali

Pracownicy bibliotek działających na terenie powiatu toruńskiego spotkali się w Daglezjowym Dworze w Sąsiecznie, aby wspólnie celebrować swoje święto. Chociaż Międzynarodowy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzony jest 8 maja, to ze względu na obostrzenia związane z pandemią COVID-19, dopiero 16 czerwca możliwe było zorganizowanie takiego wydarzenia.

 • Wizyta w Parku Olenderskim 11

Śladami olendrów

Starostwo Powiatowe w Toruniu włączając się w tegoroczny Dzień Muzeów zorganizowało quiz na temat historii osadnictwa olenderskiego w powiecie toruńskim. W piątkowe popołudnie (11.06) zwycięzcy tej internetowej zabawy odebrali nagrody i zwiedzili Olenderski Park Etnograficzny w Wielkiej Nieszawce.
Listy gratulacyjne oraz książkę dr. Michała Targowskiego pt. ,,Olendrzy z Wielkiej Nieszawki i okolic” wręczył nagrodzonym członek Zarządu Powiatu Toruńskiego Kazimierz Kaczmarek – jeden z inicjatorów powstania Parku.
 • Wręczanie nagród ,,Powiatowa kartka wielkanocna''

Nagrody rozdane!

Dzisiaj (13 maja br.) w budynku Starostwa Powiatowego w Toruniu odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie ,,Powiatowa kartka wielkanocna”.
Konkurs realizowany był w okresie wielkanocnym, ale obostrzenia sanitarne nie dawały wówczas możliwości zorganizowania uroczystości wieńczącej akcję. Nareszcie nadszedł czas, aby to uczynić i tym samym wręczyć nagrody i złożyć podziękowania młodym zwycięzcom.
 • 2007-05-25 ZS, CKU Gronowo (9)

Trwa IX Powiatowy Konkurs Recytatorski: Poetycka podróż z Wisławą Szymborską i Agnieszką Osiecką

Już po raz dziewiąty odbywa się organizowany przez Zespół Szkół, CKU w Gronowie Powiatowy Konkurs Recytatorski. Poetycka podróż .. Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Toruński Marek Olszewski. W tym roku, ze względu na pandemię, młodzi recytatorzy prezentują w formie online twórczość dwóch wybitnych polskich poetek – Wisławy Szymborskiej i Agnieszki Osieckiej.

 • IMG_0825

Informacja o pracy Zespołu ds. Programu Rozwoju Powiatu Toruńskiego 2021+

W czwartek 15 kwietnia odbyło się spotkanie kończące prace Zespołu do określenia celów, priorytetów i systemu realizacji Programu Rozwoju Powiatu Toruńskiego na lata 2021-2030.

Starosta Toruński Marek Olszewski, powołał Zespół w listopadzie 2020 r. W jego skład weszli m.in. członkowie Zarządu Powiatu oraz radni powiatu. Pracom zespołu przewodniczył Starosta Toruński.

 • 67750

"Powiatowa Kartka Wielkanocna" - konkurs rozstrzygnięty

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom, które wzięły udział w konkursie plastycznym pn. ,,Powiatowa Kartka Wielkanocna”. Dzieci wykazały się niezwykłą wrażliwością artystyczną i kreatywnością i stworzyły prace z wykorzystaniem różnorodnych technik i wzorów. Większość prac naszych uczestników nawiązywała do tradycyjnych zwyczajów i obrzędów wielkanocnych.

 • Hala Gronowo_koncepcja

Zmiany w powiatowych szkołach

Tegoroczny sezon zimowy nie sprzyjał inwestycjom. Jednak na deskach kreślarskich w biurach projektowych powstawały koncepcje, plany i projekty, których realizacja ruszy wraz z nadejściem wiosny – zapowiada Starosta Toruński Marek Olszewski.

Do najważniejszych obszarów funkcjonowania powiatu należą edukacja i pomoc społeczna i na tych właśnie sferach skupią się tegoroczne inwestycje. Dzisiaj prezentujemy zmiany dotyczące powiatowych szkół.

 • 2021 03 15 Wicemiss Polonia Klaudia Wonatowska w ZSP w Chełmży (13)

I Wicemiss Polonia z wizytą w ZS w Chełmży

W niedzielę 14 marca zdobywczyni tytułu I Wicemiss Polonia chełmżanka Klaudia Wonatowska przyjechała w rodzinne strony i odwiedziła Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży, którego jest absolwentką. Oczekiwali tam na nią Przewodniczący Rady Powiatu Paweł Polikowski oraz opiekunka szkolnego teatru Monika Danielska, by złożyć Miss gratulacje w imieniu władz powiatu oraz kierownictwa szkoły.

 • 2021 03 04 Podpisanie listu intencyjnego_Centrum wieloetnicznej kultury (3)

W powiecie toruńskim powstanie „Centrum wieloetnicznej kultury i tradycji dawnego pogranicza”

W czwartek (4.03) w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego odbyło się spotkanie, w czasie którego przedstawiciele Powiatu Toruńskiego, Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Gminy Lubicz oraz Województwa Kujawsko-Pomorskiego podpisali List Intencyjny, w którym deklarują zamiar współpracy w celu utworzenia „Centrum wieloetnicznej kultury i tradycji dawnego pogranicza” w Lubiczu Górnym, jako ośrodka ochrony i popularyzacji wielokulturowości i dziedzictwa pogranicza.

 • ifx403eb93da9190cdb_logo

ZS, CKU w Gronowie "Spełnia zawodowe marzenia"

Zespół Szkół, CKU w Gronowie informuje o rozpoczęciu naboru wniosków na kursy realizowane w ramach projektu „Spełnimy Twoje zawodowe marzenia 2”. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Pierwszy etap rekrutacji trwa do 28 lutego 2021 r.

 • IMG_0420

Podziel się historią

Ruszyły prace redakcyjne nad V tomem Słownika biograficznego powiatu toruńskiego. Tym razem tematem opracowania będą życiorysy mieszkańców powiatu toruńskiego, którzy zginęli z rąk niemieckiego okupanta na Barbarce jesienią 1939 r. Za nami pierwsze posiedzenia zespołu redakcyjnego, spotkania z autorami biogramów, kwerendy i konsultacje – wszystko oczywiście on-line.

 • Bez tytułu

Ogłoszenie Starosty Toruńskiego

Starosta Toruński ogłasza konsultacje z jednostkami samorządu terytorialnego oraz partnerami społecznymi i gospodarczymi w sprawie projektu Programu Rozwoju Powiatu Toruńskiego na lata 2021-2030.
 • Bez tytułu

Ważna informacja dla powiatowych stypendystów!

Drodzy Stypendyści!

Zakończyliśmy wysyłkę PIT-11 za stypendium otrzymane w 2020 r. czyli dla stypendystów z roku szkolnego 2019/2020 oraz 2020/2021. Bardzo prosimy o odbieranie listów. Stypendium jest zwolnione z podatku do kwoty 3800,00 zł rocznie, ale podlega obowiązkowi wystawienia PIT-11.

 • powstanie-styczniowe

158 lat temu wybuchło Powstanie Styczniowe

158 lat temu wybuchło Powstanie Styczniowe – największy i najdłużej trwający polski zryw niepodległościowy w epoce przedrozbiorowej.

Zarzewiem powstania styczniowego stały się krwawo stłumione demonstracje patriotyczno-religijne w Warszawie, które wywarły duży wpływ na nastroje społeczne w innych zaborach. Przełomowym wydarzeniem była patriotyczna manifestacja zorganizowana 8 kwietnia 1861 roku na Placu Zamkowym w Warszawie, krwawo stłumiona przez rosyjskie wojsko, które strzelając do bezbronnych uczestników protestu zabiło co najmniej 200 osób i raniło 500.

 • 2020-12-22 Odebranie budynku Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dobrzejewicach (3)

Filia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dobrzejewicach ma nową siedzibę

22 grudnia w Dobrzejewicach oficjalnie odebrano nowy budynek Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

W listopadzie 2019 r. rozpoczęły się prace nad projektem Poradni. 23 marca 2020 r. podpisana została umowa na budowę filii a wyłoniony w przetargu wykonawca inwestycji, firma Bud-Eko R.S. Szymańscy z Torunia szybko wkroczyła na plac budowy. Przypomnijmy, że nowa siedziba Poradni powstała na działce znajdującej się za Domem Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta” w Dobrzejewicach. Budynek o nowoczesnej architekturze zaprojektowała pracownia Pro-Kor Krzysztof Lisewski z Torunia.

 • 2020-12-18 Konkurs plastyczny - wręczenie nagród (60)

Nagrodzeni w XII Powiatowym Konkursie Plastycznym odebrali nagrody!

Dzisiaj, 18 grudnia 2020 r. do Starostwa Powiatowego w Toruniu przybyli laureaci wraz z opiekunami. Z zachowaniem zasad sanitarnych odbyło się wręczenie dyplomów i nagród. W związku z tym ,że nie mogliśmy zaprosić wszystkich jednocześnie, uczniowie wraz z opiekunami przybywali niewielkimi grupami w odstępach czasowych.

 • E. Ofiara 2

Powiatowy konkurs „Nie lękajcie się!” rozstrzygnięty!

Dla uhonorowania pamięci Jana Pawła II Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliana Prejsa w Chełmży, wspólnie z gminnymi bibliotekami publicznymi powiatu toruńskiego, zorganizowała konkurs literacki na wspomnienia związane z Papieżem.

 • logo programu

Kolejne laptopy w powiatowych szkołach!

W grudniu powiatowe szkoły sfinalizują zakupy w ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020 - 2024 – „Aktywna tablica” w roku 2020. Zadanie jest współfinansowane z budżetu państwa. Powiat Toruński otrzymał od Wojewody Kujawsko – Pomorskiego dotację na realizację programu dla następujących szkół:

 • Robert Czachowski

"W drodze do korzeni mojej małej ojczyzny" – finał powiatowego konkursu plastycznego 2020

Już po raz dwunasty odbył się konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych z powiatu toruńskiego ,,Mieszkam w ciekawym miejscu”. W tym roku zachęcaliśmy młodych plastyków do podróży do korzeni naszej małej ojczyzny.

 • IMG_0276-2

EU-geniusz wychodzi z labiryntu

Cześć, to ja, EU-geniusz. Od 2018 roku mieszkałem w swoim naukowym labiryncie. Udało mi się znaleźć drogę do wyjścia. Co Wam powiem, łatwa to droga nie była. Ale wyjście okazało się zarazem wejściem wprost do świata 3D. Ale o tym wspomnę później. Teraz opowiem Wam kogo po drodze spotkałem, z kim współpracowałem, czego się nauczyłem i ile dobrego w 41 szkołach uczestniczących w moim projekcie zostawiłem.

 • 2007-05-25 ZS, CKU Gronowo (9)

Tytuł Laureata Konkursu dla ZS, CKU w Gronowie

Serdeczne gratulacje dla Zespołu Szkół, CKU w Gronowie, który został laureatem w konkursie dla szkół zawodowych najefektywniej działających na rzecz rynku pracy pod hasłem - „Potrzeby rynku pracy naszą misją". 
Celem konkursu było wyłonienie i promocja, spośród uczestników konkursu, tych szkół, które najpełniej realizują zadania związane z przygotowaniem uczniów do funkcjonowania na współczesnym, w szczególności regionalnym, rynku pracy.
 • 2020-12-03 Otwarcie windy_PPP_PUP_Chełmża (1)

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Chełmży z nową windą

Dobiegła końca budowa windy wraz z zewnętrzną infrastrukturą w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chełmży. Starosta Toruński Marek Olszewski wraz z członkiem Zarządu Kazimierzem Kaczmarkiem oraz Przewodniczącym Rady Powiatu Toruńskiego Pawłem Polikowskim oficjalnie odebrali dzisiaj ukończoną inwestycję. Nieprzypadkowo wydarzenie to zbiegło się z Międzynarodowym Dniem Osób Niepełnosprawnych.

 • Wręczenie nagrody

Tablet dla Adama Ploetza z Chełmży

Przez ostatnich 9 tygodni, w każdą sobotę, dokładnie w południe, na profilu facebookowym powiatu toruńskiego publikowaliśmy obrazkową zagadkę. Grafika przedstawiała zabytkowy obiekt ukryty pod puzzlową układanką. Osłonięte były tylko trzy losowe „klocki”, ukazując fragmenty fotografii. Zadaniem uczestników konkursu „Nasze dziedzictwo – poznawanie przed odkrywanie” było odgadnięcie jaki zabytek przedstawia zdjęcie i gdzie się on znajduje. Jako organizatorzy konkursu każdorazowo mieliśmy przygotowane dwie podpowiedzi, odkrywające kolejne elementy obrazka, w razie gdyby zagadka okazała się zbyt trudna. Jednak okazało się, że żadna podpowiedź nie była potrzebna, bo uczestnicy konkursu prawidłowo odpowiadali na pytanie już za pierwszym razem!
 • 02

"Mieszkam w ciekawym miejscu..." czekamy na konkursowe prace!

Trwa coroczny powiatowy konkurs plastyczny. To już XII edycja, która w tym roku odbywa się pod nazwą „Mieszkam w ciekawym miejscu – w drodze do korzeni mojej małej ojczyzny”.

 • Źródło

Dziecięca schola z Osieka obchodzi swoje 10-lecie

Dziecięco-młodzieżowa schola „Źródło” (początkowo „Osieckie słowiki”) została założona w 2010r. Schola  obecnie liczy ok. 50 osób ( dzieci i młodzież).  Z radością śpiewa co niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 10. w kościele NSPJ w Osieku nad Wisłą.

 • _DSC8932

W Chełmży powstaje nowa sala gimnastyczna

W Chełmży ruszyła budowa nowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 5 i ZS im. Unii Europejskiej. Inwestycja realizowana jest partnerstwie miasta Chełmża i Powiatu Toruńskiego. Wcześniej samorządy zawarły odpowiednie porozumienie.

 • IMG_9755-2

Udział powiatu toruńskiego w akcji Narodowe Czytanie doceniony przez Parę Prezydencką

Dzisiaj do Starostwa Powiatowego w Toruniu dotarły podziękowania od Pary Prezydenckiej za udział we wspólnym Narodowym Czytaniu "Balladyny" Juliusza Słowackiego oraz egzemplarz książki wraz z dedykacją. Podziękowania przekazujemy wszystkim mieszkańcom powiatu toruńskiego zaangażowanym w tegoroczną akcję.  

 • 2020-10-14 Narodowy Dzień Edukacji (8)

Nauczyciele powiatowych szkół wyróżnieni

Dzisiaj, w Dniu Edukacji Narodowej, w Starostwie Powiatowym w Toruniu uroczyście wręczono nagrody Starosty Toruńskiego nauczycielom z powiatowych szkół.

 • Życzenia dla nauczycieli

Dzień Edukacji Narodowej

W tym świątecznym dniu wszystkim nauczycielom życzymy aktywnych, chętnych do pracy uczniów, a także wyrozumiałych i właściwie pojmujących Wasz wysiłek rodziców.

Niech trudna misja nauczyciela, pedagoga, wychowawcy przynosi spodziewane efekty i daje satysfakcję, a zaangażowanie obecnych uczniów i życzliwa pamięć wychowanków sprzed lat sprawią, że praca będzie dla Was nieustającą pasją i wyzwaniem.

 • Osiecka Grupa Teatralno Wokalna

Jubileusz Osieckiej Grupy Teatralno Wokalnej

Osiecka Grupa Teatralna powstała w 2010r. z inicjatywy mieszkańców Osieka nad Wisłą: nauczycieli, rodziców i osób, którym bliska jest kultura. Współzałożycielem był również ś.p. Michał Kokot. Swoją działalność rozpoczęliśmy od prób teatralnych do jasełek reżyserowanych przez Katarzynę Wichrowską (obecnie Tofil).  Premiera odbyła się 06.01.2011r. w kościele parafialnym w Osieku nad Wisłą. Spektakl został przyjęty z entuzjazmem przez lokalną społeczność, co zachęciło zespół do dalszej działalności.

 • 2020-09-25 Przejście na emeryturę Dyrektor Meszyńskiej (14)

Pożegnanie po latach

Dzisiaj (25 września) Starosta Toruński Marek Olszewski w imieniu Zarządu Powiatu Toruńskiego złożył podziękowania za wieloletnią pracę odchodzącej na emeryturę Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chełmży pani Urszuli Meszyńskiej.

 • 2020-09-15 konferencja Zintegrowany System Kwalifikacji_Chełmża (11)

W Chełmży o promocji kształcenia branżowego i technicznego

Dzisiaj w siedzibie chełmżyńskiego Klubu Sportowo-Turystycznego „Włókniarz”, z inicjatywy właściciela firmy Marcus Design w Chełmży odbyło się spotkanie robocze pt. Zintegrowany System Kwalifikacji jako narzędzie promocji kształcenia branżowego i technicznego w Polsce. System ten ma służyć poprawie komunikacji pomiędzy szeroko pojętym systemem edukacji oraz podmiotami rynku pracy. Wprowadza on m.in. nowe rozwiązania w tworzeniu i potwierdzaniu kwalifikacji potrzebnych na rynku pracy oraz nadaje kwalifikacjom rozpoznawalny w innych krajach numer Polskiej Ramy Kwalifikacji, co pozwala na ich międzynarodowe uznawanie. Firma Marcus Design podjęła partnerską współpracę z Instytutem Badań Edukacyjnych, który ten system wdraża.

 • banner_narodowe_czytanie_2020

"Narodowe Czytanie" w powiecie toruńskim

Dzisiaj mamy dzień Narodowego Czytania. Jest to ogólnopolska akcja, w którą włączył się również powiat toruński. Zapraszamy do oglądania filmów z fragmentami ,,Balladyny” Juliusza Słowackiego, przygotowanych i czytanych przez mieszkańców naszego powiatu.

 • 2019-09-13 Wręczenie Stypendiów Starosty - Szkoła Muzyczna Chełmża (17)

Uwaga! Ważna informacja dla tegorocznych stypendystów

Wszystkich, którzy otrzymali informację o przyznaniu stypendium prosimy o pobranie, wypełnienie i przesłanie w terminie do 15 września br. lub dostarczenie do Starostwa Powiatowego do pokoju 207 oświadczenia osoby otrzymującej stypendium. PDF do pobrania poniżej.

 • 2020-08-31 Szkoła im. UE w Chełmży - wyposażenie pracowni (18)

Nauczą się fachu na nowoczesnym sprzęcie

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego uczniowie Zespołu Szkół im. Unii Europejskiej w Chełmży rozpoczęli naukę w kolejnych nowych pracowniach praktycznej nauki zawodu – gastronomicznej oraz konfekcjonowania i przechowywania wyrobów cukierniczych. Przyszli kucharze i sprzedawcy wyrobów cukierniczych otrzymali do dyspozycji najlepszej jakości sprzęt, który jest wykorzystywany w światowej klasy restauracjach. Tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego nowe pracownie osobiście odebrał Starosta Toruński Marek Olszewski wraz z Wicestarostą Michałem Ramlauem.

 • back-to-school-2629361_1920

Rozpoczynamy nowy rok szkolny

Szanowni Dyrektorzy, Drodzy Nauczyciele, Pracownicy Oświaty, Uczniowie i Rodzice!

Przyzwyczailiśmy się, że każdego roku z początkiem września uroczyście celebrujemy rozpoczęcie roku szkolnego, a sale lekcyjne wypełniają się nauczycielami, uczniami i rodzicami. Jednak 1 września tego roku nie będzie przypominać tych, do których przywykliśmy. Rok 2020 zapisze się w historii szkolnictwa i na kartach Waszych życiorysów jako okres trudnych doświadczeń i wyzwań związanych z pandemią koronawirusa. Praca w podyktowanych przez nią warunkach nie będzie łatwa ani dla nauczycieli, ani dla uczniów. To wielkie wyzwanie i ogromna odpowiedzialność dla Wszystkich, którym dobro uczniów i szkoły leży na sercu.

 • dyplomy dla stypendystów

Stypendia dla prymusów przyznane

Zarząd Powiatu Toruńskiego w dniu 26 sierpnia zatwierdził decyzję Komisji o przyznaniu 297 stypendiów dla uczniów, którzy mieli średnią z przedmiotów obowiązkowych co najmniej 4,90.

 • 148-4832_IMG

Powiatowe szkoły wzbogacą się o nowe książki

Powiat Toruński otrzymał środki finansowe w formie dotacji celowej z budżetu państwa na zakup nowości wydawniczych (książek, niebędących podręcznikami) do bibliotek w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Program ten dotyczy wsparcia w latach 2016-2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów poprzez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakupu nowości wydawniczych.

 • www

Narodowe Czytanie 2020 w Powiecie Toruńskim

Starosta Toruński zaprasza do udziału w dziewiątej odsłonie akcji Narodowego Czytania. Wydarzenie organizowane jest przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Tegoroczna lektura to ,,Balladyna” Juliusza Słowackiego, wybitne dzieło polskiego romantyzmu.

 • Stypendia

Stypendia z Powiatowego Funduszu Stypendialnego – informacja

Informujemy, że została zakończona wstępna weryfikacja 482 wniosków o stypendium szkolne. Rozpatrzenia wniosków dokona Komisja Stypendialna, która zbiera się 19 sierpnia. Decyzja Komisji musi zostać zatwierdzona przez Zarząd Powiatu. Po tym terminie zostaną wysłane zawiadomienia o decyzji Komisji.

 

 

 

 

 

drukuj (Stypendia z Powiatowego Funduszu Stypendialnego – informacja)

 • 2013 016

Powiatowy konkurs interpretacji wierszy „Wyssane z palca” podsumowany!

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliana Prejsa w Chełmży wspólnie z gminnymi bibliotekami publicznymi powiatu toruńskiego organizuje cykliczny konkurs interpretacji wierszy, kierowany do najmłodszych uczniów szkół podstawowych. W tym roku ograniczenia związane z pandemią wymusiły zmianę formuły konkursu. Uczestnicy nagrali krótkie filmiki z interpretacją wybranego wiersza i przesłali je do najbliższej biblioteki gminnej. Najciekawsze nagrania z etapu gminnego zakwalifikowały się do powiatowego finału.

 • 66059

Powiatowe szkoły ponadpodstawowe czekają na Wasze podania

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży oraz ZS, CKU w Gronowie jeszcze do 10 lipca 2020 r. czekają na wnioski o przyjęcie do szkoły. Szczegółowe informacje oraz niezbędne formularze znajdziecie na stronach internetowych szkół: https://zsp-chelmza.pl/news.php i https://www.zsgronowo.edu.pl/index.php?page=dzienne.

 • fot. Daniel Pach, wakacje

Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele, Drodzy Uczniowie i Rodzice!

Z okazji zakończenia roku szkolnego życzymy bezpiecznych wakacji i udanego wypoczynku.

Ten rok szkolny upłynął pod znakiem nowych wyzwań, wymagających od wszystkich zmiany metod pracy, a także wdrożenia nowego sposobu nauczania i uczenia się. Przede wszystkim wymagał wyjątkowego zaangażowania kadry kierowniczej, pedagogicznej oraz rodziców i uczniów.

 • pracownia multimedialna_ZSP

Rekrutacja ruszyła - ZSP w Chełmży przyjmuje dokumenty

Opadły już egzaminacyjne emocje - czas zastanowić się nad przyszłością i wyborem szkoły ponadpodstawowej. Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży już przyjmuje dokumenty i publikuje harmonogram oraz regulamin rekrutacji.

Na absolwentów podstawówek czekają:

 • Liceum Ogólnokształcące,
 • Technikum,
 • Branżowa Szkoła I stopnia.
 • ZSP w Chełmży

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży czeka na absolwentów podstawówek

Nowoczesna oferta kształcenia zawodowego, ogromne zapotrzebowanie na specjalistów z różnych branż, współpraca z lokalnymi przedsiębiorcami, nowoczesne pracownie i ich bogate wyposażenie oraz doskonała kadra nauczycieli powodują, że coraz więcej młodzieży wybiera nasze szkoły. Szkoła została wyróżniona w konkursie „Szkoła zawodowa najwyższej jakości 2019”.

Liceum kultywuje ponad 100-letnią tradycję edukacji ogólnokształcącej. Dostosowujemy ofertę przedmiotów realizowanych na poziomie rozszerzonym do rzeczywistych potrzeb i planów edukacyjnych uczniów. Licealiści rozwijają swoje pasje i zainteresowania także dzięki kołom zainteresowań oraz żywej współpracy szkoły z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu.

 • ZSP i ZSCKU

Drodzy ósmoklasiści!

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia za egzaminy! A kiedy opadną emocje zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą szkół średnich w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie oraz w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży.

Szczegóły rekrutacji na stronach internetowych:

ZS CKU w Gronowie

ZSP w Chełmży

 

 

drukuj (Drodzy ósmoklasiści!)

 • stypendia

Stypendium za rok szkolny 2019/2020

Zbliża się termin składania wniosków o stypendium z Powiatowego Funduszu Stypendialnego dla uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

Stypendium może otrzymać uczeń po ukończeniu pierwszej klasy w.w. szkół będący mieszkańcem powiatu toruńskiego oraz bez względu na miejsce zamieszkania uczeń szkoły, dla której nasz powiat jest organem prowadzącym.

 • Wizualizacja projektu

Windą do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chełmży

W Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chełmży w okresie letnio-jesiennym zostanie zbudowana winda wraz z dostosowaniem dojścia i terenu zewnętrznego dla osób niepełnosprawnych. Planowane roboty budowlane są zasługą wielomiesięcznych starań powiatu toruńskiego o pozyskanie środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 • dyktanda_pl_konkurs_zaproszeniewww

Konkurs on-line dla specjalistów od ortografii!

Serwis edukacyjny dyktanda.pl zaprasza na pierwszą odsłonę konkursu „Mistrz Dyktand i Mistrz Ortografii". Jest on skierowany zarówno do lubiących tworzyć, jak i rozwiązywać dyktanda. Konkurs rozpoczyna się już 24 kwietnia i potrwa do 24 maja.  

 • 2020 04 16 Przekazanie komputerów do powiatowych szkół (10)

Sprzęt komputerowy dla uczniów powiatowych szkół

Za 70 tys. złotych w ramach programu „Zdalna Szkoła” powiat toruński kupił laptopy wraz z oprogramowaniem dla powiatowych szkół. Sprzęt pomoże uczniom i nauczycielom uczestniczyć w zdalnym nauczaniu.

Powiat toruński przystąpił do programu „Polska cyfrowa”, wnioskując o maksymalną możliwą kwotę w wysokości 70 tys. zł. Zakupiliśmy dzięki temu 22 laptopy, 1 tablet i oprogramowanie Microsoft Office 2019 dla każdego komputera, aby usprawnić system kształcenia na odległość.

 

 • WIZUALIZACJA kopia

Rusza budowa filii Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dobrzejewicach

23 marca br. podpisana została umowa na budowę filii Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dobrzejewicach. Przypomnijmy, że nowa siedziba Poradni powstanie na działce znajdującej się za Domem Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta” w Dobrzejewicach. Budynek o odważnej i nowoczesnej architekturze zaprojektowała pracownia Pro-Kor Krzysztof Lisewski z Torunia.

 • e-szkoła

Rusza Kujawsko-Pomorska e-Szkoła

16 marca, o godz. 12.00 rusza Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. Najpierw z lekcjami dla maturzystów, od wtorku także zajęcia dla ósmoklasistów. To młodzież tych klas mogłaby ponieść największe straty wynikające z zamknięcia szkół. Transmisja online na www.kujawsko-pomorskie.pl i edupolis.pl.

 • Erasmus

Uczestnicy programu Erasmus gościnnie w Starostwie

Dzisiaj Starostwo Powiatowe w Toruniu gościło uczestników projektu „Explaining Europe – Entwicklung von digitalen Lehr – und Lernmaterialien über Europa” realizowanego w ramach programu Erasmus + w Zespole Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie.

 • słownik

4. tom „Słownika biograficznego powiatu toruńskiego”

25 listopada 2019 r., o godz. 17:00 w gościnnych wnętrzach Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu odbyło się spotkanie promujące czwarty tom „Słownika biograficznego powiatu toruńskiego”. Wydawnictwo jest finansowane przez powiat toruński, a całość prac nad nim koordynuje Wydział Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Toruniu.

 • 2019-11-06 Konkurs o Pióro Starosty (68)

Konkurs Ortograficzny „O Pióro Starosty Toruńskiego” rozstrzygnięty!

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliana Prejsa w Chełmży wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Toruniu i gminnymi bibliotekami publicznymi powiatu toruńskiego organizuje co roku powiatowy konkurs ortograficzny „O Pióro Starosty Toruńskiego”. W tym roku odbyła się już 17 edycja tej imprezy. Konkurs ma na celu zwrócenie uwagi młodzieży na język ojczysty i znaczenie umiejętności poprawnego zapisu mowy.

 • okładka

4. tom „Słownika biograficznego powiatu toruńskiego” już wkrótce

25 listopada 2019 r., o godz. 17:00 w gościnnych wnętrzach Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu odbędzie się spotkanie promujące kolejny tom „Słownika biograficznego powiatu toruńskiego” wydanego przez Starostwo Powiatowe w Toruniu.

 • Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

W piątek 11 października 2019 r. w Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Chełmży odbyły się powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystości zbiegły się z oficjalnym otwarciem nowych pracowni zawodowych w zaadaptowanym na ten cel poddaszu budynku ZS Ponadpodstawowych w Chełmży.

 • Konferencja Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chełmży

Depresja i samookaleczenia u dzieci i młodzieży tematem konferencji w Grębocinie

W Szkole Podstawowej w Grębocinie odbyła się dzisiaj, objęta patronatem Starostwa Powiatowego w Toruniu, konferencja poświęcona depresji i samookaleczeniom u dzieci i młodzieży. Na konferencję zaproszeni zostali nauczyciele, psycholodzy, pedagodzy, terapeuci ze szkół podstawowych, szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych powiatu toruńskiego.

 • Inauguracja roku szkolnego w ZS w Chełmży

Wyjątkowa inauguracja roku szkolnego w ZS w Chełmży

Dla uczniów Zespołu Szkół im. Unii Europejskiej w Chełmży tegoroczna inauguracja roku szkolnego była wyjątkowa. To w tej placówce w uroczystości wzięły udział władze powiatu toruńskiego na czele ze Starostą Toruńskim Markiem Olszewskim, Wicestarostą Michałem Ramlauem i Naczelnikiem Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Andrzejem Pabianem. Radę Powiatu reprezentował Rafał Lewandowski.

 • Zakończenie roku - zdjęcie grupowe

Za chwilę zakwitną kasztany…

… i z tego powodu 30 kwietnia 2019 r. pożegnaliśmy absolwentów III klasy Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Chełmży i VI semestru Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych w Chełmży, którzy tego dnia ukończyli szkołę i odebrali ostatnie w niej świadectwo.

 • "Z miłości do muzyki"

Wyjątkowy koncert w Szkole Muzycznej w Chełmży!

Wyjątkowe wydarzenie miało miejsce dzisiaj w Sali koncertowej Szkoły Muzycznej w Chełmży. Spotkały się w niej dwa chóry, by dać publiczności popis swoich umiejętności.  

 • Koncert plakat

Koncert chóru Astrolabium już jutro w Chełmży!

Serdecznie zapraszamy na wspólny występ chóru Aeolia z Francji i chóru Astrolabium z Torunia. W programie utwory takich kompozytorów jak: Bob Chilcott, Gabriel Faure, Eric Whitacre. Koncerty odbędą się: 25 kwietnia o godzinie 18:00 w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Toruniu i 26 kwietnia o godzinie 19:00 w Sali koncertowej Szkoły Muzycznej w Chełmży. Wstęp wolny!

 • Starosta i p. Kaczmarek przed Poradnią Psych-Ped w Chełmży

Wizja lokalna Zarządu Powiatu w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chełmży

Odpowiadając na sygnały napływające od rodziców korzystających z pomocy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chełmży, dotyczące komfortu poruszania się po budynku i jego dostępności dla rodziców z dziećmi w wózkach, Starosta Toruński Marek Olszewski wraz z członkiem Zarządu Powiatu Kazimierzem Kaczmarkiem przeprowadzili w placówce wizję lokalną.

 • PPP w Chełmży

Powiatowe obiekty bez barier architektonicznych

Zarząd Powiatu uważnie wsłuchuje się w głosy mieszkańców. Jednym z nich była zgłoszona za pośrednictwem mediów społecznościowych sprawa wejścia do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chełmży, które nie jest wolne od barier architektonicznych. Z usług Poradni często korzystają osoby z niepełnosprawnościami lub matki przywożące swoje dzieci na wózkach. Pokonanie schodów do budynku, a potem wejście na pierwsze piętro stanowią dla nich nie lada problem. Po wizji lokalnej w chełmżyńskiej Poradni, Zarząd zdecydował o przeglądzie wszystkich powiatowych obiektów użyteczności publicznej pod kątem ich dostępności dla osób z małymi dziećmi w wózkach, niepełnosprawnych czy starszych.

 • strajk

Strajk w szkołach prowadzonych przez powiat toruński

Do strajku pracowników oświaty w szkołach, dla których organem prowadzącym jest powiat toruński, przystąpiły w poniedziałek rano 4 organizacje związkowe w ZS CKU w Gronowie, ZSP w Chełmży, ZS im UE w Chełmży oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

 • Zespół Szkół im. Unii Europejskiej w Chełmży

Ogłoszenie Zespołu Szkół im. Unii Europejskiej w Chełmży

Zespół Szkół im. Unii Europejskiej w Chełmży ogłasza nabór na rok szkolny 2019/2020 dla dzieci i młodzieży wymagających specjalistycznego wsparcia.

 • wizualizacja wejścia do nowej części szkoły

W Zespole Szkół w Chełmży powstają nowe pracownie

„Wykonanie pracowni krawieckiej, pracowni cukiernictwa oraz montera robót zabudowy i robót wykończeniowych dla Zespołu Szkół im. Unii Europejskiej w Chełmży”, to nazwa jednego z projektów realizowanych obecnie przez Powiat Toruński. Jest on współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, w obrębie Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT) Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 • 20190212_090502

„Festiwal Zawodów” w Zespole Szkół, CKU w Gronowie

Pod tym hasłem 12 lutego w Zespole Szkół, CKU w Gronowie odbyły się warsztaty dla gimnazjalistów oraz uczniów klas ósmych szkoły podstawowej.

 • Etap III - powiatowy - finał Konkursu "Wiedza o Powiecie Toruńskim"

Etap III – powiatowy – finał Konkursu „Wiedza o Powiecie Toruńskim”

We wtorek 8 maja w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Toruniu pojawiło się 27 najlepszych uczniów ze szkół podstawowych oraz gimnazjalnych z terenu powiatu toruńskiego wyłonionych w poprzednich dwóch etapach Konkursu „Wiedza o Powiecie Toruńskim, którego Organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Toruniu.
 • Etap II-gminny Konkursu "Wiedzao Powiecie Toruńskim"

Etap II – gminny Konkursu „Wiedza o Powiecie Toruńskim”

Etap II - gminny Konkursu „Wiedza o Powiecie Toruńskim już za nami. 12 kwietnia 2018 roku tym razem na terenie czterech gmin powiatu toruńskiego z pytaniami o wydarzenia i ważne zagadnienia dotyczące powiatu toruńskiego rywalizowało ze sobą 63 uczniów.
 • Powiat toruński

Skarby Powiatu Toruńskiego

Starostwo Powiatowe w Toruniu zaprasza dzieci i młodzież szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z terenu powiatu do udziału w powiatowym konkursie o zabytkach i historii Powiatu Toruńskiego – Skarby Powiatu Toruńskiego 2018.

 • -

Co wiecie o powiecie?

W etapie I - szkolnym Konkursu Wiedzy o Powiecie Toruńskim, którego organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Toruniu, wzięło udział 18 szkół z 9 gmin powiatu.
Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.