Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Las okolice Młyńca

Narada Techniczno-Gospodarcza

26 listopada 2019 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Toruniu odbyła się narada techniczno-gospodarcza. Głównym tematem spotkania było przystąpienie do opracowywania Uproszczonego Planu Urządzania Lasu oraz inwentaryzacji stanu lasu, dla lasów będących własnością osób fizycznych i wspólnot gruntowych położonych na terenie Gminy Lubicz i Obrowo.

W spotkaniu uczestniczyli: przedstawiciel Agencji „Cezar” – Piotrkowicz sp.j. z siedzibą w Mińsku Mazowieckim, pracownicy Starostwa Powiatowego Wydziału Środowiska i Wydziału Geodezji, pracownicy Nadleśnictwa Dobrzejewice, przedstawiciele Gminy Lubicz i Obrowo oraz sołtysi.

Rozmowy dotyczyły ujednolicenia formy i zakresu dokumentacji, dostosowania zadań gospodarczych do trwale zrównoważonej gospodarki leśnej, zaplanowania ochrony przeciwpożarowej lasu, użytkowania rębnego i przedrębnego oraz omówienia synchronizacji działań proceduralnych i organizacyjnych warunkujących sprawny przebieg prac.

Zakończenie prac taksacyjnych-terenowych przewidziano do końca kwietnia 2020r.

W wyniku tych prac zostanie uaktualniony istniejący drzewostan, typy siedliskowe, obszary chronione, zabiegi gospodarcze oraz ilości drewna do pozyskania z obszarów leśnych. Zebrane informacje zostaną przedstawione również na mapach gospodarczych.
Uproszczony Plan Urządzania Lasów zostanie opracowany na okres 10 lat.

drukuj (Narada Techniczno-Gospodarcza)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.